Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programcsászáros kismamák! Mi...

Programcsászáros kismamák! Mi alapján dönti el az orvos h császár legyen? Mik lehetnek az okok? Vagy kérheti a kismama is ( bármilyen okból)?

Figyelt kérdés
Én sima szülést szeretnék, de nem tudom h végül mi lesz, mert elég nagy volt a babám a múltkori UH-n, plusz hol fejvégű, hol faros, a doki annyit mondott majd meglátjuk mi lesz a végén. Bővebben nem kérdeztem rá mire gondolt,akkor még annyira nem is fogtam fel mit jelenthet, lehet a császárra gondolt? Bármi infót és tapasztalatot várok! Köszönöm! 34 hetes kismama
2016. aug. 30. 17:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem a szembetegségem volt az oka.
2016. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem magas vérnyomás + magas cukor
2016. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet az oka valodi teraranytalansag,farfekves,elozo csaszar,gerinc betegseg...rengeteg oka lehet.

Nekem a 3.volt program csaszar az elozo ketto csaszar miatt.

2016. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem saccolta túl nagynak mégsem fért ki, téraránytalanság miatt császároztak...nem csak az számít mennyi a súlya, hanem hogy a medencéden hogy fér át, mekkora a fejkörméret, azt viszont nem látja, bármilyen jó is a gépe...ne kattogj ezen, teljesen mindegy hogyan szülöd meg, a lényeg hogy egészséges legyen mindkettőtök..
2016. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszadótól kérdeznék: milyen szembetegséged volt és mikortól tudtad, hogy császár lesz? Valószínű nálam is aktuális lesz...
2016. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az első császár volt, mert nem tágultam, és a baba is nagy volt. A másodiknak főképp az első császár volt az oka, de a gyerek mérete és fekvése is indokolta.
2016. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A császárnak rengeteg oka lehet. Nálam a nagy fejkörfogat, a tágulás hiánya és a hirtelen egekbe szökő vérnyomás volt az oka. A második babánál is felszaladt a vérnyomásom, a baba flowmetriája romlott, nem kockáztattunk.

Tudom, hogy nem vagyok divatos, de századrangú az, hogy miképpen születik meg egy csecsemő. Ne sérüljön, ne legyen még minimális oxigénhiány sem lehetőleg, mert ez az, ami az életét meghatározza! Egy esetleges elhúzódó szülés, oxigénhiány a későbbiekben súlyos károkat okozhat (pl fogyatékosságok, tanulási, magatartási zavar, mozgás zavar). Nagyon nem éri meg, hidd el nekem. Ilyen gyerekekkel foglalkozom és nagyon nagy a számuk.

Egy császárt is lehet nagyon széppé tenni. Ha megy a természetes, akkor az szuper, de ha bármiért kockázatos lenne, akkor nem szabad erőltetni.

2016. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5. Az elejétől még mikor gyereket sem terveztem megmondták, hogy nem szülhetek természetes úton.Nekem egy ritka betegség miatt kellett így szülnöm. Neked mi a betegséged?
2016. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: nekem magas dipotria miatt mondta, hogy valószínű császár lesz, de a harmadik trimeszterben kell szemorvoshoz mennem és utána derül ki biztosan, hogy igen vagy sem.
2016. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem a szívbetegségem az oka.
2016. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!