Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogy csináljátok?

Szülés után hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Amikor hazaengednek a korházból ti otthon voltatok 6 hétig ugy értem nem mentetek sehova bolt hivatal stb. és a babát?

2016. júl. 31. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A papír ügyeket apuci intézte. Boltba stb én csak pár hét múlva mentem, amikor kicsit vágytam rá, hogy kimozduljak egyedül.
2016. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

de, miért ne mentunk volna?

hazajottunk csutortokon a korhazbol, a férjem intézte a papir ugyeket, de hétfon már mentunk anyosomhoz, és persze bevásárolni stb. 2 hetes volt, mikor elmentunk kirándulni 100 km-re tolunk.

2016. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
En 3het utan mentem ki. Meg akkor mentunk eloszor setalni a babaval :) ekkor november volt, kicsit màr hideg is. A kicsivel nem sokat voltunk ilyenkor mar kint. De en ugy harom het utan jartam egyedul par helyre. De parom csak a 6hèt eltelte utan engedett hosszabb időre hosszabb tàvra.
2016. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Dehogynem. Miért ne mentem volna? Nyár volt, másfél hetesen már voltam a gyerekkel sétálni, de 5 nappal a szülés után úgy éreztem, megbolondulok otthon és kimentem sétálni, míg a férjem volt a gyerekkel. A császárom harmadnapján már otthon voltam, így muszáj volt madarakat látnom meg levegőt.:)


A hivatali ügyeket (anyasági, csp, gyerek személyije, CSED kérelem a munkahelyre) is 2 hetes korában elintéztük, a férjemmel és a babával együtt (nem mindegyik hely akadálymentes, kellett a férjem is).

2016. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Hivatalba is vittük magunkkal, előtte otthon megetettem. Minden nap kivittem sétálni, de csak reggel meg d.u. mikor nem volt hőség, jókat aludt közben.

Persze ha gyengélkedsz vagy nem vágysz emberek közé, akkor ne erőltesd, de szerintem jót tesz babának-mamának is egy kis levegőzés.

2016. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 H_Vivien ***** válasza:
100%
Mi 5 nap után kezdük a fokozatos levegőhöz szoktatást, ahogy mondta a védőnő, bár megmondom őszintén nem nagyon tudom mi értelme van ennek az 5-10 perces "szoktatáshoz", hiszen valahogy hazahoztuk a gyereket a kórházból. Többet volt levegön, mint 5-10 perc. Nah mindegy. Szóval az 5. napon kivittem 5 percre. Úgy elaludt a gyerek a levegön, mint ha fejbe vertem volna. Semmi gond nem volt. Másnap kivittem 10 percre, amiből kb. fél óra lett, mert nagyon élvezte. Aztán hagytam a fenébe ezt a perces dolgot. Onnéttól kezdve, mivel a férjem dolgozik, vittem magammal mindenhova. Nagyokat sétáltunk a levegőn. Talán 1 hónapos lehetett, amikor elkezdtünk lejárni a szülőkhöz vidékre. Nincs messze, 35 perc, viszont kert, friss levegő, nem a belváros, szóval mi vittük mindnehova. Most 2 éves a kisfiunk, ennek az lett a vége, hogy most már közli, hogy nem jön haza a lakásba, mamázik :D Én nem bírtam volna ki a lakásba bezárva nyár közepén egyedül a gyerekkel 6 hetet. Kövezzetek meg, de megbolondultam volna.
2016. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
2 hetesen kezdtünk kimenni, 3 hetesen már 2-3 órákat sétáltunk :) plázába, vásárolni 1 hónaposan vittem
2016. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A terhesseg es a gyerekszules nem halálos betegség, nem kell miatta a világnak a nő körül forognia és bezarkozni se kell. Mindent el lehet intézni, meg lehet csinálni, csak akarni kell. Nyilván kevés kivételtől eltekintve, hiszen van olyan, hogy veszélyeztetett terhesség, vagy szülés közbeni/utáni komplikációk, ugyan úgy lehet élni az életet, mint előtte.
2016. júl. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket nem vittük ilyen kicsiként se boltba, se hivatalba, de levegőzni igen.

Ügyeket ügyfélkapun intéztük, ill. a mhelyemre a férjem ment el.

2016. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
6hét nem véletlenül 6 hét. Igen a terhessg szülés nem betegség de azér ez egy nagy igénybevétele a szervezetnek. Főleg az első hétben az anyukának is pihenni kellene. A kü mükor kezte a sétákat függ szerintem mikor szül hogyan szült és hanyadik gyerek. Lányommal 3 hetesen keztem sétára vinni. Novemberi akkor nagyon hideg volt én meg nagyon lassan épültem fel. Fiam augusztus elején született. Ottmolyan meleg volt hogy künt jobb idő volt jünt gen a szobába és délután egy ici pici sétára mentem már 1 hét után amikor küszedték a varrataimat. Őt is császárral szültem ő utána tudtam a leggyorsabban regenerálodni. Pici fiam Tavaly agusztus végén született. Férjem két hétig itthon volt szép idő volt akkor is de vele is akkor enem picit sétálni miután kivették a varratamat. Az oviba azelső két hétben nem is vittem be csakutána amkor már a férjem is vissza ment dolgozni. Bevásárooni én egyedül az után mentem miután már tudtam cipekedni ez Bőven 2 hónap után volt a harmadik császárom után majdnem 5 hónap mire aztéreztem tudom makszimálisan terhelni magam addig nem. A harmadik császárom után épültem fel talán a legnehezebben pedig nem egyotthon ülős típus vagyok sokatsportolok most is futni járok piláteszezek tornázokés sokat kirándulunk. De azén szervezetem ebből a 3 császárból valahogy ngyon nehezen regenerálodott.
2016. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!