Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogyan érezte? Tapasztalato...

Ki hogyan érezte? Tapasztalatokra vagyok kivancsi .

Figyelt kérdés
Szülésnél szàmit az ha szelesebb a csipő? Mi az ami esetleg meg könnyebitheti a szülést? :)
2016. jún. 7. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Belső medenceméret számít, nem a külső!

Extra széles csípőm mag, mégis vákuum kellett, mert elakadt a baba (relatív téraránytalanság - nem vették időben észre).

2016. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló: ilyenkor nem szokták megcsászározni a kismamát? Relatív téraránytalanságnál...hogyhogy vákuummal próbálkoztak?
2016. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De, szokták. Bizonyíthatatlan orvosi hiba, majdnem mindketten ottmaradtunk.
2016. jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szeles a csipom kivul belul, nagyon konnyu szulesem volt :)
2016. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos számít, de hiába széles a csípőd, ha alul nem tágulsz rendesen. Nekem pl. harmadfokú gátrepedésem lett, nem a csípőszélességemen múlt...
2016. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is széles a csípőm, de a szülésnél egyáltalán nem volt hasznomra, majdnem császár lett a dolog vége és mindkét gyereknél több mint nyolc órát vajúdtam.
2016. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztosan véletlen,de széles csípőm van,könnyen ment mindkét szülésem. Hogy a belső mekkora,arról fogalmam sincs 😀 de valószínűleg ott sincs gond,mert mindkét kisfiam 4 kiló fölötti súllyal született,problémamentesen.
2016. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy elméletileg egy szakmailag otthonosan mozgó szülésznő vagy nőgyógyász orvos tapintással meg kellene tudja állapítani, hogy a medence belső körmérete elég tág-e ahhoz, hogy kibújjon a baba hüvelyen keresztül. Nekem mondták is szülés közben, hogy széles csípő ide vagy oda ezt vajúdás KÖZBEN tudják csak megállapítani. És ha relatív téraránytalanság áll fenn, nem rizikóznak vákuummal. Hiszen a csontos részt nem tudják szétfeszíteni, lazítani semmivel, ez kötött, adott méretű és a baba feje is adott méretű, hiába nincs még összecsontosodva és képes kicsit változni szülés közben. Vákuumot olyan esetekben tudok elképzelni, mikor pl. fájásgyengeség van, de babafej-anyamedence méret nem zárja ki a természetes szülést és akkor rásegítenek. Tudtommal régen a vákuum helyett volt a fogó. Jó kis bababarát eszközök...
2016. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!