Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárral szeretnék szülni!...

Császárral szeretnék szülni! Hogy lehet ezt kérni az orvosomtól?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem a fájdalom miatt! Az első gyerkőcömet természetes úton szültem. 3-4 órát vajúdtam, minden rendben volt.

Most kisbabát várok és baromira félek. Félek hogy szülés közben történik valami, ami miatt valami baja lesz a babámnak.

A környezetemben (a családban is sajnos) egyre tobb ilyen tortent az utóbbi időben.


2016. febr. 13. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
jó vastag boríték a fogadott orvosodnak, és meg is van oldva.
2016. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

En is ettol feltem, de szerencse en kulfoldon lakom es ott legalisan kerheto csaszar, az anyuka valaszt, hogy akar szulni.


Otthon csak ugy, ha lefizeted a dokit.

2016. febr. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Megmondod neki.

És ha nemet mond, örülj, hogy jó orvosod van.

2016. febr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Elmondod így, hogy mit szeretnél. Vagy vállalja pénzért vagy nem. Az én dokim pl nem vállal pénzért sem, pedig az én esetemben még a felesége is mellettem "kampányolt". Végül beláttam, hogy az orvosnak van igaza. A környezetemben is van, ahol szülésnél sérült a baba, de mindenhol kiderült, hogy hibázott az orvos (mindannyiszor a nem törődömsége és a sietség állt a baj mögött), én nem is emiatt akartam császárt, mert ilyen szempontból vakon bízom a dokimban.
2016. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Császáros komplikációkra ezerszer nagyobb az esély! Verd ki a fejedből azt az ostoba gondolatot, hogy a császármetszés kevésbé veszélyes! De ha nekem nem hiszel, majd az orvosoknak fogsz!
2016. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet kérni? Megkérdezed az orvosod hogy vállalja-e, hogy indok nélkül egy adott időpontban megcsászározna-e vagy sem. Elvileg ez nem lehet, de biztos van olyan doki sajnos, aki sok pénzért csinál ilyet.


Egyébként a császár műtétnél nagyobb az esélye a komplikációknak mint egy természetes szülésnél.

2016. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Jó neked! Én simán szeretnék szülni, mint az elsöt, de harántfekvésben van :(

Tudod mit cseréljünk akkor meg is van oldva :D

2016. febr. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem véletlenül mondják a dokik, hogy ez nem kívánságműsor! Egy teljesen normális terhességnél semmi nem indokolja. A babának sokkal jobb természetes módon megszületni, és sokkal kevésbé kockázatos, mint a császármetszés.

Olvasd el ezt:

[link]

2016. febr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"Császáros komplikációkra ezerszer nagyobb az esély!"


Császáros komplikációra nem ezerszer nagyobb az esély, csak pár század százalékkal, de akkor sem a babánál, hanem az anyánál. A babafalva misztikus szakértői helyett inkább nemzetközi hivatalos összehasonlításokat és statisztikákat érdemes böngészni, amikből kiderül, hogy a babára nézve nincs nagyobb kockázata az előre eltervezett császárnak, sőt.


Abban az esetben jön ki rossz eredmény a babákra nézve, ha hozzászámítjuk azokat a császáros babákat is, akik a természetes szülés közben adódott komplikációk miatt jönnek császárral a világra, ami meg nem is csoda, mert ott ugye elve gondok voltak, ami miatt császár lett és nem a császár miatt lettek gondok.


Ettől függetlenül a szülés nem véletlen lett úgy teremtve, ahogy, de baromság olyannal ijesztegetni a nőket, ami nem igaz vagy ha akár igaz is, akkor egyszerűen kiküszöbölhető, pl. kedvencem a "kellenek a bacik a hüvelyből neki" ezt aki ragaszkodik hozzá egy előzőleg a hüvelybe felhelyezett anyagdarabbal biztosítják, amivel szépen áttörlik a baba arcát is meg is volnánk ugye. És így tovább.

2016. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy aki szerint szörnyűség és csak rossz orvos csinálja, az erre mit mond? Nem hiszem, hogy őt le lehetne hülyézni.


[link]

2016. febr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!