Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor kérjek vagy ne...

Szüléskor kérjek vagy ne beöntést?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy lenne a jó, félek a beöntéstől de nem akarom azt se, hogy szülés közben csináljam össze magam. Hogyan zajlik a beöntés? Jó ha megcsinálják vagy nem kell? Ha ez számít, a Margitban szülök.
2016. máj. 16. 23:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

hány hetes vagy? ki az orvosod? én is ott fogok szülni 2 hónap múlva :)


talán azt döntsd el, hogy melyiktől félsz jobban vagy melyiket nem szeretnéd inkább és az alapján válassz. esetleg kérdezd meg az orvosodat, hogy otthon kúppal megoldhatod-e?

én az első gyerekemmel kértem, úgy éreztem akkor, hogy ez a kisebbik rossz :D

2016. máj. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
26 hetes vagyok, és nincs fogadott orvosom. De terhesgondozásra most fogok elkezdeni oda járni, te kit ajánlasz? Augusztus 18-ra vagyok kiírva, és te? :)
2016. máj. 16. 23:17
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd, én is tartottam tőle, de nem vészes. Mondjuk nekem volt választott szülésznőm, és ő csinálta. Meg akkor én még nem vajúdtam, lehet ezért is nem viselt meg, de aztán ki tudja. De olvastam valahol h könnyebben ereszkedik a baba beöntés után.
2016. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A 2. szülésnél kaptam, nem mondom hogy kellemes volt de nem is volt olyan rossz mint amire szàmítottam. Az elsőnél nem volt idő ilyenre, a baba tolt ki mindent maga előtt, hàt ez kellemetlenebb helyzet volt. Ha szülnék harmadjàra is szeretnék beöntést
2016. máj. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Bella169 ***** válasza:
79%

Szerintem nem volt kellemetlen a beöntés. Na jó nem is lesz a kedvenc dolgom.

Felfekszel egy hasonló szék/ágy nem tudom mi, mint amire a nőgyógyásznál. Felteszed a lábaid. Egy vékony szilikonos csövet dugnak a fenekedbe (még annyira sem érezhető mint egy lázmérő, csak hogy legyen összehasonlítási alap.)amin van egy kis csap (ez kívül van) Majd egy infúziós állványon lógó zacskóból langyos sósvizet engednek be. A vége felé picit feszít, kb mint mikor nagyon el kell menned nagy wc-re. Majd kihúzzák a csövet, te összeszorítod a feneked, és át mész a szomszéd helységbe ahol van wc meg zuhany. A wc-n ülsz egy 10-20 percet míg minden távozik, majd mehetsz zuhanyozni.

Szerintem hasznos, mert így is folyik az emberből szülés közben minden lenti lyukból valami de azért nem mindegy, hogy mennyi.Meg állítólag jó hatással van a szülési folyamatra is (hogy ettől vagy nem, de 2 ujjnyinál burkot repesztettek, és 2 óra múlva kinnt volt a kislányom, első baba). Én a következő gyereknél is kérek tuti.

2016. máj. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Én visszautasítottam a felajánlást.

A férjemtől tudtam meg, hogy jött némi matéria is, de a szülésznő egy mozdulattal eltakarította, új szövetanyagot tett alám (a mindenféle kicsorgó testnedvek miatt), és folytatták a munkát.


Én abból indultam ki, hogy aki ezt a hivatást választja, az látott már boncolást és napi X alkalommal néz végig szülést, ahol folyik mindenféle dolog.

Nekem a vizeletet is csapolgatták egy szívószálszerű katéterrel a kitolás előtt. Az is oda folyt, ahová a gravitáció hívta.

Tehát, aki finnyás, az úgysem ezen a pályán helyezkedik el.


Nálam sem fintorgott senki, ők a szakmai részre koncentráltak. A férjemet se zavarta, őt lekötötte az, hogy egyrészt izgult a baba kijutásáért, másrészt engem sajnált, mert látta, hogy szenvedek, fájdalmaim vannak, stb. Amikor elmesélte, teljesen tárgyilagos volt, semmi jelét nem láttam, hogy zavarta volna a látvány.


Sőt, csúnyábbat mondok: komplikációkkal tarkított szülésem volt, aminek egyik "mellékhatása" az volt, hogy pár hétig nem teljesen jól üzemelt a záróizmom. A galambok szabadon kirepkedtek. Egyik éjjel (szülés után) hasgörcsre ébredtem, valami rosszat ehettem, hasmenés okozta. Felpattantam, de egyszerűen esélyem se volt tovább eljutni, ami távozni akart, az az ágymatracon megtörtént. Én szentségelve mentem ki a mosdóba legalább saját magamat letakarítani, majd az ágyat is, ezzel felébresztve a férjemet. Iszonyú szégyenérzettel elmondtam, hogy mi történt, de akkor már látta/szagolta is. Egy nagy mosollyal annyit mondott, hogy semmi gond, én fürödjek meg, a többit bízzam rá. Mire visszaértem, ő akkurátusan kipucolta a matracot, áthúzta az ágyat, az érintett ágyneműt pedig bedobta a mosógépbe.

Később kérdeztem, hogy mennyire volt gáz, én nagyon szégyelltem magam.. Ő mosolyogva mondta, hogy nem tehettem róla, ramaty fizikai állapotban voltam, az a legkevesebb, hogy segített, amiben tudott és ne érezzem rosszul magamat miatta. A záróizmom meg helyrejön, ha pedig nem, akkor keresünk szakorvosi segítséget.


Szerencsére tényleg regenerálódott, de én még egy galambot is csak a WC-n ülve mertem majd egy évig elengedni, nehogy más is jöjjön, mert nem jól érzem az ingert.

Már két éve a szülésnek, most már minden gyári beállításra visszaállt szerencsére.

2016. máj. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem a vajudas alatt ki kellett mennem magamtol. A szulesznom rakerdezett, h ez a szokasos mennyiseg volt-e reszemrol. Mondtam, h igen. Azt felelte, h ez esetben nem csinalnak beontest. Eltelt meg par ora utana a vajudassal, majd ezt kovette egy majd 3 oras kitolasi szakasz teraranytalansag miatt. Rengeteget kellett nyomnom, es ereztem, h bizony mindegyik kozben "produkalok" mast is. Igy utoloag azt gondolom, inkabb a beontes. Feszelyezett. Persze egy atlagos hossznal biztos maskepp alakul, de se te se az orvosok nem tudhatjak, milyen szulesre szamitsanak...
2016. máj. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Első szülésnél kértem, mert zavart ez az egész kaka-téma, jobb volt, hogy ezen nem aggódva, nyugodtan byomtam. Másodiknál nem kértem, akkor már semmit nem éreztem cikinek. Ha kicsit is aggódsz amiatt, hogy szülés közben fog kijönni, akkor inkább kérjél, mert nem tesz jót a szülésnek, ha ezen aggódsz, ott el kell engedd magad. Maga a beöntés tényleg nem gáz.
2016. máj. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek, kérni fogok.
2016. máj. 17. 00:46
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Barossban úgy csinálták, hogy állva kellett hátat fordítanom a nővérkének, kicsit bedőltem és nagyon hamar meg is volt. Hát nem bántam meg.
2016. máj. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!