Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyiért vállal császárt egy...

Mennyiért vállal császárt egy orvos szerintetek?

Figyelt kérdés
A pénz nem akadály,csak nem tudom mennyit ajánljak neki,hogy császározzon?
2016. febr. 18. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
33%
Én is majdnem egy napig vajúdtam és borzalmasan fájt, de úgy érzem, ennyit kibírok a gyerekemért. Természetesen ez csak a saját véleményem és másnak lehet nyugodtan más. Én kevésbé tartom jó anyának azt,aki csupán kényelmi okok miatt választja a császárt, mert bennem felmerül a kérdés, hogy a későbbiekben vajon mennyi áldozatot lesz képes majd meghozni a gyerekért. De ez is csak az én véleményem, lehet alaptalan a feltételezésem, nem tudom, csak elgondolkoztatott. Nem kell egyetérteni ezzel sem.
2016. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Nem ezen múlik a jó anyaság. Van aki potyogtatja ki sorra a gyerekeket és a kocsmából szedik össze a gyerekek az anyjukat. Nincs összefüggés:) De gondolom fontos volt diszkréten beleszólnod:)
2016. febr. 18. 21:10
 23/62 anonim ***** válasza:
26%
Nem volt fontos egyáltalán, de egy ilyen kérdés önmagában is provokatív. Neked sem kellett volna feltenned ezt a kérdést, neten bőven találtál volna rá választ. De mivel megkérdezted és tudtad, hogy egyes emberek szemében ez provokáció lehet, nyugodt szívvel fogadd az ellenvéleményeket is! Semmi bántót nem írtam, ami miatt ki kellene akadnod amúgy!...
2016. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt császárom (sürgősségi) és természetes szülésem is, és a saját tapasztalataim alapján az a véleményem, hogy a császár sokkal több féjdalmat és szenvedést okoz a felépülés során. Pedig én a császárból is hipergyorsan felépültem, de a természetes szülés után 2 nappal kb, olyan volt, mintha semmi nem történt volna. Míg a hasi műtét hege hetekkel később is érzékeny volt, húzódott, és meggondoltam minden leülést, felállást.

Ettől függetlenül rendkívül primitívnek tartom azokat a nőket, akik abban mérik az anyaságot, hogy kiből hol szedik ki a gyereket! Az ilyenek nem gondolnak arra, hogy jópár csecsemő meg sem született volna élve, ha nem műtik ki az anyjából?! És a aki pánikszerűen fél a szüléstől, az később már nem is szeretheti a gyermekét? A vajúdás az nem áldozathozatal, könyörgöm, hanem természetes folyamat! Kolompár Pamela, aki 24 óra vajúdás után kinyomja a gyereket és aztán kidobja a szemétbe az szerinted tökéletes anyuka, mert nem császároztatott. Ugye, kedves utolsó válaszoló???!!!

2016. febr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, több oldalról vizsgáljuk a problémát:

- tehát már volt egy természetes szülésed, ami nagyon rossz élmény maradt. Ez akár lehet indok a császárra is.

- A császár költsége jóval magasabb a természetes szülésnél! Jóval több szakember, gyógyszer kell hozzá. Emellett foglalod a műtőt a fizikailag indokolt esetektől. Ilyenkor talán annak a kismamának kell várnia, akinél valóban sürgős a helyzet.

- A császárnak lehet szövődménye bizony a babára nézve is. Magasabb a tüdőt érintő szövődmények a császáros babáknál. Emellett bizonyos reflexfolyamatoknak szükségük lenne a préselésre, ami a hüvelyi szülésnél adott. Ez elméletileg később okozhat a gyereknél problémát a tanulásban, mozgásban. Mivel erre vonatkozóan nem láttam még statisztikát, nem tudom valóban hiteles indokként felhozni. (lehet, hogy van statisztika, csak még nem találkoztam vele)

- A császár után az anyai szövődmények viszont egyértelműen magasabbak a természetes szüléshez képest! Trombózis, embólia, műtéti fertőzés, később összenövések, ami miatt a vetélés kockázata nagyobb, vagy rossz helyen tapad meg a baba. Ezért, ha még szeretnétek 3-at is, alaposan meg kell gondolni azt a császárt!

-Orvos kizárólag hivatalos indokkal operálhat. Ez lehet fizikai, de lehet pszichikai is. Ebben az esetben a pszichiáter írásba adj, hogy az erős szorongás miatt sectio javasolt.


Tehát, ha egyik ok sem áll fenn, akkor egy lehetőség marad. Keresel egy magánklinikát, ahol megbeszéled előre a császárt. Itt jóval kevesebb a betegszám, az árban benne van a császár költsége, emellett legális.

Ha a pénz nem gond, akkor ez a lehetőség a legjobb.

2016. febr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
68%

Két dolgot jegyeznék meg:


A "problémát" nem kell vizsgálni, mert nincs probléma. A kérdezőnek semmiképpen nincsen problémája, maximum a válaszolók teszik azzá. Ilyen kérdés nem hangzott el.


A kérdés nem provokatív, szintén a válaszadók válaszai azok. A kérdés csak egy kérdés. Aki tudja a választ, megírja, aki nem, tovább gördít.


Sosem értem, hogy az ilyen esetekben miért kell ebből személyes kérdést csinálni. Mi közünk van mások életéhez?


Kérdező, sajnos a választ nem tudom, de az biztos, hogy muszáj valami jó indokot felvezetnie, mert a császár előtt van egy professzori bemutatás is, és a professzor mondja ki az áment. Biztos van ezekre persze megoldás, nem tudom.

2016. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
5%

Utolsó, ez volt ám a hasznos válasz a részedről...!


Probléma egyébként igen is van. Leginkább az, hogy tilos pénzért császárt vállalni! Konkrétan bűncselekmény. Ezért kell indokot találni.

2016. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
67%
Fuh 27-es tipikus minden lében kanál vagy! Sosem értettem egyeseknek miért fáj annyira ki hogy szül. Egyet értek a 26-os válaszolóval. A kérdés kedves 27-es nem az volt, hogy mennyire tartod erkölcsösnek, vagy bűncselekménynek nem tesz kárt a babában, vagy magában ezzel. Akkor mond már meg miért fáj ez annyira, te nagy erkölcshuszár??? Szerintem kapálgasd a saját kerted, biztos akad gyom ott is bőven. Mondom ezt úgy, hogy természetes szülés párti vagyok...
2016. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
60%
27-es, NEKED valóban nem volt hasznos a válaszom, mert soha nem fogod megérteni amiről beszélek.
2016. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Igazából akinek nem tetszik,lapozzon! Nem kötelező válaszolni! Én is elfogadom,hogy valaki 4 hónaposan kezdi a hozzátáplálást,nem 6-7 hónaposan.


Kérdeztem,nem magyarázkodni szeretnék. Sok hasznos válasz érkezett,de egyedül kevés vagyok a zöld manccsal,ha mások pirosat nyomkodnak.


Valószínűleg magánkorházat fogok felkeresni.

2016. febr. 19. 18:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!