Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másnak is zokon esne, ha...

Másnak is zokon esne, ha szinte senki nem gratulál neki?

Figyelt kérdés

Félreérté ne essék, nem ünnepeltetni akarom magam, vagy haonló, de komolyan egyetlen unokatestvérem gratulált csak a babához. a többi rokon, barátnők és azok szülei is csak az egészségi állapotról kérdeztek, vagy milyen aranyos, találgatások kire hasonlít, bla bla bla volt


szószerint, ha utcán megszólít egy idegen a babával, attól kapok gratulációt és még számtalan "idegentől".


2016. szept. 12. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Engem a testvérem se keresett fel egy jó szóval se és igen szarul esett
2016. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

jól értem, neked ez a szó hiányzik?


ha nem keresnének, nem érdeklődnének az rosszul esne, de hogy konkrétan ezt a szót kimondják, azt nem hiányolnám, nem is hiányoltam, nekem se gratuláltak a szüleink, testvéreink.

2016. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
igen, a szó hiánya. olyan nehéz kinyögni? hol őszinte akkor az érdeklődés?
2016. szept. 12. 15:02
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

De mihez gratuláljanak? Hogy megy az, ami másik sok millió embernek, sőt az amőbának is? Gratulálni teljesítményhez szoktak, pl. értékes felnőttet neveltek több éves munkával.


Én sem gratulálok gyerekhez, csak lefutom a kötelező "jajj de szép!", "jajj de aranyos!" és "tiszta apja!" köröket (mintha a másik több tucat baba nem lenne ugyanannyira aranyos és szép).


Ne legyél már ilyen mimóza...

2016. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

2szer szultem, halvany fogalmam sincs kimondta-e barki is ezt a szot? En teljesen elegedett voltam azzal, hogy kerestek, erdeklodtek. Ha nagyon belegondolok, talan, aki csak irasban uzent, hasznalta ezt a szot, de eloben? Mit tudom en.

Kisse erzekeny vagy sztem 😀

2016. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező: elárulom neked, hogy a nagyszülőkön és a szülőkön kívül mindenkit hót hidegen hagy más gyerekének a születése, akár családon belül is. A lőtéri döglött kutyát sem érdekli, csak a szülők azt hiszik, hogy az ő gyerekük az még a többi gyereken felül is csoda. Igen, az ő szempontjukból az. Az enyémből pedig egy rokongyerek, aki aranyosan, lehet dögönyözni, ringatni egyszer, de kb. ennyi. Őszintén? Nem különösebben izgat.
2016. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

A családod törődik veletek mióta megszültél?


Mert az gratuláció nem egy idegen mázaskodása.

2016. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem létezik olyan kifejezés, hogy zokon esne...

Amúgy, 5 hónapja szültem és fogalmam sincs, hogy ki gratulált vagy ki nem. Az esett rosszul, aki semmit se reagált a babámra, (persze nem távoli ismerősre gondolok, hanem pl régi barátnő), de most hogy konkrétan grauláltak vagy nem, azt nem tudom.

2016. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
GRATULÁLOK!
2016. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Többre értékeltem a hazaérkezésünk napján a konyhánkban gőzölgő friss tyúkhúslevest, amit a szomszéd néni készített, mint egy gratulációt a 169. ismerőstől, akivel csak az utcán találkozunk séta közben.

Többre értékeltem, hogy a munkatársaim elcsukló hangon hívtak fel, mennyire örülnek nekünk és alig várják, hogy meglátogassanak, mint hogy a 2 éve nem látott unokatesóm azt mondja: gratulálok.

Ha Neked ez a szó jelenti az érdeklődést, akkor rosszul vagy bekötve.

2016. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!