Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a sógornőm kijelentette hogy két hétig hozzájuk ne menjen senki?

Figyelt kérdés
augusztus 11-re van kiírva sógornőm, és kijelentette hogy 2 hétig ne menjen hozzájuk senki. Rendben én el is fogadom meg nem is megyek, de édesanyám szerette volna megnézni az unokáját,mikor megszületik. Ma hívta Őket és mondta anyukám hogy már számoljuk a napokat visszafele, és hogy majd bemegy a kórházba meglátogatni Őket,erre sógornőm azt mondta hogy ne menjen,majd szülés után két héttel. Anyukám meg sír. 220km-re laknak tesómék és még így is max csak egy fél órára ment volna... Tényleg ilyen van,hogy valaki nem engedi hogy megnézze a nagyszülő a gyereket. Bezzeg mikor én szültem, még aznap jöttek hozzánk tesómék is mikor haza jöttünk a kórházból,pedig nagyon rossz állapotban voltam és mégsem mondtam senkinek hogy ne jöjjön... Meg mondta anyu hogy havonta egyszer elmegy majd hozzájuk és arra is azt mondták hogy nem kell olyan sűrűn jönni. Mit gondoltok a hozzáállásáról? Ja és nincsenek rossz viszonyba meg semmi ilyen nincs, meg anyum nem az a beleszólós fajta,nem okoskodna Nekik.
2016. aug. 1. 21:02
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
72%

Igen, van ilyen. Én sem örültem látogatónak. Senkinek sem. Annyi, hogy a kórházba bejöttek 5 percre, utána én is kb. két hét múlva hívtam a legfontosabb babalátogatókat.


El kell fogadni, az ő életük. Majd alakul máshogy, ha nagyobb lesz a baba. Most ne tegye tünkre a jó kapcsolatot.

2016. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ha ezt kérte, akkor tartsátok tiszteletben. Egy betegnek nem mindig kellemes, ha a fél rokonság az ágya köré csődül, ezt meg kell érteni.
2016. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
57%

Az hogy te rosszul voltál, és mentek hozzád, a te bajod már ne is haragudj.. Nyugodtan mondhattad volna, hogy ne menjenek, mert nem vagy jól.

Szerintem tiszteletben kéne tartani a döntésüket, még akkor is, ha ez nem mindenkinek tetszik.

2016. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
66%

Utána meg fel lesz háborodva h nem megy senki...

Azért ha a kórházba bemegy fél órára abból nem kellene ekkora hisztit csapni.

2016. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
57%

Az pedig kifejezetten ellenszenves, hogy anyukád kijelentette, hogy majd ő havonta egyszer megy.. Szerintem hagy döntse majd el a pár, hogy mikor szeretnének látogatókat. Mondom ezt úgy, hogy nálunk kb 3 hetente látják az unokákat a nagyszülők.

Szívesen hívjuk őket és szívesen megyünk, de falnak mennék, ha ezt kijelentenék nekem.


#3

2016. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
87%

én sem örültem a látogatóknak meg mondom őszintén..mondjuk a nagymamák átjöttek 1-1 hétre ahogy kijöttem a kórházból segíteni..a többieket megkértem hogy várják ki a hat hetet...

a kórházba bejöttek a sógornőmék, meg rajtuk kívül még kb 40 ember, a vége az lett hogy állandóan rohangáltam ki nem tudtam pihenni, hát jól belázasodtam, és nem engedtek ki a kórházból két hétig. na ezen a ponton meg is fogadtam hogy a most következő szülésemnél a kórházba SENKI sem jöhet be a két nagyszülőn kívül, se testvér se sógonrő senki.

és persze a sógornőmék az előző gyereknél nem tudták kivárni a 6 hetet, eljöttek amikor 4 hete volt meg a baba - én akkor két hete voltam otthon, és még szövődménnyel, csatak izzadtan az amúgy is 45 fokban az állandóan mellemen levő csecsemővel, a hót rendetlen lakásban úgy kellett kimennem hozzájuk, hogy előtte este 2 órát aludtunk a hasfájás miatt...baromi ciki volt és megalázó, és fogalmam sincs miért nem bírták kivárni a 6 hetet...persze előtte levő nap szóltak hogy jönnek, és nem akartam udvariasságból visszautasítani őket, ha már maguktól nem vették a lapot, hogy a 6 hét az 6 hét, de arra nem volt időm hogy az ágyat beágyazzam. nagyon gáz volt, ráadásul két ovissal jöttek ami önmagában pofátlanság szerintem, ovis, beteges közösségbe járó gyerekkel beállítani, de ráadásul az egyik akkorát zanyált a földön heverő táskában hogy még utána ő is itt üvöltött, míg én próbáltam szoptatni a babámat elvonulva...


szóval én mondom, megértem a sógornőd.

2016. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
90%
Van ilyen hogy szeretne az anyuka egyedül lenni az első napokban a picivel, hogy csak max 3asban legyenek otthon. Szerintem nem tragédia, nem azt mondta hogy nem láthatja, és simán lehet hogy kozben meggondolja magát. Én pl annak örültem hogy jöttek a kórházba, és mondták majd jönnek otthon is segíteni, de mondtam h nem kell, aztán mégis rájöttem hogy nagyon is jól fog jönni a segítség és jöttek is:) szóval simán lehet hogy meggondolja magát, ha meg nem, szerintem is tartsáktok tiszteletben, nem mindenki egyforma.
2016. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
66%

neked az anyukád, természetes, hogy rosszul esik neked az ő fájdalma! de a sógornődnek meg az anyósa, azért az más.

azzal én se értek egyet, hogy az újszülöttet ne láthatná a nagymama, szerintem se történne tragédia ha a kórházban kitolná kicsit, hogy megcsodálja. de az tényleg fura, hogy már megszabja anyukád, hogy mikor megy az elkövetkezendő években :) te mit szólnál ha anyósod ezt így bejelentené neked? :D

2016. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
82%
Azt meg tudom érteni, hogy otthon nem akar látogatót fogadni az első két hétben, azt nem, hogy a kórházba miért ne mehetnétek be egy félórára. A havi egy anyóslátogatásba sem kell belehalni, pláne, ha jó a viszony, nyilván ők nem utazgatnak ennyit kisbabával. Persze az ő döntésük, szerintem meg bunkóság így lepattintani édesanyádat, a tesódon különösen csodálkozom.
2016. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as én úgy értettem hogy előre nem mondtam senkinek sem hogy ne jöjjenek és mikor jöttek szerinted nem kellett volna beengednem Őket? Mert ugye nem "jelentkeztek" be.
2016. aug. 1. 21:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!