Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 hónapja szültem a 2. gyermek...

2 hónapja szültem a 2. gyermekem sajnos nem szopik már és annak ellenére alig eszem nem mennek le a kilók?

Figyelt kérdés

A nagylányom 2 éves lesz augusztusban.

Vele nagy mehezen lement 17 kg ( vele együtt)

A fiammal nem sokat hiztam az már le is ment amit felszedtem. Az 11 kg volt.

De azóta meg se mozdul a mérleg.

Nem éhezem, este 5-6 után már nem eszem.

Kevés kenyeret eszem bár a kávét cukorral iszom, de semmi.

Hajlamos vagyok a hizásra sajnos. De szeretnék leadni legalább 10-20 kg között.

Tornázni eleget tornázok a két gyerekkel.

Minden nap hajnal 5-kor kelek elkésziteni nekik mindent. Időm se nagyon van enni. Legtöbbször a gyerek maradékát eszem meg.

Tanács valaki?!


2016. máj. 15. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a tanácsom, hogy vezess étkezési naplót. Mindent amit eszel mérd le, és írd be egy füzetbe, és írd mellé a kalóriatartalmát. Van online BMR számláló, amivel ki tudod számolni, hogy hány kcal-ra van szükséged egy nap. Abból vonj le 5-600-at, és max annyit egyél egy nap. Az nem számít, ha 5 után már nem eszel, ez csak egy régi hiedelem. Ezen kívül napi 30-60 perc sport, már a gyors séta is sokat segít. Hidd el, meg fogsz lepődni, hogy hány kcal-ra jön ki az az 'alig eszek', amikor minden falatot leírsz.
2016. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. máj. 15. 11:14
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Pont az a gond, hogy alig eszel. A ritkán evés belassítja az anyagcserét és tartalékol a szervezet.

Ch diétára keress rá, viszont ott naponta 6-szor kell enni és bizony este, lefekvés előtt is. Akkor nagyon minimálisat, de kell enni. Máskülönben a szervezet éhínségre kezd gyanakodni és még jobban ragaszkodik a zsírhoz.


Mozogj, sok fehérje, kevés szénhidrát (abból is inkább lassú felszívódású) és 3-4 óránként egyél valamit. Reggel is minél korábban érdemes enni, legalább egy toast kenyeret egy szelet felvágottal.

Zöldség korlátlanul, bármikor mehet, gyümölcsökkel csínján, mert a gyümölcscukor is szénhidrát. Főleg a banán, szőlő, szilva tartalmaz rengeteget.

2016. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még csak 2 honapja szültèl a hormonjaid vissza sem álltak én a helyedben elmennék egy vérvizsgálat ra ami nézi s TSH vagyis a pajzsmirigy mûkodest! Nekem első szules utan derült ki hogy pajzsmirigy alulmukodesem lett..... Nem ettem mozogtam és semmit egy grammot nem tudtam fogyni.... ha az rendben van neked akkor javaslom est inni a wu-long teàt dm Ben akciós most szuper hatásos, jelenleg ezt iszom + szűz tea krém a hasamra 5 honapja szültem
2016. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Vérvételre simán a körzeti orvos is elég gondolom.

Tőle egy teljes vérkép.

A pajzsmirigy alulműködésnek az az egy tünete van?

2016. máj. 15. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
persze háziorvos ad beutalót csak mond hogy a tsh legyen rajta azt külön mondani kell. NEkem ez volt a tünet, semmit de szó szerint semmit nem fogytam hónapokig, miután kiderült el kezdtem szedni a kék jód cseppeket, gyógyszert nem kellett még szerencsére és a cseppek 6 hónap alatt beállították a pajzsmirigy működésem, azóta még bio szelén+cink tablettát szedek hozzá ez is egyensúlyban tartja a hormonokat.......
2016. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!