Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban ennyire kitágul egy...

Valóban ennyire kitágul egy nő a szülés után?

Figyelt kérdés
Itt olvastam erről. Leginkàbb férfiakat kérdeznék, mennyire más egy hüvelyi úton szült nővel? Már a császáron is gondolkoztam a tágulás miatt.
2016. jan. 21. 11:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Nem mindenki. Én ugyan császárral szültem, de több anyuka ismerősömmel beszéltem erről, ők nem tágultak. De még ha van is tágulás: intimtornával, szélsőséges esetben pedig műtéttel orvosolható. Emiatt felesleges a császár.
2016. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

A természetes szülés után edzéssel lehet visszaadni a hüvelyi izmok tónusosságát. Kegel gyakorlatokkal pl, de van már ebben a témában több könyv is, gyakorlatokkal. Én a 7 perc szex című könyvből csináltam a gyakorlatokat, a férjem szerint nincs semmi különbség, ugyanolyan szűk vagyok, mint szülés előtt. Egyébként a gyakorlatoknak köszönhetően a szexet is sokkal jobban élvezem.

Csinálni kell eleinte minden nap, később már elég heti 2-3x szinten tartás miatt. Napi 7 perc meg igazán nem sok.

2016. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
3-szor szültem, 40 éves vagyok. Kb. a tampont alig bírom feltenni. Egyáltalán nem tágultam ki.
2016. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%

Valóban ennyire. Ha peches (méhsüllyedés, hüvelyfalsérv, vagy ha sérül a gátizom beidegződése is), akkor még jobban.

Hosszú hónapok, egyeseknél évek munkájával lehet csak visszahozni a szülés előttihez közeli (! nem ugyanolyan) állapotot. Jó esetben ekkor már nem okoz érzésbeli gondot.

(A műtét csak tűzoltás, a gátizomzatot kell megerősíteni)


Nekem több, mint egy évbe tellett, mire hellyel közzel helyrejöttem hüvelysúllyal, izomstimulátorral. Szülés után fél évvel még konkrétan nem csak ki voltam tágulva, de semmit nem éreztem odabent, miközben a gátmetszés helye pedig kint feszült, fájt.


Egyébként a császár nem feltétlenül ment meg (max. a gátmetszéstől), mivel pl.: a méhsüllyedés, hüvelyfalsérv magától a terhességtől (a súlytól) is kialakulhat, nem szükséges hozzá a hüvelyi szülés.


De ha ez nyugtat, nem mindenki jár így. Van, akinek semmi baja nem lesz.

2016. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Én több nőgyógyásztól hallottam azt,hogy közel ugyanolyan lehet hüvelyi szülés után,de olyan mint előtte,soha.Ez egy tabu téma,amiről nem szívesen beszélnek a nők!

3 gyerek után kizárt,hogy valakinek ugyanolyan szűk legyen a hüvelye,aki ezt állítja az hazudik,már csak amiatt is,mert nem kell ehhez hüvelyi szülés,ahogy az ember öregszik,az intim izmai is öregednek,tehát már csak emiatt is,gyengülhet az az izomzat.


Saját példám: hüvely úton szültem,a szexel nem volt semmi gond,nem éreztem különbséget,páromat nem kérdezgettem,ő is élvezte-én is,gondoltam minek róla beszélni.2 éves volt a gyerek mikor azt éreztem mintha kevésbé szorítana,akkor elkezdtem a kriston féle intimtornát,ami nagyon jó volt,újra megvolt a szorító érzés.Viszont a jó múltkorában ki hagytam 2 hetet,és már gyengültek érezhetően az izmaim.

Tehát minden nap csinálom.

Viszont mióta alkalmazom ezt a módszert azóta van hüvelyi orgazmusom is.Előtte soha nem sikerült.

2016. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nagyon fura a szervezet.

Az első után kitágultam én is, de nem volt panasz, csak én éreztem, hogy változott és minden lazább lett.

5 hónapja szültem a másodikat, most meg sokkal szűkebb lett, mint előtte volt. Nem fog a tampon kiesni az tuti :)

2016. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

4 gyerek után szűkebb vagyok...nekem 1x sem volt gátmetszésem, azt mondták mindegyik szülésnél, hogy jók a szöveteim...


Szerencse és genetika kérdése

2016. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

...és nem hazugság, ahogy egy előző válaszoló írta...

Olyan ez mint a stria, valakinek kialakul, nekem 4 terhesség után sem lett 1 csíkom sem.

Nem vagyok rá büszke, mert nem az én érdemem, tényleg genetika...

2016. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
hát akkor nagyon jó genetikád lehet mert pláne azok szoktak kitágulni akiknek nem volt gátmetszése.Azért meg ne haragudj,de kíváncsi lennék vajon egy nőgyógyász mit mondana rád,ő is úgy gondolja-e,ahogy te írod,mert mondani ugye bármit lehet,de...
2016. jan. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Megy a lepontozosdi, de leirom en is.

Sima huvelyi szules utan szukebb vagyok, mint elotte, ezt a tornanak koszonhetem. Ferjemnek eleg nagy a penisze, ez parszor gondot is okozott, a szules utan nem sporoltunk a sikositoval, de mostanra mar jo a helyzet.

Ha nem akarsz tornat, boven eleg az is, h mikor pisilsz, elallitod a pisilest, majd ujra elengeded.

2016. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!