Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogyan éltétek át a szülést?

Ti hogyan éltétek át a szülést?

Figyelt kérdés
Eddig még nem neagyon kérdezgettem senkitől, és kívácsi vagyok rá. Az első gyermekemet várom és nem vagyok otthon ebben a témában.
2016. okt. 27. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a vajúdàs volt nagyon kemény. Akkor azt mondtam hogy soha többé nem fogok szülni. A kitolàs nem volt vészes, 30 percig tartott kb. Szülés utàn màr minden jó volt. Még két óràt voltam a szobàn, utànna legszívesebben màr mentem volna haza a kicsivel.Kicsit fàjt a gàtsebem, de nem volt vészes simàn tudtam rendesen ülni meg mozogni.
2016. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Csak otthon akartam lenni! Nem babával, nem terhesen, csak én egyedül, mintha pl 1 évvel azelőtt lett volna. Nem érdekelt hogy "mindjárt" vége, hogy láthatom a babámat, ilyenek, csak nem akartam folytatni, nagyon fájt
2016. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt vészesen, csak az utolsó egy óra. Alig vajúdtam, ezért is kellett oxitocin.
2016. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
10 óra vajúdás, 1 óra kitolás, majd végül császár, szóval nem voltam a topon. A vajúdás utolsó 2-3 órája borzalmas, a műtétkor kapott érzéstelenítő viszont megváltás volt. A végeredményért bármikor újra...
2016. okt. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztos hogy jó ijesztgetni magad? :D


A vajúdàs szörnyű volt. Ordítottam. Kész, lepkefing vagyok. Nem bírom a hasi fàjdalmat. A kitolàs nem volt vészes, pedig vàgtak, nagy baba volt, nem jó irányba fordult be így az 2h 15 min volt. A vajúdàs az meg 8 óra. A méhlepénynél besz@rtam, mikor mondta a szülésznő, ha jön még egy fájás, azt kell megvárni. Hirtelen azt hittem, hogy megint vajúdni fogok. :D Meglepően hamar kicsusszant. Simán ültem aznap, csak a bordám sérült meg, amiatt 6 hétig alig bírtam mozdulni. De muszáj volt egy kis rásegítés hogy ne legyen csàszàr.

2016. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na most jól megijesztettünk! :)

Az elsőnél az ismeretlentől való félelem volt a meghatározó, nem tudtam, mire szamitsak, mi után mi jön.

Akkor volt a jó, amikor elengedtem az irányítást, hagytam, hogy a testem tegye a dolgát. Befelé fordultam, onnantól bem tudom, mi történt körülöttem. És igen, működött az agyam fájdalom csillapitoja! Nem mondom, hogy nem fájt, de nem volt elviselhetetlen. Mindez egy normál kórház szülőszobájában volt, nem voltak lágy fények és halk zene :)

Az első szülésnél ehhez min 5 óra kellett, a masodiknal sokkal kevesebb.

2016. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal jobb volt mint ahogy elképzeltem. Bár én felírattam magamat EDA ra, biztos ami biztos alapon. Jól is tettem, mert a magzatvíz ugyan elfolyt, de a fájások nem jöttek, méhszáj zárt. Így infúzióval segítették a dolgot, oxitocinnal. Na az sokkal durvább fájásokat generál mint ami egyébként lenne. Úgyhogy beadták az Edat, kissé féloldalasra sikerült, de még így is azt mondom h szuper volt. 8 órát vajúdtam így és totál kibírható volt, fájt de nem olyan eszeveszetten. Na a vége már durvább volt, akkor ugye már nem adták a fájdalomcsillapítást, de a kitolás csak 3/4 óra volt, így kibírtam valahogy :) Nem bántam meg h így szültem, bele se merek gondolni mennyit szenvedtem volna ha ez nincs...
2016. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Iszonyatosan feltem... de 5es fel ora alatt lezajlott minden! :))) nem gondoltam volna hogy ilyen hamar tul leszek rajta. Fajt igen, de en szules utan mar viccelodtem es mintha mi sem tortent volna ugy meseltem paromnak az esemenyeket :) kitartas es ne parazz! :)
2016. okt. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Ez hasznos volt! :)

Mindenkinek köszönöm! :D

2016. okt. 30. 17:22
 10/11 anonim ***** válasza:

En feltem tole nagyon de amikor eljott a napja akkor mar nem. Nagyon fajt a vajudas mint egy rohadt eros menstrus gorcs kb ahhoz tudtam vna hasonlitani. Ezert 2,5 pra vajudas utan bedobtam a torcsit es kertem epiduralt amit be is adtak fel oraval kesobb. Ugyh utana mar tvt neztem, teaztunk, nevetgeltunk ilyenek... Babaruhat valogattunk..:) aztan 3 ora mulva meglett a kislanyom:)

Sajnos vakummal lett meg, mert hiaba nyomtam visszacsuszott. Az kicsit fajt ... Amikor betettek meg kivettek de osszessegeben elment 🙂

Mindennek penteken lesz 1 honapja de akar mar most is vegigcsinalnam.

Nekem ami 10 napig nagyon fajt az a varratom!!! Ulni se tudtam menni se allni se , semmit! Dafalgan fortet szedtem négyesevel.... Azzal volt elviselheto valamennyire...

2016. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!