Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40 felett szülni felelőtlenség...

40 felett szülni felelőtlenség szerintetek?

Figyelt kérdés
Ha valaki 40 felett szül, akkor szerintem megvan annak az esélye, hogy csak 20 éves koráig tudja elkísérni a gyermekét az életben, ha szerencséje van, 25 éves koráig. Pedig egy 25 éves ember, a mai világban még ha tudatos és talpra esett is, valahol még mindig "gyerek" olyan értelemben, hogy szüksége van a szüleire, ha nem is anyagilag, de hazamenni hozzájuk, mindenképpen.Lehet erre már nem lesz lehetősége.... Plusz, ha ő is gyermeket vállal, akkor nagy az esélye (persze lehetnek kivételek, hogy elél valaki 80 felett is), hogy az ő gyermekének már nem lesz nagyszülője, pedig szerintem amit egy nagyszülő adhat, az fontos egy ember életében. Szóval ok. Lehet szülni 40 felett, 45 évesen is, de szerintem ezekbe bele kell gondolni. Van egy ismerősöm, akik bevállalták a babát 43 éves az anyuka és sem a részéről, sem pedig a párja részéről nincsenek már szülők, a gyermeknek testvére nem lesz.... Nagyon unalmas, ingerszegény életet jósolok a kicsinek később, akár kamasz korában is, hogy alig vannak családtagjai, felnőtt létére meg nagy valószínűséggel teljesen egyedül áll majd az életben. Ebben a Világban pedig nagyon kellene a biztos hátország, az érzelmi biztonság, amit csakis a család adhat meg. Ebbe nem gondol bele senki? Mert ok, hogy azt mondják, hogy egyedül is meg kell oldania annak a 20 évesnek a problémákat, na de tényleg ezt kívánják neki, hogy totál magányos legyen? Mi erről a véleményetek?
2016. szept. 2. 11:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Csak első gyerekre érted a kérdést, vagy úgy általában?
2016. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%

Első gyereknél szerintem késő. Ennek biológiai és pszichés következményei is vannak, öreg petesejt, rigid nemi szervek, növekvő kockázatok, társbetegségek, elhasználódó szervezet, stb. Egy 40 évesnek már a kamasz kölkeivel lenne célszerű megvívnia a csatáit, nem pedig szoptatni.


Persze most már 50-60 éves nőnek is tudnak gyereket csinálni, szóval a 40 még fiatalnak számít lassan :D

2016. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2016. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem felelőtlenség szerintem. Van, akik évekig próbálkoznak, mire összejön pl. Magyarországon meg nem 60 év az átlagéletkor, simán lehet még aktív nagyszülő is, sőt ő addigra nyugdíjas lesz és tud segíteni is pl. majd a gyerekének. Sztem többet tud majd nyújtani anyagilag és talán érzelmileg is a gyerekének, mint egy 20 éves szülőpár. Nyilván van hátránya is, de a túl fiatalon szülésnek is.
2016. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott kezdődik a dolog, hogy örüljön a szülő, ha a nagy kockázati csoportba tartozó 40+ korban szül egészséges gyermeket.

Ha már egészséges a gyermek, akkor meg nem agyalnék azon, hogy meddig lehet a szülő a gyermekével, hiszen szülhetsz 20 évesen is, aztán ha meghalsz autóbalesetben, vagy infarktusban 30 évesen, akkor ugyanott vagy, nemde?


"Van egy ismerősöm, akik bevállalták a babát 43 éves az anyuka és sem a részéről, sem pedig a párja részéről nincsenek már szülők, a gyermeknek testvére nem lesz...Nagyon unalmas, ingerszegény életet jósolok a kicsinek később..."


Nagyszülő hiánya maximum a kényelem hiányát vonzza maga után a szülők szemszögéből. Egy gyermeknek az a legfontosabb, hogy kortársai között legyenek ismerősei, barátai, így pl. bölcsőde, óvoda kiváló alapot fog nyújtani az ingergazdag környezethez. A nagyszülő NEM LÉTELEME az ingergazdagságnak.

2016. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb felelőtlenség a semmire szülni, meg a más nyakára!

Hidd el kedves kérdező, aki "vén" fejjel szül, az egyrészt belegondol, másrészt pedig oka van, hogy miért akkor.

2016. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen, első sorban első gyermekre gondoltam, hisz ha már második, harmadik lenne, akkor természetesen lenne testvére. Itt viszont a hatalmas korkülönbség miatt nem lenne meg az a szoros viszony a testvérek között, ami szerintem fontos felnőtt korban. Igen, Magyarországon az átlagéletkor 75 év körül mozog, most nem tudom pontosan mennyi is, de mintha valami ilyesmit olvastam volna. Nem. Sajnos az emberek nem nagyon érik meg ezt a kort, rengeteg a rákos, akik vagy a 60-at sem érik meg vagy ha igen, betegek, kemoterápiáról járnak mindenféle kezelésekre. Ha nyugdíjasok is lesznek, olyan kevés lesz a nyugdíjuk, hogy nem fognak tudni anyagilag segíteni a gyerekeiknek. Őket kell segíteni leginkább sajnos. (Persze én ezt szívesen megteszem a saját szüleimmel. Az a véleményem, hogy igenis sokat hozzátesz egy nagyszülőnél eltöltött nyár az unokatestvérekkel, a közös családi ebédek, amik természetesen nemcsak az étel elfogyasztásáról szólnak, hanem a családi együttlétekről is, akisgyerkekek, de tapasztalatom szerint a nagyobbak is szeretnek elutazni "vidékre" a mamához) Soktényezős dolog ez, de igen, persze, az a lényeg, hogy egészséges baba születik és az a szülő, aki vállalta, hegyeket fog megmozgatni azért, hogy felnevelje őt és minél tovább vele lehessen, de ez már olyan vesszőfutás az idővel. Szóval ez érdekel engem, hogy ebbe nem gondolnak bele a szülők ilyen kései gyermekvállalásnál?
2016. szept. 2. 12:39
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

De, belegondoltunk! (43 évesen szültem)

Egyébként ki vagy te, hogy kinyilatkoztatsz olyat, hogy unalmas, és ingerszegény élete lesz a gyerekemnek? Honnan veszed a bátorságod? Milyen alapon kritizálod a más életét?

2016. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

A statisztikánál azt is vedd alapul, hogy a várható élettartamot csökkenti, ha iskolázatlan, rossz szociális körülmények között él valaki, rossz anyagi körülmények között.

Nálunk a tág családban 85 éves kor körül haltak meg az emberek. Nagypapám kivétel, de ő sajnos háborús áldozat lett.

Férjem családjában szintén, a nagymamája 95 éves, kicsit szenilis, de fizikailag az a legnagyobb baja, hogy "fáj a lábam, ha sokat sétálok és néha hasogat a derekam".

2016. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

fiatalon szültem, de nagyon nem értek veled egyet!

mi az, hogy ha valaki 40 évesen szül, akkor a gyerekének nem leszek nagyszülei és 20 évesen elárvul?

eszednél vagy e? a szüleim 60 évesek, köszönik jól vannak, miért is ne lennének, aktív dolgozó emberek! vagy csak mert 30 évesen szültem? és nekem is majd 60 évesen fel kell dobnom a pacskert vagy megengeded, hogy éljek 70 éves koromig?

30 éves vagyok, tegnap a nagymamám vigyázott a gyerekeimre, 4x dédi és aktív ő is. remélem ülsz kérdező, nehogy rosszul legyél ettől az információtól :D

2016. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!