Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyt otthon a magzatvíz...

Ha elfolyt otthon a magzatvíz muszáj mentővel menni a szülészetre?

Figyelt kérdés

Szülésznőnk a terhestanfolyamon azt mondta, ha otthon elfolyik a magzatvíz, akkor lábakat fel kell rakni és mentővel menni szülni. Állítólag ritkán, de előfordulhat, hogy a köldökzsinór előrecsúszik a méhszájba és a kocsiban üldögélés elzárja a tápanyag és oxigénellátást.

Ennek ellenére mindenhol azt hallani: elfolyt a magzatvizem, lezuhanyoztam és a párommal beautóztunk a kórházba. Számomra is ez a kedvesebb megoldás, mint egy mentőben, de ha ilyen helyzetbe kerülnék, nem tudom mit tennék.

Nektek mi a véleményetek erről?


2008. okt. 8. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem muszáj, de minél előbb bent kell lenni, mert onnan a babának már mielőbb ki kell jönnie, mivel a tüdejébe nem kering a víz, összeesik a tüdő, ezért meg kell születnie , hogy levegőt vehessen..ilyenkor jobb ha a mentőhíváskor ezt is mondod, mert akkor nagyon gyorsan jönnek!!!

Valóban fekvő helyzetben kell bemenni, mert ha előreesik a zsinór , ababa súlya elszorítja..és akkor megszűnik a vérkeringés..szintén légvételre van szükség..

Egy oxigénhiányos állapot súlyosagyi károsodást eredményezhet a babánál..olyankor nem kell zuhanyozgatni.

A kolleganőm kisfia 5 évesen nem beszél oka amit leírtál...deennél súlyosabb is lehet..

Fogj egy vastag törölközőt és tedd magad alá, azzal fekvő helyzetben várda mentőt, vagy a hátsó ülésen feküdj el, de közben hívjátok a kórházat fel hogy oda siettek, ez a helyzet és akkor a portánál várni fognak.

Ha ez lenne.

2008. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem olyan súlyos a helyzet, ahogy az előttem szóló írta mert amikor elfolyik a magzatvíz a baba még nincs lent a szülőcsatornában. Ha este vagy éjszaka folyik el a magzatvíz, akkor csak reggel indíják meg a szülést, ha fogadott orvosod van, akkor is. Ez a kórházi szabály, de minél előbb kórházba kell menni a fertőzés veszélye miatt.

Sok sikert!

2008. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt most olvasom először. :-P Nekem azt mondta a szülésznőm, hogy ha elfolyik a víz, akkor azért szép lassan szedelőzködjek össze és 12 órán belül menjünk be. (6 hónapja szültem.)

A vajúdóban sem csináltak igazán semmit a már elfolyt magzatvizes kisnyanyákkal, csak vártak, és ha nem indult magától a szülés, akkor 24 órával az elfolyás után megindították a szülést.

Persze ettől még igaz lehet amiket írtatok, de lehet, hogy ez egy kicsit fel van fújva, mint a toxoplazma.

Szerintem ha elfolyik a magzatvized, akkor beszélj a dokiddal vagy a szülésznőddel és majd ők megmondják mit csinálj.

2008. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nekem elfolyott a magzatvízem, és kocsival metnk be.

azért a zuhanyzást nem javasolnám(fenn áll a fertőzés veszélye).

bennt vártuk míg jönnek a fájások és akkor se kellett feküdnöm.

persze,ahogy neked megnyugtatóbb tegyél úgy.

sok boldogságot

10hetes kisfiú anyukája

2008. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kórházban repesztettek burkot és ott folyt el a magzatvíz. Azután zuhanyoznom kellett szülésznői utasításra, majd ezt követően még közel kilenc órát vajúdtam. Senki sem mondta, hogy a baba már nem kap levegőt és baj lehet, de azt sem, hogy ne zuhanyozzak, mert fertőzés veszély áll fent.

De szerintem, ha otthon folyik el a magzatvized, akkor amilyen gyorsan csak lehet, menj kórházba, mert a baba beindulhat és nem lehet túl kellemes egy forgalmi dugó kellős közepén szülni. Talán, ezért is jobb a mentő. És ha fekszel, azzal biztosan nem ártasz.

Boldog babavárást, könnyű, gyors szülést!

2008. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocs,fenn állhat a fertőzés veszélye.orvosi utasításra persze lehet zuhanyozni.
2008. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan kocsizz:-)Csak azért a lehetőségekhez mérten mielőbb érjetek be.
2008. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nekem is a kórházba repesztettek burkot,de utána nyugodtan sétálhattam,zuhanyozhattam,labdán üldögálhettem stb,senki nem mondta h fekvés..

2008. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A pocakban a baba a köldökzsinóron keresztül kapja az oxigént,és a tápanyagokat. Attól hogy elfolyik a magzatvíz még nem szenved semmiben hiányt. Ha nem laktok túl messze a kórháztól (egy órán belül) akkor lehet autóval menni!

2008. okt. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét szülésem így indult meg, és mindkét esetben autóval mentünk be a kórházba.Ezt a láb felpolcolást mostanában hallom.Ismerős szülésznő jött be velünk és végig mellettem volt, nem mondott ilyesmit.Ahogy az előttem szóló írta, lemosakodhatsz, hamar átnézed minden benne van-e a táskában és mentek is be a kórházba.Én sem tudtam volna elképzelni, hogy mentővel menjünk be, ha van saját autó és a párod melletted van.Semmi baja nem lett sem nekem, sem a babának.
2008. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!