Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyiért vállal császárt egy...

Mennyiért vállal császárt egy orvos szerintetek?

Figyelt kérdés
A pénz nem akadály,csak nem tudom mennyit ajánljak neki,hogy császározzon?
2016. febr. 18. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

Kérdező. Nem értem a problémádat! Írok egy teljesen korrekt választ a kérdésedre! Leírom a lehetőségeket és a problémát ezzel kapcsolatban. Miért kell ebből érzelmi kérdést csinálni?!

Te akarsz egy olyan dolgot, ami egyenlőre illegális Magyarországon. Leírom mit lehet ennek ellenére. Erre kiakadsz. Nem értelek komolyan.

2016. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
46%

A magánklinika nem OEP finanszírozott, ott amit a beteg kér, meg tud vásárolni a pénzén.


A császár nagy hasi műtét, magas a postoperatív szövődmények aránya, jóval nagyobb, mint hüvelyi szülés esetén. Császármetszést magánintézményben sem illő orvosszakmai szempontokat figyelmen kívül hagyva elvégezni, egy magára valamit adó orvos és kórház nem is teszi meg, hogy kérésre császároz.

2016. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
86%

Jó hát mi meg császárral születtünk a két bátyámmal, mert máshogy nem lehetett, édesanyámat már 2 évesen is műtötték csípővel. Semmi bajunk nem lett, köszönjük jól vagyunk, egészségesek vagyunk.


Aközött meg az ég világon nincs semmi különbség, hogy valakinél a kényszer szüli a császárt, valaki meg ezt szeretné saját döntés miatt. Ugyan mi lenne a különbség? Semmi! Tény, az egyik életet ment, a másik csak van. De a császár attól még császár, az indok igazából lényegtelen.


A kórházi költsége nagyobb, ez tény, de ha valaki meg tudja fizetni, akkor miért ne tehetné?


Én is császárral szeretnék szülni és ennek részben "kényelmi" oka van.

Elsők között borzasztó alacsony a fájdalom küszöböm, és nagyon félek attól, hogy egyszerűen nem tudom megszülni a gyereket és mivel megy a szerencsétlenkedés, a gyerek beragad, oxigénhiány stb.

A császárnál tisztában vagyok vele, hogy fájdalmas lesz a felépülés, akár fájdalmasabb is, mint maga a szülés lenne, de a különbség a kettő között, hogy ezt már csak én szenvedem meg. Itt már a gyerekem él és egészséges (kopkopkop), én meg kínlódhatok magammal.


A másik ok, és igen, lehet mondani, hogy "féltem a pnámat"... A császár az egy vágás, amit az orvos végez, ő dönti el hol legyen. A természetes szülésnél pedig úgy repedek szét ahogy azt a jó isten akarja.. És ez megtörténhet függetlenül a gátmetszéstől is, mert azt hogy belül hogyan repedhetek szanaszét, nos ezt az orvos sem tudja megakadályozni.


Szeretném a szexmentes élet kockázatát a minimálisra csökkenteni.


És én meg leszrom, hogy ki mit gondol erről. A párom mellettem áll bárhogy is szeretném csinálni.

2016. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként aki azt hangsúlyozza, hogy a császár miatt sokkal több szövődmény lehet a babánál, azt ezt végig is gondolja?


Mert tudjuk, hogy ez statisztika. Mivel ma Magyarországon elvileg NINCS indokolatlan császár, így az esetek nagyon nagy százalékában ez egy problémás terhesség vagy szülésmegindulás eredménye. Ergo, ha esik mondjuk a szívhang, ha mekóniumos a magzatvíz, ha akármi is van, az már utána a statisztikában szerepel, de nem feltétlenül a császár következménye. Nem szabad ennek a kontójára írni, mert ez ennyire nem egyszerű. A statisztikában pedig a normál szülések eredményei teljes számban szerepelnek.

2016. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan veszekedés téma lett ez mint a szoptatás-nem szoptatás! Nem ezt akartam,csak sokan nem bírják ki,hogy ne okoskodjanak bele valamibe.. Sajnálom,ha valakinek ez nem tetszik! Ezeket a marha nagy hülye statisztikákat meg hagyjuk már. Annó ilyesmi "rémhírek" miatt nem kértem epidurálist.
2016. febr. 19. 22:19
 46/62 anonim ***** válasza:

A helyedben magánba mennék. Azt írtad, a pénz nem akadály, így nem is értem, miért nem ez az alap? :) Ha nem hiányozna az a pénz, én hüvelyi úton is magánkórházban szültem volna.


Annyiban igazuk van a ,,kötözködőknek", hogy az OEP alapvetően nem egyéni igények kielégítésére van, hanem az egészséget helyreállító, illetve életet mentő beavatkozások finanszírozására. Pont ezért nincs mellnagyobbítás TB-re, és ez így is van rendjén. Bocsi, hogy nyersen fogalmazok, de az, hogy te félted a puncidat, nem tartozik az állami TB felelősségébe. Ha nincs orvosi indok, hüvelyi szülés, mert az az olcsóbb. Ez így is van jól, mert más emberek élete múlhat az indokolatlanul elfoglalt műtőn, személyzeten, és hát az a pénz máshonnan hiányozna rendesen.


Elvi bajom nincs a császárral, csak tényleg etikailag érthető, hogy az erőforrásokat az alapvető hiányosságokkal küzdő társadalombiztosítás indokolt műtétekre költse, ne kényelmi beavatkozásokra.

2016. febr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:
Beszéltem a dokimmal,rákérdeztem kerek perec. :) Köszönöm a válaszokat,probléma megoldódott. :)
2016. febr. 24. 12:08
 48/62 anonim ***** válasza:

És kérdező? Hogy kérdeztél rá? Hogyan vezetted fel a témát? Vagy csak simán megkérdezted, hogy vállal-e császárt? Mit mondtál neki, miért szeretnéd? És ő mit mondott erre? El is vállalt?


És ha igen, akkor esetleg privátban meg tudnád adni a nevét? Vagy egyáltalán a kórházat?


Bocsi a sok kérdésért. :D Én is császárt szeretnék majd.. bár esélyes, hogy nem is szülhetek máshogy, de ha mégis, akkor is ezt választanám.

2016. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló kérdései engem is érdekelnek :)


legfőképp ár, mert én is felvezettem már neki, hogy mit akarok, azt mondta, ő semmi jónak nem elrontója :) egyébként 10.000ft-ot fizetek egy vizsgálatra, havi 1x kell menni

2016. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
És utolsó, nálad hogy történt ez a beszélgetés? Mit mondtál neki? Ő meg csak ennyit mondott, hogy semmi jónak elrontója? (=minden további nélkül vállalja, ha szeretnéd) Jó fej. :)
2016. febr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!