Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyire fájt a vajúdás,...

Kinek mennyire fájt a vajúdás, illetve mit éreztetek a kitoláskor?

Figyelt kérdés
12 éves korom óta menstruálok és 18 éves koromig, amig nem szedtem fogamzásgátlót őrületes görcseim voltak az első két napban, annyira, hogy fel sem tudtam kelni az ágyból. Semmilyen gyógyszer nem hatott, sokszor több cataflamot is bekapkodtam egymás után,végül már kihánytam a gyógyszereket annyira nagy fájdalmam volt. Kérlek írjátok meg ehhez képest mennyivel lehet fájdalmasabb a vajúdás, illetve mit érzetetetek a kitolás alatt?

2016. febr. 10. 09:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A menstruációm nekem is hasonlóan fájdalmas volt mindig is, mint neked. Sokan mondták, hogy a vajúdás egy erős menstruációs görcshöz hasonlítható. Úgy is indul, délután 2-kor elfolyt a magzatvizem, 3 perces fájásaim lettek. Enyhe menstruációs görcsök. Ahogy teltek az órák, egyre erősebb menstruációs görcs lett, olyan igazi falatkaparós görcs, az utolsó 2-3 órában pedig semmi köze nem volt még a legdurvább menstruációs görcshöz sem. Az már olyan volt, mintha az összes belsőszervem ki akarna szakadni a helyéről. Semmihez nem tudnám hasonlítani, de én nem gondoltam, hogy ennyire rossz lesz. De minden szülés más, mindenki máshogy éli meg a fájdalmat. A kitolásról nem tudok írni, engem 9 órányi vajúdás után császározni kellett.
2016. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

kb 24 órát vajúdtam mind a 3 gyerekkel

nekem spec nem fájt mert lassú volt és nyugis

inkább olyan erős összehúzódás volt mint fájdalom a legvégén az a 30 perc volt fájdalmas inkább de messze elviselhető volt

a kitolás megkönnyebbülés és olyan inger mint mikor nagyvécéznek kell nagyon - ennél jobban nem tudom leírni :-DD


a mensim mindig is rövid és gyenge volt, annyira h volt h el is felejtkeztem róla :-)

2016. febr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

a legnagyobb, fetrengős, felkelni nem tudós menstruációs fájdalmam kismiska volt a kitolás előtt jelentkezőhöz képest. nekem konkrétan a derekam akart leszakadni... illetve kitoláskor meg már az is fájt, ha csak valaki a bőrömhöz ért. (mondta a doki, akkor nyomjak, ha fáj. én meg mondtam, hogy folyamatosan fáj... aztán elkezdtem először könyörögni, majd követelőzni és üvöltözni, hogy vigyen és vágjon fel :o van ilyen :o )

de persze nem tudhatom, hogy neked milyen a fájdalomküszöböd, és mi az a fájdalom, amire te marékszám cataflamot szedsz (nem a fájdalom miatt hányod azt ki, hanem mert kikészíti a gyomrot ;))


amúgy a kitolás tényleg úgy kezdődik, hogy kakilni kell :P

2016. febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen rosszul írtam, az a lényeg, hogy annyi gyógyszert beszedtem kínomban, hogy már kihánytam őket. Most 28 hetes terhes vagyok és mindig is rettegtema szüléstől gyerekkorom óta :(. Lehet, hogy butaság , de inkább a kitolás rémít meg, hogy milyen érzés az amikor a baba áthalad a szülőcsatornán.
2016. febr. 10. 09:29
 5/19 anonim ***** válasza:

ezt passzolom. nekem nem haladt át, csak belekerült. baromira fájt.

aztán vittek a műtőbe.

2016. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem a kitolás már nem fájt. Mindháromszor úgy éreztem, hogy most nyomok egy nagyot, és túlleszek az egészen. Kint is volt mindegyik egy-két nyomással. Csak a gátvédelmes szülésnél volt nehéz, mikor ezt éreztem, és az orvos meg a szülésnő kórusban mondták, hogy "Ne nyomjon!" De olyan is van, akinél több óra a kitolás, és az a szülés nehéz része. Ez előre kiszámíthatatlan.

Maga a vajúdás szerintem nem hasonlítható semmi máshoz. Nekem a nagyon fájdalmas rész nem tartott sokáig, így kibírható volt. Menstruációkor nem szoktam szenvedni, így ahhoz nem tudom hasonlítani.

2016. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én rosszabbra számítottam a vajúdással és jobbra a kitolással. Mindenki azt mondta nem fáj a kitolás csak feszít a feszíttel egyet is értek csak olyan brutálisnak éreztem, hogy azt mondom nagyon fájt de nem maga a fájás az igaz. Vajúdásnál nem volt szükség oxira azzal biztosan intenzívebbek a fájások.
2016. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A vérzésem idején 1-1,5 napig én is fájdalomcsillapítón éltem. A vajúdás elején enyhe görcsök jelentkeztek, még gondoltam is, hogy ez simán elviselhető, de pár óra múlva már brutális volt, sokkal erőteljesebb, mint menstruáció idején. A kitolásról annyit tudok írni, hogy 1 órán keresztül nyomtam, de végül császár lett (a rövid köldökzsinór állandóan visszahúzta a babát), azonban az a szakasz nekem kevésbé volt fájdalmas, mint előtte a vajúdás.

Szülés óta viszont lényegesen gyengébb menstruációs görcseim vannak.

2016. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

én kaptam oxit. minden emeléskor kb nagyságrenddel emelkedett a fájdalom is.

de az sem az igazi fájás, mint írtam, a derekam akart leszakadni, de kb úgy, mintha a hüvelyemen keresztül ki akarna szakadni minden belső szervem. mondjuk nálam a mensis fájdalom is ilyen.

2016. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Na én sosem bírtam a mensis fàjdalmat. Ha már csak egy picit is fájt azonnal erõs gyógyszer. Ilyen nyafka vagyok. :D

Szüléstõl nem féltem, hiszen úgy voltam vele, h egyszer úgyis vége.

Borzalmas volt a vajúdás. Erõs mensis fájdalom. Nem bírtam. De a gáz csodàkra képes. :D

Kitolàs, mikor wc-re kell menni. Nem emlékszem h fájt volna. De mondjuk én megszívtam mert nem úgy forgott be a baba, szóval 5 -10 perc helyett ez több, mint 2 óra volt, komplett orvosi csapattal a végén.

2016. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!