Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánügy vagy közügy a gyerekv...

Magánügy vagy közügy a gyerekválalás?

Figyelt kérdés
Ez egy Érdekes kérdés.Azért is fontos eldönteni mert ez alapján lehet eldönteni hogy a jogalkotoknak meddig is szabad ebbe a kérdésbe beavatkozniuk.Lehet ösztönözni támogatni ,vagy lehet e büntetni zsarolni kényszeriteni mondjuk büntetö külön adokkal a gyermektelenséget.Lehet e megkülömböztetni hátrányos helyzetbe hozni a gyermekteleneket hogy pl ha nem álit maga helyett másik adofizetöt akkor kevesebb lessz a nyugdija amit rendesen fizetett.Lehet ugy is meg közeliteni a kérdést hogy támogatjuk a gyerekválalást és lehet ugy is hogy el vesszük a kedvet a gyermektelensétöl.Van aki azt mondja hogy egy nemzet sorsa nem magánügy(a nemzet létéhez emberek kellenek)tehát a nemzet fenmaradásához szülni kell és ezért ez nem lehet magánügy a gyerekválalás.Valaki szerint ez magánügy mert ez emberek döntése és felelösége és más tényezök is szerpet játszanak pl pénz megélhetés párkapcsolat meddöség.Nagyon érdekes kérdés.Nos magán ügy vagy közügy?Indoklást is kérnék
2016. febr. 29. 00:01
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Szerintem nem magánügy. Egyrészt már kifejtették előttem, hogy a nemzet jövője így nem lehet magánügyként kezelni, és a támogatás, meg a kedvezményekkel való ösztönzés jó dolog. Ugyanakkor, ahogy szintén írták már a gyermektelenség büntetése nem jó ötlet.


Én úgy egyébként is azt tartanám jónak, ha olyannyira közügy lenne, hogy nem vállalhatna akárki.


Nem mondhatjuk, hogy magánügy, ha megszüli HHH Kalányosné a nyolcadik pulyáját, akiből soha nem lesz semmi, csak teher a társadalomnak és terror a normális embereknek, nem mondhatjuk, hogy magánügy, mikor van aki a wc-be dobja, mert mégsem kell és így tovább.

2016. febr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!