Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39 hetes + 4 napos kismama...

Bogi123001 kérdése:

39 hetes + 4 napos kismama vagyok. Honnan ismerem fel az igazi fájásokat? Honnan tudom hogy ez már a nyákdugó?

Figyelt kérdés
39 hetes + 4 napos kismama vagyok. Egy ideje vannak jóslóim,3 nap van a kiírásig és aggódom hogy nem fog beindulni a szülés. A kicsike nagyon keveset mozog már ez nem baj? Vagy ez normális? A nyákdugót nem tudom megkülönböztetni a folyástól mert olvastam róla hogy kocsonyás állagú és nekem minden reggel jön ki kocsonyás folyás vagy ez már a nyákdugó? Szúró érzést érzek a jobb hasam alján és sokat keményedek. Hamarosan akkor megindul a szülés vagy még ezek nem jelek?
2016. jún. 13. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt megnézheted, hogy milyen a nyákdugó.


[link]


Amiket leírsz, azok a szülés előtti hetekben jellemzőek lehetnek, még nem konkrét jelei a beindulásnak. Készülődik a szervezeted, de hogy pontosan mikor, azt nem lehet ebből tudni.


A jósló fájások hossza általában 20-30 mp-ig tartó keményedés, amikor nem csak a has alja kemény, hanem az egész has. Ez általában rendszertelenül jön.


A szülési fájások hosszabbak, 40-60mp egy összehúzódás, és (az esetek nagy többségében) teljesen rendszeresen jönnek, vagyis a kezdés időpontja egyezik a következőével. Aztán sűrűsödik.


Ha nem áll le semmilyen hatásra (zuhany, vagy meleg ülőfürdő, vagy hogy hogyan fekszel/ülsz, akkor beindult.

2016. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy massal is igy volt-e, se en a legelso igazi fajasnal ereztem, hogy na EZ AZ. Nem tudom miert, egyszeruen mas volt, mint a joslok. Egyebkent a nyakdugo sem garancia. Nekem 3 hettel a szules elott ment el a nagyresze. Egy kisebb pedig a vajudas alatt.
2016. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom,nekem elég nehéz volt felfognom hogy na most megyek szülni. Azt javaslom hogy hogyha nem vagy biztos 1-1 fájásban akkor tusolj/fürödj le és akkor tuti beáll vagy elmúlik.

Én pl csak keményedtem,nem görcsöltem. De gyanús volt hogy sűrűn keményedek. Letusoltam és egyből 3 percenként keményedett be a hasam. Ebből a rendszerességből tudtam hogy szülni fogok.

Egyébként én is görcsöket vártam,de azok csak az 1 perces fájásoknál jöttek. Nyákdugóról nem tudok nyilatkozni mert 36 hetesen nekem "kipottyant". 40+6 hetesen szültem.

2016. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én először azt hittem, hogy jósló fàjàsaim vannak, de mivel délutánra sem múltak el, hanem erősödtek és sűrűbbek lettek, így a férjem bevitt a kórhàzba és estére meglett a kislànyunk. Nekem a kórhàzban távozott a nyàkdugó.

Egyébként nekem a fàjàsaim rendszertelenül jöttek itthon (mértem az időt). A kórhàzban kezdett rendszeressé vàlni és nekem a derekam fàjt, nem mensigörcs szerű fàjdalmam volt.

2016. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, utolsó hozzászóló miatt jutott eszembe,hogy nekem is nagyon fájt akkor a derekam.
2016. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!