Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendő, ha a magzatvíz...

Mi a teendő, ha a magzatvíz egésze elfolyik otthon/utcán, stb?

Figyelt kérdés
Szabad e mozogni? még zuhanyozni? mentőt kell hívni vagy autó is bevihet a kórházba?
2015. febr. 26. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
kórház autóval is ráér, ott is úgy is küldenek zuhanyozni(legalábbis engem küldtek beöntés után, melegítgethettem magam bármeddig)
2015. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Az egész nem folyik el egyszerre, nyugi. De ha elkezdi, akkor folydogál folyamatosan.

Nekem itthon folyt el, lezuhanyoztam és a férjem bevitt a kórházba, és 6 óra múlva megvolt a babám.

2015. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
elfolyhat az egész is! ha tényleg hirtelen kezd zúdulni, le kell feküdni mert előre sodorhatja a köldökzsinórt, ami ha megakad valahol vagy épp a babára tekeredik nagyon veszélyes lehet, és egyből mentőt hívni!
2015. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vásárlás közben kezdett folyni.

Hazajöttem kocsival, letusoltam, szóltam a férjemnek, hazajött a munkából, és utána mentünk be a kórházba kocsival.

Nem késtünk le semmiről. 5 órával később született meg a fiam.

2015. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

3-asnak igaza van


nekem is mesélték, hogy akinél burkot repsztettek nem volt már szabad előredőlnie, vagy felállnia, merta köldökzsinór előreeshet a baba nyakára tekeredhet

2015. febr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Be kell menni a kórházba. Lezuhanyzol, veszel fel száraz ruhát, beraksz egy nagy betétet és mész. Mehetsz autóval is.

Annyi, hogy ne szórakozz még otthon órákig, mert ha elfolyik a magzatvíz, akkor injekciót szoktak adni, nehogy fertőzést kapjon a baba.

Mielőtt vki beszól. Első szülésemnél elfolyt a magzatvíz. Lezuhanyoztam és mentünk a kórházba. (Uzsokiba). Ott megvizsgáltak és mentem a szülőszobára. Adtak egy injekciót. Utána 14 óra múlva lett meg a baba.

Második szüléskor is így volt. Az 5 órába telt.

Olvastam viszont, hogy ha úgy zúdul ki víz, akkor jobb, ha lefekszel, nehogy előre essen a köldökzsinór.

A szülések 20%-a indul magzatvíz elfolyással.

2015. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Igazából nem a csordogálásra voltam kíváncsi, hanem ha a nagyrésze 'kizúdul'. Ez esetben inkább mentőt hívok, félek a köldökzsinórtól...

2015. febr. 26. 12:00
 8/18 anonim ***** válasza:

"injekciót szoktak adni, nehogy fertőzést kapjon a baba. "


de jó, hogy nálatok így megy.

nálunk spórolnak vele, nem adják :(

2015. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekünk is azt mondták, hogy ha elfolyik a magzatvíz, vizszintesen kell maradni, nehogy a baba feje elnyomja a köldökzsinórt.

Rohanni nem kell, csak erre kell figyelni. Ha beérsz, úgyis megnézik, mi ahelyzet, és ha nincs ilyen veszély, utána sétálgathatsz megint.

Nálunk azt mondták, hogy max 10 órát várnak a megindítással a fertőzés miatt.

2015. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

5-ös

engem meg repesztés után sétáltattak :s még jó hogy nem lett baj

2015. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!