Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek meconiumos volt a...

Akinek meconiumos volt a magzatvíz, lett valami baj a későbbiekben? Milyen idősen derült ki? Volt jele a szülés előtt, hogy gond lehet?

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 01:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

41. hétre jött a lányom. Nem tudták mikor repedt meg a burok. Semmi jele nem volt.

Csak csupa kaki volt.

3 napig antibiotikumot kapott még kórházba voltunk.

Ennyi történt.

2016. okt. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Reggel 5 kor elfolyt a m.víz, zöldes volt. Beértünk megnézték hagytak volna természetes úton szülni de nem tágultam gyorsan. Délután 1 kor.megcsászároztak semmi gond nem volt a picivel. Nem kapott antibiotikumot. Most 17 hónapos eddig semmi jele bajnak, remélem nem is lesz. 41.hétre jött. Nem volt jele csak hogy zöld volt a víz.
2016. okt. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41. Hétre született, 7 napig antibiotikumot kapott, már lassan 3 éves, hála Istennek semmi baja.
2016. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Mivel ezt nézik, mostanában nem nagyon szokott belőle baj lenni.

Az lenne a probléma, hogy a baba iszik a magzatvízből, ezért komoly fertőzést kaphat.

Akinél ilyet tapasztalnak, annak azonnal adnak antibiotikumot, és megindítják a szülést.

Én így jártam, elfolyt a magzatvíz, bementem a kórházba, nem volt fájásom. Megnézték a magzatvizet, zöld volt. Azonnal kaptam egy antibiotikumos injekciót, és indították a szülést. Semmi baja nem lett a gyereknek.

Szülés előtt nem volt ennek jele, viszont 1 héttel túlhordtam, már nagyon ki kellett volna jönnie a babának, de ő nem akart.

2016. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hajnali 3kor voltunk a szülészeten, akkor tiszta volt a víz, de hazaküldtek, hogy ebből szülés még biztos nem lesz. Délelőtt 9 órakor burokrepesztéskor zöld volt a víz.

Semmi baja nem lett/nincs, kicsit jobban sárgult, mint a többiek, ezért 5 napot maradtunk 3 helyett, de az millió más dologtól is lehet (pl. a vércsoportunk miatt is)

2016. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Terminus túllépés miatt 2 Naponta nézték a m.vizet.Pénteken még tiszta volt reggel.Péntek este megindult a szülés,szombat délután burkot repesztettek és akkor már meconiumos volt a víz.Kaptam én is antibiotikumot,meg a baba is.Amúgy is kaptunk volna mert a 36 hetes strepto tenyésztésem pozi lett.
2016. okt. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Én is kaptam intibiotikumot mert elfelejtettek kenetet venni. Nem tudom az az antibiotikum ugyan az e mint amit akkor adnak mikor maconiumos a víz. De vénásan kaptam és ilyen édes ízt éreztem a számban.
2016. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Egy par teveszmet szeretnek tisztazni

minden baba tudejeben es gyomraban magzatviz van

ha a baba belekakil a magzatvizben az mindig annak a jele valamikor nem volt optimalis az oxygenellatas.(idegrendszer alapmukodsei elv, oxygenhianynal mindenkinek pisi kaki becsurog.

Csak erett babak tudnak magzatvizbe kakilni koraszulottek nem mert eretlen a belrendszeruk es maskent mukodik az idegrendszeruk.

A meconiumos magzatviz amig a baba benne van nem problema (ha a CTG optimalis) akkor lehet gond belole ha a baba megszuletik es levegot vesz.

Az elso legvetelnel esely van ra hogy inhalalja a meconiumot.

A meconium tartamaz egy olyan savas kemhatasu anyagot ami a tudo belseleyben levo kenocsos anyagot leboontja .Ha a tudo belsejeben nincs kenocsos anyag akkor osszeesnek a tudo kis levegovel telt holyagjai es a baba nem tudja a tudejet levegovel megtolteni es ezt fentartani a legzes osszeomlik a tudo osszeesik aznonal 5-10 percen belul a szules utan.

A masik hosszutavu kovetkezmenye ha a tudo osszeesett es a meconium ott marad ez egy un steril gyulladast is okozhat.Igy egy rosszul lelegozlelegezteto gepen levo gyereknek lesz meg egy tudogyulladasa is.

Az igazi veszely 10 percig van utana mar nincs gond se hsszutavu kovetkezmeny.

Meconiumos magzatviznel mindig inditjak a szulest a lehetseges oxygenhiany miatt.

Csaszar csak akkor indokolt ha a baba CTG nem optimalis es nincs eleg tagulas.

2016. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8as

Az én lányom érett volt már és hiába jártam 2 naponta amnioszkópiára mindig azt mondták tiszta a viz.

Mikor meg szóltam hogy ilyen vizszerű csorog belőlem a nem tudom hanyadik kópia után akkor annyit mondtak hogy az attól van. De mikor megszültem már alig volt vizem fájásaim nem voltak.

Bekakált már mert túl sok ideje volt benn.

Kapott a lányom antibiotikumot. Egyből sirt vett levegőt. Szóval ott körül kakàlhatott be és nem abba úszkált.

1 voltam

2016. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a fej jon eloszor akkor csak kakiban uszkalt ha kakis volt a viz.

Ha kitolas kozben kakil be akkor nagy baj nincs mert feje elobb jon mint a feneke igy sok kaki nem kerulhet a tudejebe

2016. okt. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!