Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a Péterfy kórházban...

Aki a Péterfy kórházban szült, leírná a tapasztalait?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2010. ápr. 7. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon pozitív élmény volt a szülés, a 3 napos ottartózkodás, a bababarát hozzáállásuk, minden. Igaz, én császárral szültem, fogadott dokinál, és sikerült kétágyas, fizetős szobába helyet találni, ami nem mindegy, mrt külön zuhanyzó, wc tartozik a szobához, valamint hűtő, mikró, légkondi (na jó, ezt miután megszületett a baba, nem használjuk ... :-)), tv (ezt sem),
2010. ápr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem két barátnőm szült ott, de mindkettőnek nagyon-nagyon negatív élménye volt.

1. ünnepek alatt szült, gyakorlatilag rájuk sem nézett a kutya sem. A szoptatás nem indult be egyből (ezt azért senki sem várja), ellenben mivel "bababarát"-nak titulált hely, ezért nem adtak semmit a gyereknek. Ahogyan a nagy könyvben meg is van írva, úgy besárgult a gyerek, hogy két napot még ráhúztak.

2. Neki már a második gyereke volt, tudta, hogy nehezen indul be a teje, akkor sincs elég, hiába könyörgött tápszerért, nem kapott. Ellenben úgy megfejték, hogy belelilult. Neki a lánykája úgy kiszáradt, hogy infúzió közeli állapotba került.

2010. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, elég eltérőek de gondolom attól is függ, kik vannak bent ügyeletben meg ilyesmi :)


Nekem is fogadott orvosom van akiben maximálisan megbízom szóval remélem a legjobbakat, és én is alapítványi szobát szeretnék. Megkérdezhetem hogy mennyit kellett érte fizetni?


Azért vagyok csak ilyen aggódós a kórház miatt, mert még soha nem voltam kórházban, csak látogatóként de akkor is rossz érzés tört rám, mint általában az orvosi intézményektől :) (lekopogom)

2010. ápr. 7. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én 2008 májusában szültem a Péterfyben. Domokos Tamásnál és Keserű Ági szülésznőnél. Velük minden rendben volt, szuper volt a szülés, a doki szinte végig ott volt mellettem, nem csak a kitolásra érkezett. Alapítványi szobában voltam, lepukkant, de legalább volt benn fürdőszoba. A csecsemősökkel nem igazán voltam megelégedve, sokszor lenézően beszéltek az emberrel, hogy hogyhogy nem tudod hogyan kell szoptatni, pelenkázni, mit kell csinálni. Sajnos nekem nem akart beindulni a tejem és sűrűn fejtek. Volt olyan csecsemős nővér, akitől a könnyeim potyogtak, annyira durván fejt, volt olyan, akinél nem éreztem nagyon, már csak azért éreztem, mert a melleim be voltak durranva és gyulladva. Ő is azt mondta, ennek elvileg nem szabadna fájni. De az a másik megkínzott rendesen. Besárgult a kislányom és még úgy sárgán kiengedtek, aztán éjjel már a Heim Pálba kötöttünk ki, még magasabb volt a sárgasága és a köldöke is el volt fertőződve. Szóval nekem a szülészetről jó a véleményem, azonban a csecsemősökről és az újszülött osztályról nem annyira. Remélem Te másképp leszel. Könnyű szülést! 22 hónapos kislány anyukája.
2010. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, neked pedig minden jót a kislányodhoz és gratulálok hozzá :)
2010. ápr. 8. 15:34
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Gondoltam megírom mi volt, júliusban szültem :)

A szülés fogadott dokimnál szuper volt, de az én fiacskám is besárgult, kiengedték így, délutánra belázasodott és mehetünk vissza 5 napra, infúzióra kötve :(


Szóval a csecsemő-és újszülött osztályt nem ártana kicsit felturbózni mert az bizony nem a legjobb. Ami kár mert szülészet-szempontból valóban profi hely, szülésznők, felszereltség, dokik, minden! De sosem felejtem el hogy pár óra híján kiszáradt a gyermekem, mikor visszavittük azt mondták még idejében érkeztünk és hatalmas szerencse hogy észrevettem otthon hogy a gyerek lázas.

Minden azért mert nem adtak a 35 fokban semmit a gyereknek, csak a pár csepp tejemet kapta meg egyszer vizet de állítólag mindet kiköpte!

Ennyit a bababarát kórházak logikájáról. Nagy bababarátság lehet ha ennyi baba kezdi utána kórházban az élete első hetét a hazamenetel után is :(

2010. okt. 12. 20:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Gratula a kicsihez!Azt írod ennyi baba kezdi...mennyi?Én mindkét gyerekemet bababarát khzban szültem(Szt.István)nyáron,és semmi gond nem volt.A barátnőim is itt,ill. más hasonló felfogású helyen,de náluk sem volt gond.Pedig az én gyerekeim se kaptak vizet,meg tápszert,csak a tejemet.A 3. babát is itt fogom szülni,úgy néz ki szintén nyári lesz,de egy csepp aggodalom sincs bennem(pedig a 2. 37+3 hétre született,tehát majdhogynem koraszülött lett)
2010. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

szia,


köszönjük :) Neked is a kicsikhez :)

nem minden helyen van így, csak erről a kórházról sajnos sok ilyen sztorit hallottam, reménykedtem hogy velünk nem esik meg és mégis megesett :( közvetlen környezetemben is van anyuka aki nagyon megjárta azt hogy szülés után odaadták neki a babócát és nesze neveljed....ő császáros volt és ikrekkel, mindkét babát odaadfták neki és szegény ki sem tudott kelni az ágyból, mégsem vették be a babát a csecsemősök, hanem a lánynak kellett gondoznia mindkettőt, 0 tapasztalattal, és nem adtak nekik sem semmit, hiába kérte hogy adjanak mert két gyereknek pláne kevés a tej :(

2010. okt. 13. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!