Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor kérjek vagy ne...

Szüléskor kérjek vagy ne beöntést?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy lenne a jó, félek a beöntéstől de nem akarom azt se, hogy szülés közben csináljam össze magam. Hogyan zajlik a beöntés? Jó ha megcsinálják vagy nem kell? Ha ez számít, a Margitban szülök.
2016. máj. 16. 23:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nalunk például "kotelezo". Ha van ra idő,akkor adnak. Kerdes nelkul. Mindkettonel kaptam.Az elsonel akkor mar voltak fájások,igy nem volt kellemes,de kibirhato.A masodiknal meg nem volt fajasom,indítottak burokrepesztessel,igy elotte megcsinaltak az előkészítést. Igy jobb volt egy fokkal.Szerintem ne félj tole,tul lehet elni😊
2016. máj. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem egy délután a semmitől hasmenésem lett, hajnalban mentünk is a kórházba. Így nem kértem. Később olvastam, hogy ez nagyon gyakori tünet, a jelzi a beinduló szülést.


Ha neked is lesz, akkor ne kérj, felesleges. De ha mondjuk már több napja nem tudtál wc-re menni, akkor érdemes.

2016. máj. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Eddig kétszer szultem,mindkétszer kaptam,nem volt opcio..viszont ha valaszthatnek,akkor is kérném...nekem tenyleg segitett a szülés gyorsitasaban is...egyaltalan nem volt vészes..
2016. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

én kaptam beöntést, nálunk nem opcionális.

ennek ellenére a reggel 6kor kapott beöntés és a 11 körül kezdődő tolófájások között eltelt annyi idő, hogy bizony jött minden, aminek jönnie kellett.

2016. máj. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Betu ***** válasza:
100%
Ahol én szültem (Miskolc) kötelező, persze ha van idő. Én kaptam beöntést, kb. fél óràt ültem a WC-n. Nem bàntam meg, mert ha az mind szülés közben jön ki hàt igencsak meglepődtek volna, na de én is😆! Nâlunk úgy csinàljàk hogy le kell feküdni oldalfekvésbe és egy vékonyabb csövet dugnak fel majd mint az infúziós palack olyasmiben van a cucc. Pàr perc volt csak és egyàltalàn nem volt rossz csak kellemetlen a szitu. Mondta is a nővér, hogy meg fogok lepődik milyen csúnyasàgok fognak kijőnni belőlem. Hât tényleg meglepődtem.😁 Első szülés volt úgyhogy jó hogy kaptam és volt idő rà.
2016. máj. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én kértem,bár mondták,hogy nem kötelező,de azt a nővér is elmondta,hogy ajánlatos.Maga a művelet nem fájt,persze nem egy kellemes élmény hogy 1 liter vizet beleengednek a beleidbe,de nem fáj,csak olyan meleg érzés.Utána kimentem a wc-re de addig sem éreztem olyat hogy jaj,mindjárt besz...ok.Leültem,és mint í víz jött ki minden,nem esett rosszul nem fájt,kellemes csalódás volt ahhoz képest amire számítottam (én is paráztam tőle)
2016. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elsőnél kaptam,nem volt vészes.Másodiknál nem volt rá idő.
2016. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem automatikusan adtak. szerencsére. így nem kellett "azzal" foglalkoznom, amikor teljes erőből nyomtam. hiába ez a munkájuk és láttak már ilyet a szülészek, akkor sem akartam nekik odanyomni és feszélyezett volna, ami nem túl jó szülés közben.

nem fájt, kellemetlen sem volt, egy picit fura érzés, de a fájások mellett kb egyáltalán nem éreztem :)

2016. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!