Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet ez? Miért nem pont...

Hogy lehet ez? Miért nem pont 40 hétre vagyok kiírva?

Figyelt kérdés
Tudtommal a hivatalos terhességi idő 40 hét, így számítják a szülés várható időpontját. Hogy lehet, hogy a terhesség megállapításakor és a 12. heti UH alapján is szerdán töltöm be a 40. hetet, mégsem akkorra vagyok kiírva, hanem 3 nappal később, szombatra? Tudom, hogy ez csak körülbelüli időpont, de akkor sem értem miért nem a 40. hét betöltésének napjára vagyok kiírva. Sehogy se stimmel. Menstruáció alapján pedig hétfőn tölteném be a 40 hetet, tehát még korábban.
2016. ápr. 22. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 40+0-ra szültem menstruáció szerint, 12. heti uh-n pár nappal nagyobbnak mérték, de soha senki nem foglalkozott ezzel, nem írtak át semmit. Fölösleges is. CTG-ken is mindig a mensi szerinti napokat írták a lapra, úgy ahogy én számoltam. Pénteken kezdődött az utolsó vérzésem, pénteken szültem, tehát totál 40+0. A zárójelentésbe meg 39. hetet írtak, én se értettem, miért, főleg hogy a szöveges indoklásban még a szülésindításnál írták is a betöltött terminust...
2016. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de örülj neki, így legalább nem indítanak majd feleslegesen előre. Az a rosszabb verzió, amikor korábbra teszik az időpontot...
2016. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kétféle számítási módszer van, és a legtöbb orvos ezt a plusz 2 naposat használja. Én is szerdánkét töltöttem a heteket, mégis szombatra voltam kiírva, jól jött ez a plusz 3 nap a túlhordáskor, mert még tudtuk kicsit húzni az indítást és magától indult be a szülés.
2016. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Én meg pont azt hittem, hogy rossz ha későbbre vagyok kiírva, mert akkor túl sokáig hagyják bent, és nehogy ne kapjon elég tápanyagot vagy ilyesmi.
2016. ápr. 22. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Számitási módszer: utolsó mens első napja-3 hónap, +7 nap. Mivel nem egyforma hosszú minden hónap, már ebből adódik eltérés, most szökőév van, +1 nap. Én is szerdán tölteném a negyvenet, de így , plusz az uh eredmények miatt vasárnap lett belőle. Tényleg jó, h így később lesz amnioszkopia, nst, de azért kockázat is van, bár lehet ennek semmi köze ehhez, ha egyik nap még él az érett magzat, másnap meg már nem.
2016. ápr. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Orulj neki:) engem is uh alapjan irt ki a doki, mert a menzesz egy dolog, az ovulacio es a megtermekenyules idopontja meg egy masik. Nekem ez egyhettel kesobb volt, nem a ciklusom 14. napjan, es latszott is az uh-n. En orultem ennek, nem hianyzott volna, hogy emiatt korabban beinditsak mestersegesen, vagy hogy izgulhassak a genetikai uh-n.
2016. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Menszi szerint február 24re voltam kiírva.Tudtam h később fogant,kisebb is volt így módosították március 7re.A lányom nem így gondolta,március 14én született 😊

Nyugi 😉

2016. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az interneten talalsz par oldalt ahol pontosan kiszamolhatod az utolso menstruaciod es a ciklusod hosszabol a kiirt datumot. Ha az orvos a 12. ultrahangnal kitalal egy masik datumot, akkor ez a kiirt datum megvaltozik. Igaza van a kerdezonek, nem jo a datum, ha kesobb van, tulhordas eseten. Nem jo a babanak +2 het es még harom nap utan megszuletni. De ha ilyesmire kerul a sor, akkor kerd, hogy elobb inditsak meg, mert felsz, hogy nem volt jo a datum.
2016. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem te is meg az orvosod is más modszer szerint számolja ki neked szülést. dek ésőbb fogant baba menstruácio más időpontot ir ki
2016. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az embrió mérete alapján állapítják meg, hogy hány hetes terhes vagy, ez alapján számítják ki a szülés várható időpontját. Nekem egy 2 nappal a mensi szerinti előtt van.
2016. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!