Tényleg rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok. Kiszakadt az óvszer és a 72 órás bevétele sem segített..

Tanulok (egyetem) mellette diákként dolgozom. A páromnak saját lakása van (de kéne már újítani, panel) és biztos munkája.

Én nem igazán merném vállalni a babát, mert egyedül nem tudnám ellátni. És ez a helyzet nagyon nem tetszene.

A párom viszont szeretné, szerinte ha nem is minden tökéletes a babavállaláshoz, nem is olyan kritikus hogy ne lehetne vállalni a picit. A dolgozok-e kérdés pedig kb nem érdekli, azaz ha én is rábólintanék szerinte hagyhatnám is a diákmunkát, az pedig hogy az a kereset kiesik nem izgatja különösebben.

Most én látom túl borúsan a körülményeket? Mármint nem akarom megbánni hogy most vállaltam nem pedig évek múlva.


2015. jan. 21. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Ezt nektek kell tudni. Én tugi nem vetetném el mikor saját háza van, meg jó munkája. Egyetemet nehezen de baba mellett is lehet csinálni. Ha annyira rossz a helyzet akár 2 évesen mehet bölcsiba te meg dolgozni. Ovitól az igazán húzós egy kisgyerek.

Csak is ti tudhatjátok hogyan lenne nektek jó.

2015. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Itt az a kérdés az anyagiakon túl hogy szeretnéd azt a gyereket, mennyire biztos a kapcsolat?
2015. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Én nem vállalnám be a helyedben. Óriási áldozat ez a részedről, amire még nem készültél fel. Más terveid vannak a saját életeddel kapcsolatban, és ez így van rendjén. A párod bármikor leléphet mellőled /fiatalok vagytok még/, te viszont ott maradsz egy babával, aki örökre a Te felelősséged. Ráértek később családot alapítani. Rendesen védekeztetek, tablettát is vettél be, nem akarod az a magzatot, teljesen világos. Senki nem vethet semmit a szemedre!
2015. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Sosem akartam gyereket, és nem tudom elképzelni maga anyaként. De ahogy olvasgatok az egészről, meg ahogy tanulom fejlődéslélektanon hogy x hetesen milyen is, úgy nem tudom elképzelni azt se hogy ne hagyjam hogy hangszálai legyenek, hogy ne számolgassam hogy hány millimétert nőtt stb stb stb

De nem akarok rossz körülmények közé szülni, sem eltartottá válni..

Tényleg csak egy jól bejáratott életbe akartam volna szülni, amikor nem felújításokon törjük a fejünket, nem aggódok a fizukon és meg se fordul a fejemben hogy ennyi idős együttlét után szabad e gyereket vállalni, amikor nem vizsgálgatom hogy készen van e vagy nem a kapcsolatunk erre.

2015. jan. 21. 14:16
 5/19 A kérdező kommentje:
A megcsalástól és a lelépéstől egyáltalán nem félek. Ismerem a páromat.Tudom hogy nem ijedne meg, hogy nem hagyna egyedül ebben a helyzetben főleg úgy hogy kettőnk közül én félek jobban ettől. Nem olyan ember aki felelőtlenül mondana igent egy gyerek megszületésére, vagy ne érezné át a felelősséget azzal hogy apa lesz.
2015. jan. 21. 14:26
 6/19 anonim ***** válasza:
17%

Az olyan nők, akik éveket várnak a babára - mint én is - azt mondanák, hogy persze, vállald be, ha már egyszer igy sikerült.

Nem hiszem, hogy rosszabb irányba változna az életetek tőle, főleg, hogy azt irod, jó a kapcsolat, és a párod szeretné a babát. Az anyaság érzése jönni fog magától, hidd el... :)

(elég balszerencse, hogy óvszer plusz tabi mellett is összehoztátok...az a baba nagyon akart jönni... :) )

2015. jan. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Jól mondja az utolsó, ez a baba nagyon akart jönni :)


Énis hasonlóan jártam, ha érdekel szívesen részletezem privátban :)

2015. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem akarsz gyereket, ne szuld meg!
2015. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!Mi még fiatalabbak voltunk,mikor érettségiztem már megvolt a lányunk.Hát őszintén szólva én sem így terveztem,ráadásul szüleim nem támogattak a döntésünkben.Felkerültem Pestre 18 évesen nulla tapasztalattal,azt se tudtam milyen együttélni a párommal,hogy mi vár ránk.Semmink nem volt,nagynehezen tudtunk egy kis albit fizetni csak magunkban bízhattunk.Aztán jött minden magától.Voltak húzós nehéz időszakok,mélypontok,meg boldogság,minden.Aztán jött hamar a kistesó.2 mellett elvégeztem egy sulit,tudok élni a hobbimnak is,autónk van,hiteles lakásunk,megfelelő havi fizetés,nyaralás,mindez 8év alatt.És èpp terhes vagyok a harmadikkal.:) Most 27 leszek,nem bántam meg semmit,pedig sokminden kimaradt úgymond az életemből.De így is boldogok vagyunk.Sok ismerősöm lett fiatal anyuka és boldogok.Szóval ti már most sokkal jobb helyzettel indultok neki,szerintem ha szeretitek egymást,nem lehet gond.Amikor azt hallom nőktől,hogy a biztos körülményekre várnak,hát szerintem olyan nincs,mert nem lehet tudni mit hoz a holnap.persze az alapot meg lehet teremteni,de hogy mindig tudjàk azt a szintet tartani anyagilag,fizikailag,lelkileg tartani,arra nincs garancia.Az meg hogy eltartott leszel,az jó esetben gyesed alat

t lesz.Ja és 2 gyerek mellett újítottuk fel a lakást,most építkezni szeretnénk 3mellett.Kitartás,nincs lehetetlen.

2015. jan. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 matupi válasza:
Én abban a helyzetben vagyok 31 évesen hogy az évek óta várt kislányom 1 éves lesz és most úton van a kistesó, egy hatalmas blama miatt ugyanis mindig védekeztünk és egyszer kiszakadt...ez elég volt. Nagyon félek mert nálunk sincsenek ideális körülmények a második babához nem is terveztük egyáltalán. Rettegek hogy mi lesz, ahogy az elsőnél is féltem...de aztán minden szépen kialakul. és eljön az idö mikor nem tudsz majd élni nélküle :) de ezt neked kell átgondolni, de a párod szeret és a kicsit is szeretné. Az élet néha átírja a forgatókönyveket de ez nem baj :) bármi lehetsz még a baba mellett is hiszen fiatal vagy.és ez a csöpp élet mindent megér.de csak akkor tartsd meg ha mindennél jobban szeretni tudod mert egy kicsi akit nem szeretnek egy életre megnyomorodik.
2015. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!