Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valakinek trombózisa van,...

Ha valakinek trombózisa van, szülhet simán vagy csak császárral?

Figyelt kérdés
Diagnosztizált trombózis, naponta injekcióznia kell magát az illetőnek.

2016. febr. 15. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Naponta injekciozom magam a 6.hettol, trombozishajlam miatt, volt mar vetelesem. 4 hematologussal beszeltem es egy terhespatologussal a termeszetes szulesrol. Ketten azt mondtak, siman mehet, egyikuk azt, hogy csaszar betoltott 36.heten es nem szoptathatok, es egy, aki szerint meg csaszar a 38.heten.


A nogyogyaszomra hallgatok, aki ert a temahoz es a 38.heti csaszart javasolta.

2016. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Vicces, ha csak császárral, mivel a nyílt, hasi nagy műtét növeli a trombózis kockázatát és utána kötelező a vérhigító még annak is, aki erre nem hajlamos. A hüvelyi szülés logikusabb lenne.
2016. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2:Nekem azt mondta a nodokim, hogy a ferjem mar biztosan megszokott engem az evek soran, igy legyen inkabb kontrollalhato a verzes a mutetkor.:)
2016. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Fraxiparine-t a regi protokoll miatt kell amugy szurni csaszar utan, mert regen nem jott 6 ora utan a gyogytornasz, habem fektettek a noket. Ma mar ez nincs igy.
2016. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A nővéremnek a szülőszobán derült ki, hogy trombózisa van (ez egy másik szép történet), őt hagyták szülni. Bár utána pár hétig az ágyból sem kelhetett fel, de szoptathatott.
2016. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es: 2 császárom volt az elmúlt 2.5 évben, mindkétszer még itthon is szúrnom kellett magam miatta. 6 órával műtét után nem kelhettem fel, csak 12. Szóval még van így...
2016. febr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2012 decemberében 17 napot töltöttem fekve a kórházban mélyvénás trombózissal. A vizsgálat kimutatta, h hajlamom nincs, egy szerencsétlen bokaficam és egy nem felírt gyógyszer okozta a bajt. Terhesség alatt ettől Függetlenül clexannal kellett szúrnom magamat. 2014 októberében egy csodálatos kiscsajszinak adtam életet természetes úton, a császár esélye szóba sem került.
2016. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fraxiparin, clexane nem okoz vérzékenységet, én egyből leváltanám azt az orvost, aki ennyire nincs tisztában az alacsony dózisú heparininjekciók hatásmechanizmusával (vérlemezkék összecsapódását gátolja) és keveri a terhesen nem is szedhető syncumar gyógyszer mellékhatásaival.


Szülhet hüvelyi úton, ha egyéb tényező nem indikálja a császárt.


Végig szúrtam magam, hüvelyi úton szültem, nem véreztem jobban.

(a szoptatáshoz meg aztán végképp nincs köze a heparinnak, nem megy át a tejbe)

2016. febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Trombózis után 5 x szültem természetes úton. Az orvosok Azt mondták a műtét nagyobb kockázattal jár.
2016. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet azokkal, akik trombózissal indulnak neki terhességnek (injekciózzák őket), és természetes szülésre készülnek, ami végül császár lesz?
2016. febr. 16. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!