Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fájások nélküli tágulásnál...

Fájások nélküli tágulásnál hogy veszed észre, hogy itt az idő?

Figyelt kérdés
A második gyermekemmel 8 ujjnyi, elsimulóban lévő máhszájjal értünk be a kórházba, de valamennyire már érezhető volt a rendszerességen túl az is, h erőúsödött (max kellemetlen volt), két nap rendszeres összehúzódás után, nem repedt meg a burkom. Most a 3.nál betöltött 400. héten túl vagyok, szinén viszonylag rendszeres összehúzódásokat érzek, de semmi extra, tudom, h nyílik a méhszája, két hete már a belő nyitva volt egy ujjnyira, és izgulok, hogy vajon hol tarthatok. Mivel két kicsi van itthon, luxus lenne hatvanszor bemenni a szülőszobára, na de honnan tudjam, hol a határ? Eljön majd? Volt valaki így?
2016. aug. 20. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Én is átéltem, és ismerős is, nem nagyon tudsz mit tenni :)

Én is izgulok, hogy beérjünk időben és ne itthon pottyanjon ki. :)

2016. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

"A méhszáj tágasságát cm-ben határozzák meg (1-10 cm. A szülészeti sleng nyelvben a méhszáj a befogadott ujjak számával is megítélhető: 1, 2, 3, vagy 4 ujjnyi méhszájról beszélünk, ilyenkor, amely 1, 3, 5-6 és 8-10 cm.-nek felel meg amennyiben + vagy – jelet alkalmazunk vagy szűk 2 ujjnyi esetleg bő 3 ujjnyi méhszájról, beszélünk a cm-re pontosan átfordítható, de a szülészek közötti kommunikációban elfogadott mértékegység."



Valamit benéztek, mert 8 ujjnyira tágult méhszáj nem létezik, az már jó 20 cm-es átmérőt jelentene.

2016. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ujjnyi helyett cm, elirtam. De latom, megragadtad a lenyeget ☺


Elso válaszolok, koszo ☺ mikorra vagy kiírva?

2016. aug. 20. 20:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Es persze nem a 400.hetet leptem túl 😁
2016. aug. 20. 20:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
3-bol 3szor 6cm-re nyilt mehszajjal mentem a kethetes orvosi vizitre, ugy, hogy egy kosza joslom se volt. Hat a doki inkabb mindegyik alkalommal meginditotta, mert o is attol felt, ha elenged, valahol egyszercsak kipottyan belolem 😂😂😂 Gyorsan szulonek szamitok 😀😀😀
2016. aug. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is bő 3ujjnyival mentem a szokásos napi nst-re,már 40.hét fölött. Semmi fájdalmat nem éreztem,ezért biztos voltam benne,hogy totál zárt vagyok és a gyerek sosem születik már meg. :D vizsgálatnál meg közölte a doki,hogy bő 3ujjnyi. Hívja a férjét,megyünk burkot repeszteni :)
2016. aug. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tudtam,hogy menni kell. Pedig csak épp kezdett picit fàjdogàlni( férjem mondta is,hogy minek megyünk majd ott szenvedhetünk a kórhàzban amikor itthon kényelmesebb lenne, a màsodiknàl hìvtam,hogy menni kell érzem, na akkor bepànikolt,hogy tartsam vissza siet ahogy tud :-)). Kb mint amikor csikar a hasam normàl esetben. Az elsőnél 3 ujjnyi, màsodiknàl 2,5 ujjnyira voltam kitàgulva. 2 óràn belül szültem. Bìzom benne hogy most a 3.-nàl is tudni fogom hogy itt az idő. De ha még ilyen belső késztetésed sincs akkor passz,hogy honnan lehet tudni.
2016. aug. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!