Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másnak is zokon esne, ha...

Másnak is zokon esne, ha szinte senki nem gratulál neki?

Figyelt kérdés

Félreérté ne essék, nem ünnepeltetni akarom magam, vagy haonló, de komolyan egyetlen unokatestvérem gratulált csak a babához. a többi rokon, barátnők és azok szülei is csak az egészségi állapotról kérdeztek, vagy milyen aranyos, találgatások kire hasonlít, bla bla bla volt


szószerint, ha utcán megszólít egy idegen a babával, attól kapok gratulációt és még számtalan "idegentől".


2016. szept. 12. 14:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
Ez kicsit vicces hogy mindenki amúgy körülajnároz de te egy lökött szót hiányolsz...én nem is emlékszem mondta-e valaki nem is foglalkoztam ilyen bugyuta dolgokkal már bocsi...talán amikor küldtük az SMS-t hogy megszületett akkor írhatták...
2016. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Első gyerek míg meg nem született folyamatosan csörgött a telefonom h Megszületett e már.Amikor Megszületett kb 5en jöttek megnézni.

Másodiknál már kevesebben kérdezték mikor szülök,megnézni nem jött el senki.De az orvosok gratuláltak 😁 az osztályon az összes 😊

Most várjuk a harmadikat.Azt se kérdezi senki hanyadik hétben vagyunk.

Ezen ne idegeskedj!Az emberek elfelejtették az illemet,meg lehet irigyek 😊!

De inkább ne is gratuláljon senki ha nem gondolja őszintén

2016. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
33%
zokon esne? az mit jelent?
2016. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Szülés utáni hiszti. Amúgy helyesen: zokon veszi vagy rosszul esik.
2016. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy kiejtették e ezt a szót, nem is foglalkoztam akkor ilyesmivel...

De:

Czuczor Gergely- a magyar nyelv szótára:


ZOKON határozószó (választékos) Csak állandósult szókapcsolatokban.


1. Zokon esik neki vmi: vmely mástól eredő cselekedet v. megnyilatkozás fájdalmas neheztelést kelt benne; rosszul esik, fáj neki, bántja. Zokon ne essék: ne neheztelj(en) azért, amit mondok! Zokon esett neki, hogy kifogásoltam jóhiszemű eljárását. "Ne essék majd zokon, ha, mint elébb, kikapsz jól." (Arany János Arisztophanész-fordítás) Ne essen a gyereknek az zokon, hogy hát ő mostan itten nem új ruhában jár-kel. (Tömörkény István)


2. Zokon vesz vmit: vmely mástól eredő cselekvést v. megnyilatkozást bántónak, sértőnek talál, megneheztel miatta; rossz néven vesz. Zokon vette, hogy kitértem a meghívása elől. Bátya! ne vedd tőlem e hadi cselt zokon! (Arany János) Ami azt a dolgot illeti, nem vettem zokon: Egy kicsit féltem. (Kosztolányi Dezső)

2016. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mikor a terhességet meg tudják az emberek, akkor már gratulálnak nem? Hányszor kell még?
2017. júl. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!