Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van, ha valaki nem ad...

Mi van, ha valaki nem ad hálapénzt szüléskor?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 18:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

Ez oké ami írtok, hogy gerinctelenség nem fizetni stb. Mi van fordított esetben?

Amikor az orvos nem teljesíti a kötelességét. Kilenc hónapig hozzá jártam. Meg volt beszélve, hogy nála szülök. Mondta, hogy jön. A szülésem idején azonban elment wellnessezni és meghagyta a kollégáinak, higy lásson el az ügyeletes, Ő nem jön be. Ügyeletesnél szültem.

Ilyenkor hogy lehet számon kérni az orvost?

2016. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem Szólt előre h nem lesz itthon én nem mennék hozzá többet.És mondanám az ismerőseimnek h megbízhatatlan.
2016. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

"Ilyenkor hogy lehet számon kérni az orvost?"


Ilyenkor nincs semmi, ebben az esetben nem kötelességed kifizetni az előre megbeszélt szülési tarifát, hiszen nem volt ott. A jövőben pedig nem mész hozzá, illetve másnak sem ajánlod.

2016. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Természetesen nem keverem a fogadott orvost,akivel előre megállapodik az ember és az épp aktuális ügyeletest.

Ismerős járt úgy,hogy nem fogadott előre orvost,nem lett volna pénzük rá.Ügyeletesnél szült.Aztán a doki minden nap célozgatott rá,hogy várja a pénzt.Nem tudtak adni,úgy is bántak a csajjal.

2016. okt. 23. 10:53
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ki bánt úgy a csajjal? Gondolom szülés közben nem célozgatott rá senki. Az osztályon meg gondolod minden váltás nővérnek szólt az orvos, hogy xy nem adott pénzt? Vagy miben nyilvánult meg ez az úgy is bántak vele? A dokinak szülés után nem sok dolga van, legtöbbször csak a varratszedés. Az meg, hogy nem bájcsevegtek vele vizitkor nem a vilagvége (velem sem tartott senki teadélutánt pedig volt fogadott orvosom). Ezek a történetek arra jók, hogy szülés előtt álló kismamákat paráztassanak. Azt el tudom képzelni, hogy szülés közben nem bánnak normálisan az emberrel, de azon nem változtat az, hogy majd napok múlva kap az ügyeletes orvos hálapénzt vagy sem.
2016. okt. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, de nekem is amolyan "rémisztgető történetnek" tűnik ez. Mi az, hogy minden nap célozgatott? Minden nap találkoztak? Mindig ő ment vizitre? Ez érdekes, mert ügyeletes dokinál nem szokott ilyen lenni. Még a varratot sem feltétlenül az szedi ki, aki csinálta. Meg mi az, hogy úgy s bántak a csajjal? A doki ilyenkor már nem sok vizet zavar, csecsemős nővérek, illetve más nővérekkel találkozik már csak az anyuka, akkor most a doki ellene uszította az összes alkalmazottat, vagy mi?

Arról nem beszélve, hogy legtöbbször távozáskor szokták oda adni a hálapénzt, nem egyből a szülés után. Szóval még nem is tudhatná a doki, hogy nem fog kapni semmit. Úgyhogy részemről erősen sántít a történet.

Nekem több ismerősöm szült ügyeletesnél én is kétszer, és soha ehhez hasonlót nem tapasztaltam és nem is hallottam mástól. Inkább azok panaszkodtak jobban, akiknek fogadott dokija volt.

2016. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hogy a francba lehet arra célozgatni, hogy valaki várja a pénzt?

Komolyan mondom, orvosként már néha amiatt meggondolom, hogy utólag benézzek-e a nálam (ügyeletben) szült kismamához... Na nem azért, mert nem érdekel mi van vele, hanem mert az ilyen kommentek miatt rögtön arra asszociálok, hogy "biztosan csak azt gondolja, hogy szeretnék valamit kapni a végén, azért nézegetem ilyen lelkesen". Holott erről szó sincs, egyszerűen csak érdekel, hogy rendben van-e minden.

2016. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletesnél szültem, akit aztán a következő ügyelete alatt, 3 nappal később láttam. Nincs olyan, hogy egy orvos 3-5 napig mindig bent van a kórházban és részt vesz az összes viziten.
2016. okt. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!