Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az legális, hogy egy szülészet...

Az legális, hogy egy szülészeten minden természetes úton szülő nőt kikaparnak fájdalomcsillapító és altatás nélkül? "Csak a biztonság kedvéért, és a szövődmények elkerülése végett. "

Figyelt kérdés

Azt nem szeretném leírni, hogy melyik szülészetről van szó.


Több gyermekem is van, minden szülés után, akkor is, ha a placenta egészben, hibátlanul kijött, a doktor úr jött, és minden beleegyező nyilatkozat, altatás, fájdalomcsillapítás nélkül kikapart. Egy érzéstelenítő injekciót kaptam kívülre a varráshoz. Apuka addig kint várakozhat a szülőszoba előtt a babával.Ez ebben a kórházban így szokás. Sok kismama állítja, hogy fájdalmasabb ez a rész, mint maga a szülés.


Ez legális egyáltalán? Miért nincs jogom azt mondani, hogy én ezt nem akarom?



2016. máj. 12. 21:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Már más is írt erről.a szokásról itt is és másik fórumon is, az egyik nagy budapesti kórházat megnevezve. Én rettegtem tőle, hogy szükség lesz rá, ugyanis nekem nem múló menstruáció miatt volt már küretem, aminek a felénél magamhoz tértem és azt a kínt leírni sem lehet. Én megkérdeztem. dokimat, hogy nálunk mi a szokás. Azt mondta, hogy csak akkor kaparnaksszülés után, ha baj van (pl a placenta nem jön ki egyben), de természetesen bódítást ad hozzá, nekem meg rendes altatást kérne hozzá az előzmények miatt (túlérzékenység egyes bódítószerekre), de azt is hozzátette, hogyha nem lenne valamiért és x,y dokinál szülnék, akkor a férjem nagyon vehemensen követelje az altatást nekem, mert van két orvos, aki minden érzéstelenítő nélkül csinálja, hiába figyelmeztette őket többször is a főorvos.

Egyébként kényszeríteni nem lehetne rá az anyukákat, de egyrészt az ember ott nem igazán tud tiltakozni, másrészt meg honnan tudja az anyuka, hogy ő nála tényleg szükség van rá, vagy csak a biztonság kedvéért csinálják. A WHO ajánlásában egyébként bent van ezen eljárás rutinszerű alkalmazasanak kerülése.

2016. máj. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Többen is furcsálljátok, hogy nem terjedt el a híre. Én sem értem, éppen ezért tettem fel a kérdést. Sehol nem találtam erről a kórházról ilyen témában cikket, fórumot, bármit...Talán azért lehet, mert nem egy fővárosi kórház, hanem egy kisebb város szülészete, ami nincs annyira szem előtt.


A félreértések végett:

Ez úgy működik, hogy megszületik a baba, odaadják, pár percig foghatod. Azután kiviszik a szülőszoba előtti zárt folyosóra megfürdetni, mérni, stb...Az apukának is oda kell menni, addig a szülőszoba ajtaját elhúzzák és az orvos elvégzi a kaparást illetve a varrást, ha kell. Ez varrással együtt kb 35-40 percet jelentett nálam, varrás nélkül olyan 25 perc.


Engem nem az zavar, hogy nekem mennyi plussz fájdalmat okoztak, hanem az, hogy az egész el van sunnyogva, senki nem mond semmit, csak ha kérdezed. És ezt megcsinálják évente kb 600 nőnél úgy, hogy elvileg nem is szabadna. Már sokat olvastam erről a beavatkozásról, van elég sok kockázata is. Tudom, máshova is elmehet az ember szülni, de attól még ez a probléma megmarad ezen a helyen.


Nem értettem félre, tényleg így működik ,legalább 30-40 anyukát ismerek, aki ott szült és mindegyiküknél megtörtént a beavatkozás. Egyik ismerősömnek annyit mondott a fogadott orvosa, hogy elrendelte a főorvos, ezért mindenkinek így kell csinálni, ha egyetért vele, ha nem.

2016. máj. 13. 08:27
 13/15 anonim ***** válasza:
95%

Felháborító. Nem is.értem, hogy sokan miért nem hiszik el. Ahogyan azt is kétségbe vonták, amikor azt írtam, hogy nálunk rutinszerűen kengyelbe szíjazott lábbal kell szülni. Ha ettől el akar térni az ember, akkor előre egyezkedni kell a dokival. Van azonban akivel még erről sem lehet egyeztetni. Az orvosom egyébként egyszerűen emberkinzasnak nevezi az éber állapotban elvégzett kaparást. Nem egyszer kért elnézést akkor is, amikor bódításban csinálta nekem, de magamhoz tértem és muszáj volt befejeznie, pedig az tényleg nem az ő hibája volt, nem tudtuk, hogy egyes ható anyagok így hatnak rám és egyébként nagyon ritka az ilyen, az ápolónő pl sohasem találkozott ilyennel, annyira féltett utána, hogy 10 percenként nézte, hogy egyben vagyok-e.

11-es voltam

2016. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
25%
Hát, én nem bántam volna 7éve, mikor kislányom született, ha kaparnak..... Látszólag hiánytalanul kijött a méhlepény, de egy darab mégis bent maradt... Szülés után egy héttel 40 fokos lázzal vittek be, a picihez felkeltem, és nem emlékeztem semmire,hogy hogyan került az ágyába, én raktam vissza, vagy a férjem.Aztán fel se tudtam kelni, úgy kellett mellém rakni szopizni. Bementünk, csináltak ultrahangot, és kiderült, hogy maradt bent egy darab, akkor már olyan volt, mintha kilóméterekről hallanám, hogy beszélnek hozzám,annyira rosszul voltam. Azonnal műtöttek, addig férjem behozta a cuccainkat, mert szerencsére a kislányunk is bent lehetett velem.miután megműtöttek, bejött az orvos, mondta, hogy méhlepény darabka volt, szerencsére éppen időben történt a műtét, mert megindult a vérmérgezés, kb fél órám volt, olyan rossz lett az állapotom egyik pillanatról a másikra. Pedig mikor megszültem a méhlepényt két orvos is látta, és azt mondták, hogy egyben, hiánytalanul kijött. És mégis.... Szerintem azt a kaparást ki lehet bírni. Azt amin én akkor keresztül mentem senkinek nem kívánom. Bárcsak olyan doki lett volna, aki elővigyázatosságból kapar.
2016. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mostmár nagyon kíváncsi vagyok melyik kórházról írsz!Legalább priviben írd meg légyszíves!!
2016. máj. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!