Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés vélemények?

Otthonszülés vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!Eddig teljesen elzárkóztam eme szülés forma elől, ha lehet így nevezni..Teljesen normális lefolyású terhességemet a kórházban császáros szülés mellett fejeztem be..Nagyon nagyon szerettem volna természetesen szülni, de az orvosom akiben teljesen megbízom, és le a kalappal előtte a baba méretei miatt nem javasolta hogy megpróbáljam..

Most meghallgattam egy dúla előadását, teljesen elzárkózva az otthon szüléstől, és szikla szilárdan gondolva hogy márpedig kórház, kórház, kórház, kicsit elgondolkodtam..Lehet hogy tényleg szebb, és jobb úgy ahogy a természet ezt kitalálta, és gyakorlatilag a testünk teszi a dolgát??Vagy iszonyat rizikó, és felelőtlenség..?VAn aki esetleg otthon szült, és írna a döntése okáról, és a szülés történetéről?


2016. febr. 26. 17:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%
Én is jónak gondolom, annak, aki nem fél ettől a helyzettől, de szerintem az igazán jó irány az otthonszülés körülményeit a kórházban megteremteni. Én úgy voltam nyugodt, hogy bármi van közel a segítség, de olyan orvost és szülésznőt választottam, akik maximálisan természetesség-pártiak, a gyereket nem vitték el egy percre sem szülés után, jó másfél órát volt rajtam magzatmázasan, csak utána fürdették ott az ágy mellett, nem vitték ki, együtt mentünk át a gyerekágyra, ott is velem volt végig.
2016. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%

Én is hasonlóan jártam, hirtelen beömlött vagy 8 ember és úgy passzírozták ki a gyereket. Ha nem tudják a stábot 1 perc alatt odahívni, lehet, hogy oxigénhiányos vagy halott lenne.

Mjad a méhlepény se vált le, ilyenkor 15 perc van a kiszedésére, mert zárul a méhszáj. Ennyi idő alatt nem fordul meg a mentő.


Szóval én elvéreztem volna egy otthonszülésnél.

2016. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

én nem merném bevállalni. igen, kiér a mentő, ha valami van, de az nem ugyanaz, hogy ott van sok orvos/műtő/stb.

nekem ez a biztonság kell, és én személy szerint felelőtlenségnek is tartom.

2016. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%

Fú tiszta szimpi az előadásuk meg minden, de én nem vállanám be egy császár után tuti. Amúgy se valószínű.Jók a természetes dolgok, de a szélsőségeket nem támogatom. Valóban természetes folyamat, meg lemehet komplikációk nélkül is stb. Ők ugye úgy szokták előadni, hogy a kórházban annyi minden felesleges beavatkozást csinálnak, hogy amiatt van komplikáció, de ezek nélkül otthon majd jól megszülsz gond nélkül magadtól. Azonban azt nem mondják, hogy komplikáció akkor is lehet, ha nem csinálnak semmi feleslegeset, ne adj isten hozzád se nyúlnak. Én világ végi pici faluból származom, errefelé még az 50-es években is otthon szültek az asszonyok a bábával. Ott aztán semmi beavatkozás nem volt, de bizony vittek is lovassszekérrel a városba asszonyokat, mikor baj volt. Mert az bármikor és bármiért lehet, nem csak a kórházban és a "siettetés" miatt. Viszont a kórházban erre fel vannak készülve és azonnal tudnak segíteni is, sőt meg is tudják előzni, pl. a te vajúdásod során tudják majd figyelni a hegedet, nehogy szétváljon!


A tested egy kórházban is tudja tenni a dolgát. Vagy megfelelő orvost kell találni, vagy megfelelő kórházat. Ha úgy van, akkor van már magánkórház, ahol befizetsz és cserébe szépen természetesen hagyják a dolgokat történni, de ott van minden, ami baj esetén azonnal megment és nem pedig a bábád, dúlád, vagy a fenetudjád eldönti, hogy hát jó mostmár tényleg baj van, hívjuk a mentőt, reméljük kiér, és nem jön közbe semmi, aztán reméljük tudnak kezdeni veled valamit az autóban, de ha nem akkor reméljük időben beérsz a kórházban és ott a megfelelő kezekbe kerülsz időben stb. Na nem.


Az meg, hogy te "nagyon szeretnél természetesen szülni"... Hát figyelj, neked az számít, hogy legyen egy ép és egészséges gyereked, vagy az, hogy nyomhassál? Komolyan képes lennél azért kockáztatni a saját (ez még hagyján) de gyereked(!!!) életét, hogy neked "élményeid" legyenek?

2016. febr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
27%
FELELŐTLENSÉG.
2016. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!