Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet nem ide tartozik de...

Lehet nem ide tartozik de szules alatt jar le a Tajkártya akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
sajnos juni 8ra vagyok kiirva es juni 15.en jar le a taj kartyam.. de sajna nem abba a varosba vagyok ahova a lakcimem szol es nem is ott szulok ilyenkor mi a teendo es nincs idom haza menni mer barmeik pillanatban beindulhat a szules.!
2016. jún. 3. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A taj kartya nem jar le.
2016. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A taj kártya tényleg nem jár le. A szülést is levezetik, attól függetlenül, hogy van-e biztosításod. Nyugodj meg, koncentrálj most a babára.
2016. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
az európai egészségbiztosítási kártyára gondolsz? az lejár, a rendes taj nem. ha abból akarsz újat, nem kell a lakcím szerintihez menned, bemész egy oephez (vagy mi most a nevük ezeknek) és 4 perc alatt kiállítanak egyet neked ott helyben!
2016. jún. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A biztosítasi időre gondol szerintem, az lejárhat. Pl. Munkakkeresési lejárta után is x napig még biztosított vagy, 30 vagy 45, nem emlékszem. Ha szülésig nem jár le, akkor semmi, gond, mert gyes alatt is biztosított vagy.
2016. jún. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
utolsó, nem biztosított gyes alatt, meg nem biztosított 45 napig sem. Eü ellátásra jogosult, NAgyon más a kettő.
2016. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van, tényleg így van. De szerintem őt az érdekli, eü ellátásra jogosult-e. Mondjuk én úgy tudtam, biztosított az ember Gyes alatt, de akkor tévedtem.
2016. jún. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

igenyeltem ugye az Aktiv koruak ellatasat es az megszunt ugye lakcim valtozas miatt es mivel parommal egy lakcimen vagyunk es az o jovedelme meghaladja az xy osszeget ezert nem igenyelhettem ujra de viszont passziv ellatast azt kapom 45 napig ami juni 15.en lejar..

de en juni 8ra vagyok kiirva es sajna nem tudok haza utazni hogy ez ugyben eljarjak hogy mi a helyzet ezert kerdeztem hogy ilyenkor mi a teendo...?

2016. jún. 3. 19:45
 8/12 A kérdező kommentje:
de gyes alatt ujra el a Tajkartyam ... ezt mondtak
2016. jún. 3. 19:47
 9/12 anonim ***** válasza:

de durva! ne haragudj, de te tényleg ennyire buta vagy? :(


a tajkártyád nem jár le!

ebben az országban ingyen van az orvosi ellátás, cserébe mindenkinek havonta fizetnie kell egy bizonyos összeget.

neked ezt nem kellett, mert segélyt kaptál, abból levonják, majd a "passzív jogon" azt jelenti, hogy még annyi napig él.

mivel szülés napjától gyest fogsz kapni, ezért az nyilván már nem számít, hogy kitart-e a segély utáni társadalombiztosítási ellátás...

2016. jún. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

de még azt leírom, biztos újdonság lesz neked, hogy a gyes, ami segély, vonják belőle a tb-t, után is 45 napig biztosított maradsz. sőt, ha esetleg majd egyszer az életben dolgoznál és megszűnne a munkaviszonyod, akkor is majd még 45 napig lesz orvosi ellátásra jogosultságod.

ez egy automatikus dolog, nem a te szépségedért adják, nem is az eszedért, mindenkinek adják, lemondani nem lehet, meghosszabbítani nem lehet, csak van..,.

2016. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!