Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz mi...

Ha elfolyik a magzatvíz mi történik?

Figyelt kérdés
Több helyről hallottam már,hogy ha elfolyik a magzatvíz sokszor császármetszés lesz a vége. Ez mennyire jellemző?

2016. okt. 11. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség. Bár nekem elfolyt 35 hetesen és próbáltam megszülni, de nem akart lejönni a szülőcsatornába a babám, hiába nyomtam egy órán keresztül, így végül nálam császár lett, de szerintem ez nem jellemző a víz elfolyása miatt.
2016. okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfolyik a magzatvíz, elkezdődött a szülés, menni kell a kórházba. A magzatvíz mindenképp elfolyik a szülésnél (vagy magától vagy burkot repesztenek), nem ezen múlik, hogy császár lesz-e vagy sem. Maximum a mekóniumos magzatvíz játszhat ebben szerepet, de önmagában a magzatvíz elfolyása nem indok a császármetszésre.
2016. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett császármetszés a vége.

38. héten egyik hajnalban arra ébredtem, hogy vmi ömlik. Irány a kórház. Mire beértünk rendszeres fájásaim voltak, 10 óra vajúdas után meglett a lányom.

2016. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Mondok egy sokkolót: a magzatvíz mindig elfolyik, mert másképp nem tud kijönni a gyerek a lukon. Hogy mikor folyik el, az a kérdéses, de soha nem jelent császárt.


Az jelent császárt, hogy a magyar kórházak császáraránya 30-50% között mozog, a lista hosszú, hogy miért, de elhiheted, nem a magzatvized elfolyásán múlik.

2016. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt a több helyet gyorsan felejtsd el. A vajúdás vagy fájásokkal vagy magzatvíz elfolyással indul, kinek hogy. Nálam első fájással, második víz elfolyással, mindkettő spontán szülés volt. Oltári hülyeség párhuzamot vonni a császármetszés és a magzatvíz elfolyásával kezdődő vajúdás között (egyébként ilyenkor le kell feküdni és várni a mentőt).
2016. okt. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a magzatvíz szivárgás miatt lesz császár a vége. Ez nagy butaság.

Az első két szülésem így indult, a harmadik fájásokkal. Mindhárom természetes úton jött világra. A császár lehetősége pont az utolsónál merült fel, szívhang problémák miatt.

2016. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se lett csàszár. Elkezdett folyni, 24 óra múlva megszületett a babám normàl szüléssel.
2016. okt. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A második szülésem a magzatvíz elfolyásával indult be. Szóba sem került, hogy császár lenne. Annyit mondtak, hogy remélik, hamar beindulnak a fájások, mert ha nem, akkor csak 12 óra elteltével kapok oxit. De semmi gáz nem volt ezzel sem, rendszertelen, kicsi fájásaim már az elejétől voltak, pár óra múlva már rendszeresek is. Kb. nyolc óra telt el a víz elfolyásától a fiam megszületéséig. Az ég világon semmi nem indokolta volna a császárt.
2016. okt. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!