Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a csaszaros szules,...

Milyen a csaszaros szules, irjatok sokan?

Figyelt kérdés

Minden erdekel testi , lelki oldalrol is.

A ferjetek segitett amig gyogyultatok? Volt szovodmeny? Ha koran indult vna be akkoris vágnak?

Tobb hála penzt kell adni? Szóval minden! Irjatok sokan.



2016. jún. 30. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2016. jún. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Testileg nem viselt meg, egy hétig fájt utána a hegem, de maga a műtét nem volt rossz érzés. Lelkileg számomra félelmetes volt, hogy a sátor az egész fejem felett volt, para volt, ha belegondoltam, hogy nyitva van a testem.


"A ferjetek segitett amig gyogyultatok?"


Persze, hiszen a társam.


"Volt szovodmeny?"


Nem volt.


"Ha koran indult vna be akkoris vágnak?"


Igen, mert orvosi indoka volt a császáromnak.


"Tobb hála penzt kell adni?"


Nem adtam hálapénzt, rendes számlás orvosom volt. ugyanannyi volt az ára mindkettőnek.

2016. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

elsőnél: 41.héten elfolyt otthon a vizem, fél 3kor. zuhany irány a kórház. vajúdtam, de egyik pillanatról a másikra leesett a pici szívhangja, azonnal műtő. nem hatott a gerinc érzéstelenítő, de mivel veszélyben volt a baba vágtak, közben kiabáltam hogy érzem, azt mondták hülye vagyok, de azért ráaltattak, ez nem elaltatás csak elkábítás. az első felkelés nem volt vészes, a cső kihúzása sem másnap,(ez nincs minden kórházban). 12órával később kelletem csak fel. az első pillanattól egyedül csináltam mindent. szővödmény, valami bacit összeszedtem a műtőben a klímából, és begyulladt többször a sebem. de ezen kivül semmi.


második császár.35.héten elfolyt a vizem. 28 órával később tudtak csak a műtőbe vinni, mert nem volt hely.

a műtét egy élmény volt, ilyet kivánok mindenkinek.

de a felépülés..., mivel korababa lett egyből depressziós lettem, nem tudtam tultenni magam rajta, magam hibáztattam.

az első felkelés maga volt a pokol, a csövek zavartak, fájt mindenhol, ne tudtam mozogni. nem tudtam semmit csinálni, állandóan fájdalom csillapitokat kértem, deaztán már az sem segített. jött a fejfájás. aztán egy hét múlva hazajöttem, akkor egyedül láttam el csak a nagyott. 2héttel később hozhattuk haza a picit. pár napot volt itthon apa, aztán visszament dolgozni. onnantól egyedül vagyok velük. már nem fáj sehol semmi. most csak migrénes lettem :D


reméljük jövőre jön a tesó, kiváncsi leszek ott hogy zajlik majd minden :)

2016. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1# koszonom, de tapasztalatok érdekelnek.:)
2016. jún. 30. 13:26
 5/16 A kérdező kommentje:

2# koszonom h leirtad :)

3# sajnalom h igy megkellett szenvednek. Persze mindenkinek megkell. Csak nem biztos h ennyire

2016. jún. 30. 13:32
 6/16 anonim ***** válasza:
3 vagyok. 1 év telt el de már semmire nem emlékszem. progis császáros leszel? vagy miért érdeklődsz a császár után?
2016. jún. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Meg sajnos nem estem teherbe , a szivkamraimmal gond van, ezert igen, az leszek ha sikerul teherbe Esni. A cisztâk nem hagyják.:(
2016. jún. 30. 13:50
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Első baba.2 napos túlhordás.Spontán burokrepedés,gyors tágulás.De nem fért ki.4 órányi tolófájások után műtő...Lelkileg nagyon rossz volt!Nehezen estem teherbe és szülni sem tudtam.A lelki dolgok megnehezítették a testi felépülést is.Csak akkor tudtam felülni vagy felállni ha a baba miatt kellett.Egyébként képtelen voltam rá.Szerencsére a szoptatás sikerült a kezdeti nehézségek ellenére.Férjem segített.Szövődmény nem volt.Nem adtam több hálapénzt.

Császár után 3 évvel természetesen szültem 😊

2016. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Első babámnál elfolyt otthon a magzatvíz, boldogan mentünk be a kórházba, 20 óra vajúdás után esett a baba szívhangja a fájások csúcspontján, ezért lett császár.


Én nagyon nem készültem császárra, tartottam is tőle, de akkor ott úgy éreztem, teljesen mindegy, csak legyen minden rendben, és találkozzunk végre a kisfiammal :)


Ez egy magánkórház volt, maga a műtét nem volt félelmetes, végig mondták, hogy mi történik, beszélgettek velem, egyből hozták a babát odabújni, aztán Apához került, amíg én elkészültem. Amint kitoltak a műtőből, mellre tették, és onnantól velem volt végig, az első éjszakát leszámítva.


A felépülés nem volt vészes, nem volt annyira erős a fájdalom sem. A első éjszaka, amikor mondták, hogy próbáljak sokat forgolódni, mert az segít majd másnap a mozgásban, az rossz volt, akkor tényleg fájt. De másnap felállás és zuhany után úgy éreztem, rendben lesz a dolog. 2. nap más simán mászkáltam a szobában és a babát is el tudtam látni. A férjem velem volt végig (családi szoba), így sokat segített.


A heg maga meglepően kicsi (nem is tudom, hogy fért ki rajta a fiam :), gyorsan gyógyult. Tényleg abszolút bikinivonal alá esik, nem zavar egyáltalán.


A következő babát továbbra is szeretném természetes úton megszülni, de most már tudom, hogy nem tragédia, ha máshogy alakul.

2016. jún. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

segített


volt szövődmény, de úgy általában gyermekágyi gondok, legyengült immunrendszernek köszönhetően (sebgyulladással kezddött, mellgyulladás volt az utolsó)


indították, szülőcsatornában volt a baba, így is vágtak.

tolófájások közben kötöztek ki, altatásban műtöttek.


nem adtam hálapénzt.


nekem a császár akkor maga a megváltás volt.

viszont legközelebb igyekszem elkerülni. nem a szülés mikéntje, hanem maga a műtét miatt.

2016. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!