Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlik egy császármetszés...

Hogy zajlik egy császármetszés, mi a menete? Átlagosan mennyi idő a gyógyulás?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 12:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

8: nyilván kórházanként eltérő a protokoll...meg mondjuk lehet hogy azért fürdettek le mert csatak vér voltam..nem tudom mert amikor felállított a nő, jött be az ápoló a szobából, ránézett az ágyamra és azt mondta "te jó ég itt meg mi történt??"

azóta se tudom hogy mennyit vérezhettem, eleve indított szülésem volt, vajjúdtam előtte és már ott is nagyon véreztem (csak ezt kihagytam a leírásból hiszen alapból nem vajjúdik a programozott császáros) és mint írtam jó kis gyulladásom lett utána szóval téynleg nem lehetettem egyszerű eset...

nálunk a műtét után nem a többi csajhoz tolnak hanem előbb külön terembe apával, és csak utána át a gyermekágyi részre, ha lement a fél órás-órás meghitt légyott.

És a babát a 8 óra leteltével oda is tolják az ágyad mellé és végig ott van veled a 4-5 napban, persze leadhatod amíg zuhanyzol vagy ebédelsz vagy ilyesmi, de alapvetően veled van végig.

a drain csőt nem tudom pontosan ki kap ki nem, nálunk minden császáros kapott

3-as

2016. febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
# 11: engem még az ágyba fektetés előtt mosdattak, mert mint kiderült, az érzéstelenítéstől befo...tam (anélkül, hogy ebből BÁRMIT éreztem volna).
2016. febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Programcsászáros voltam, de előtte 2 nappal beindult. Nem akartam kórházba menni a férjem nélkül, aki távol volt, így végül 14 óra vajúdás után kerültem a kés alá. Otthon szépen elkészültem, zuhany, borotva, pakolászás. Bementünk. Vizsgálat, ctg, doki riasztása, közben adminisztráció. Meztelenre vetkőztem, ágyba fektettek, férjem közben készítette elő a pici első pelusát, ruháját műtét utánra. Infúzió beköt, lábam befáslizták. Jött a műtős, átrakott egy kerekes ágyra, indulás a műtőbe. Műtő előtt utolsó puszi férjemnek és betoltak. Átraktak a műtőasztalra, nem szíjaztak le. Kértem, a katétert csak az érzéstelenítés után helyezzék fel, így lett. Érzéstelenítést 3x sikerült jól beszúrni, de nem olyan vészes mint gondoltam. Onnantól csak azt éreztem ahogy feszegetik ki a babát, de nem fájt. Az egész fél óra volt kb. Mikor kivették, gyorsan megnéztem és vitték megtörölgetni, majd az apjához. Műtét után rögtön a rooming in szobába vittek. Picit meztelenül rám tették kb fél óra múlva. Egy órát így voltunk. Szuper volt, hogy nálam volt, de a fejem sem emelhettem fel, kicsit kényelmetlen volt az egész. 6 óra múlva kötelező felkelés, zuhany, katéter ki. Onnantól megkaptam a babát. 3-4 nap múlva már alig fájt, nem egy rossz emlék összességében. Szerencsés voltam. Az egészben nekem a műtét utáni reszketés volt a legrosszabb.
2016. febr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Programcsászárom volt Kecskeméten (valóban lényeges a kórház is) 4 hónapja.

Előtte nap kellett befeküdnöm. Aznap csak uh és ctg volt. Este kaptam kúpot, hogy rakjak fel egyet éjfél körül, meg hajnalban. Éjféltől nem ehettem, inni nem tudom már mikortól nem lehetett. Reggel jött a nővér, bekötött egy infut, le kellett vetkőznöm és várni,hogy mikor visznek el. A műtőben először az anesztes oldalra fordított és kitapogatta,hogy hova szúrja az érzéstelenítőt. Szúrás után tettek át a műtőasztalra. Egyik karomban az infu, a másikra vérnyomásmérőt kötöttek. A dokim közben bemosakodott a kollégával együtt (mindig két orvos kell). Közben az anesztes hideg vizes sparyvel próbálgatta,hogy mennyire zsibbadtam el. Amikor nem éreztem semmit, akkor tette fel a dokim a katétert, bekent betadinnal és indult a buli! :) Persze a fejem előtt volt egy ponyva, nem láttam semmit. Nálam az anesztes nagyon cuki volt, végig nyugtatott, beszélt hozzám, közvetített. Kb. 15 perc múlva kezdéstől számítva kivették a babám. Megmutatták egy mp-re és vitték is ellátni. Engem meg kitisztítottak, összevarrtak, ez még kb. 40 perc volt. Addig beszélgettünk. Én már nyugodt voltam,mert jött vissza a beteghordó, elmondta a babám adatait, meg,hogy 10-es Apgar-t kapott, így már jó kedvem lett. Tényleg, még röhögtünk egy sztorin a dokikkal. Amikor vége volt az anesztes kíséretében visszatoltak a szobába (ott már várt a férjem, egy ágyas szobám volt), elmondta,hogy mikor állhatok fel stb. Két óra múlva hozták a babát, és 5 óra múlva már talpra is állítottak. Kimentem tusolni, felöltöztem stb.

