Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki Székesfehérvári...

Szült valaki Székesfehérvári Szent György kórházban mostanában?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék mi hogy megy,milyenek az orvosok :) Én júniusban fogok ott szülni

2016. febr. 24. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Tavaly januárban szültem ott.Fogadott orvosom nem volt,se szülésznőm.Mikor bementem,mert már lassan egy napja rendszertelen fájásaim volt,de egyre sűrűbben,az ügyeletes orvos el akart hajtani,hogy minek jöttem be,még csak 1 uujnyira vagyok nyitva.Ez éjjel 1-kor volt,reggel 8-ig megfigyeltek a szülőszobán,de nem avatkoztak bele.Az akkor ügyeletes 2 szülésznő nagyon kedves volt.Reggel kihelyeztek a terhes patológiára,ott egész nap szenvedtem,de azt mondták várni kell,majd beindul a dolog magától.Majd éjfélkor elfolyt a magzatvizem.Akkor átkísértek a szülőszobára,az ügyeletes megvizsgált,és nem akarta elhinni,hogy elfolyt a víz,mert nem voltam annyira kitágulva.De a nővér aki átkísért látta,hogy mennyi folyt el.Aztán közölte,hogy reggelig tuti nem lesz meg,és majd akkor kapok oxitocint,meg antibiotikumot.A 2 szülésznő előkészített.Rám tették a gépet,hogy megnézzék a fájásokat,aztán leborotváltak.Utána adtak egy pezsgőkúpot(itt nincs beöntés),és mondták,zuhanyozzak le,meg tegyem fel a kúpot.Utána sétálgathattam.Kérdeztem tőlük,felhívhatom e a férjemet,mondták felesleges,mert reggelig minek jöjjön,úgy sem lesz semmi.Én azért felhívtam,mikor kimentek.Jól tettem,mert fél 2-kor már 2 ujjnyira nyitva voltam.Akkor szerettem volna,ha kaphatok fájdalomcsillapítót,de itt természetes szülésnél nem adnak semmit.Aztán kérdzeték nem jön e be valaki hozzám.(még jó,hogy felhívtam).Mikor bejött,megint magunkra hagytak,fél 3-kor vizsgáltak meg újra,addig rám sem néztek,akkor szerintem azért jöttek be,mert sikítottam egyet.Felfektettek az ágyra,és hívták az orvost,mert teljesen kitágultam.Az szülésznők normálisak voltak,de empátia nem sok szorult beléjük.Jól esett volna,ha bíztatnak,de csak utasítgattak,meg leszúrtak,mert nem nyomtam elég erősen elsőre.A doktornő akinél szültem,rendesen volt,de fiatal,és szerintem még kicsit tapasztalatlan.1 óráig tartott míg összevarrt,ráadásul nem is jól.Most megyek megint orvoshoz vele,mert valami nincs rendben ott lent.
2016. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! 2009-ben és 2014-ben szültem ott. Volt fogadott orvosom, de a 2. Szülésemre nem ért be, olyan gyorsan jött a manó. De az ügyeletes doki is rendes volt. Szülésznőt nem fogadtam, de kedvesek, rendesek voltak mindig, sőt! 2. szülésnél a szülésznő nagyon törekedett a gátvédelemre, masszírozta, és tényleg nem kellett vágni! Pedig én nem is szóltam hogy szeretnék gàtvédelmet ha lehet, hanem ők az orvossal megegyeztek hogy talán nem szüksèges vágni. :-) A szülésznő nevét nem tudom sajnos, valamilyen Nelli. Nekem a gyermekágyas osztállyal volt bajom. Nagyon kevés a csecsemősnővér, főleg éjjel. Szinte mindig üres volt a nővérszoba, mikor mentem segítségért. Minden műszakban volt egy bunkó csecsemős nővér, cseszegettek minket minden hülyeségért, bezzeg azt elnézték hogy a látogatók simán bejöttek a szobába holott ez tilos, csak a küszöbig mehetnének! Szoptass úgy, hogy jönnek-mennek a szobában... Szakadt, ronda ágynemű, tudom ez a legkevesebb, de 2009-ben még normális volt és minden nap megkérdezték, ki szeretné hogy áthúzzák? Legutóbb már ez nem volt. De ami a legkiakasztóbb volt nekem: mindenkit oda helyeznek ahol hely van. Tehát a kisbabás anyukával egy szobába az elvetéltet, az abortuszra érkezőt, az egyéb nőgyógyászati műtétre érkezőt. Ez sem így volt régebben.

A babának adnak ruhát, de ezen kívül mindent vinned kell az égvilágon, wc papírt is.

2016. febr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hány napot kell bent feküdni?
2016. febr. 25. 09:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha sima szülés akkor 4,ha császár,akkor 5.
2016. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!