Én az első császárt is nagyon jól viseltem, most a másodikat talán még jobban. Másnap reggel már tényleg alig fájt. Mentem kávézni a büfébe! 9-kor kihozták a Fiam, és már ott is maradhatott velem.

2016. febr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ha altatásban csinálják a császárt akkor, hogy zajlik? Mikor térsz teljesen magadhoz? Mikor kapod meg a babát? Sajnos nagyon félek, hogy császárom lesz és a gerincem állapota miatt nem jöhet szóba az érzéstelenítés.
2016. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!! :)

És meztelenül kell felfeküdni a műtő asztalra? vagy megengedik a hálóinget vagy kórházi inget vagy vmi?

2016. febr. 12. 15:25
 17/22 anonim ***** válasza:

Nekem így volt (és egyébként a youtube videók nem durvák a témában, hasonlít a csirkehús rétegeinek lebontásához, nem gáz).


A Kútvölgyiben volt a császárom, leírom a menetét neked, hátha hasznos lesz:


A császármetszés előtti este már nem ehettem, csak este 6-ig, másnap reggel induláskor megittam egy pohár vizet. A császármetszés előtt megborotváltak, bekötöttek egy infúziót, egy katétert, és rám tettek néhány EKG-tappancsot. Érzéstelenítőt kaptam, ülve, a derekamba. Beöntés nem volt.


A férjem felvette a kórházi ruhát, engem letakartak és egy kis rést hagyva, felvágták a hasamat. Végig a fejemnél ülhetett a férjem. A műtét kb. 40 perc mindennel együtt, mikor a gyereket kiemelték (kb. 5 perc után), megmutatták nekünk, és a férjem, miután elvágta a köldökzsinórt, dönthetett, hogy elmegy-e a gyerekkel és a csecsemőssel, hogy megnézze a lemosdatást, méregetést, de maradhatott volna velem is.A műtétre egyébként le kellett vennem az ékszereimet, viszont a körömlakk nem volt tiltott.


A varrás után engem visszatoltak a szobánkba (nincs őrző helyiség), és a férjem már addigra ott lehetett a picivel. Ekkor választhattunk, hogy elvigyék-e a picit vagy maradjon-e velünk a szobában a kis ágyában éjszakára.


2 éjszakát maradtunk benn, 1 hétre rá volt a varratszedés.

2016. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
én hálóingben voltam.
2016. febr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
13- as vagyok. Meztelen voltam, akkor éreztem csak kínosnak, mikor a műtős pakolgatott egyik ágyról a másikra, nekem meg még jó erősen kellett kapaszkodnom a nyaka körül. Még viccelődött is férjemmel, hogy forduljon el, de ezt nyilván eljátsza naponta többször :)) Ezt a jelenetet leszámítva bevoltam takarva ilyen zöld kórházi lepedővel. Műtét közben is, emlékszem, nagyon fáztam. Egyébként ez a Pesti Szt. István kórház volt.
2016. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

most elbizonytalanodtam...lehet én is meztelen voltam? esküszöm nem emlékszem

de tény hogy annyi ciki dolog történik hogy ez a legkevesebb :) főleg annak aki előtte vajjúdik...

a műtős arcára emlékszem mikor átemelt az ágyról, nagyon kedves és szelíd arca volt, az volt a legemberségesebb abban a 10 napban amit ott láttam...

2016. febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!