Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsett, Édesanyák útján...

Pécsett, Édesanyák útján szült valaki? Milyen volt? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
Milyen a szülőszoba? stb...
2017. jan. 10. 08:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
En 2015 decembereben. Ugyeletesnel, mindennel megvoltam elegedve. Ha valami meg erdekel kerdezz nyugodtan :)
2017. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)


Igazából arra lennék még kíváncsi, hogy milyen a szülőszoba? Egy ágyas, vagy függönnyel x ágy el van választva? Valakitől hallottam, hogy kádtól kezdve minden van, csak azt nem tudom, hogy ez pl. fizetős, vagy alap?

Milyenek a normál szobák?

Az ügyeletes dokinál gátvédelemmel szültél vagy gátmetszéssel, de adott érzéstelenítőt?

Apás szüléshez vagy ha más kísérő jönne be (pl. édesanyám, ha a férjem nem akar) kell valami külön előkészület (itt olvastam, hogy van ahol tanfolyam, meg ilyesmi van)?


Bármi ami eszedbe jut... :)


Igazából csak annyit tudok, hogy bababarát kórház, de csak a kötelező UH-kra járok oda, fenn a szülészeten még sosem voltam.

2017. jan. 10. 11:55
 3/16 anonim ***** válasza:
Külön külon agyasok. Szepen megvan csinalva :) Velem anyukam volt bent, semmi nem kellett. Kapott "vedo rucit" es ennyi. Nekem gatmetszes volt (1. Baba) erzestelenitest kerhetsz. Nekem pl a beontes is kimaradt mert ugy ertunk be. Sokszor rank neztek vajudas es szules utan. Mi szules utan meg 2orat maradtunk a szulo szoban utana kerultunk a gyerekagyas o.-ra. Otthon borotvalkozz, ha kimarad szuleszno megcsinaja. Amelyik szobaba voltam vajudas alatt nem volt kad stb. Ez nem tudom, hogy van ha majd mesz nst-re ott ratudsz kerdezni :) Hirtelen ennyi jutott eszembe :)
2017. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2017. jan. 10. 12:23
 5/16 anonim ***** válasza:

Tavaly februárban szültem a kisebbik fiamat, meg előtte a nagyot is ugyanott, de akkor még a földszinten volt a szülőszoba. Most az emeleten van, és sokkal jobb.

Külön kis "szobák" vannak, van, amelyikben van kád is, meg bordásfal, és van, amelyikben nincs. Én az utóbbiban voltam, de ez is barátságos volt, nem volt annyira kórház feelingje, mint régen. Vajúdás alatt eleinte arra bíztattak, hogy sétáljak kint a folyosón, és ha úgy érzem, bemehetek bármikor lepihenni. Apuka addig kint van, csak akkor hívják be, amikor anyuka már kimenni nem tud. Időnként persze be kellett mennem amúgy is, hogy szívhangot nézzenek, meg ilyesmi. A szülésznő többször is mondta, hogy menjek zuhanyozni, ha van kedvem, háromszor is voltam :) Kádas szobában a kádba is be lehet ülni ilyenkor. Nekem sokat segített a meleg víz, jól berendszereződtek a fájások, és elviselhetőbbek is voltak ilyenkor. Amikor már nagyon fájt, akkor kértem labdát, és azon rugóztam kicsit, de utána már inkább csak feküdtem, és vártam, hogy megkapjam az epidurált. Itt már a férjem is bent volt, mert így ugye már nem járkálhattam. Tudni kell, hogy én éjjel vajúdtam, este 10-kor értünk be kb. Amikor épp nem vizsgáltak, végig nagyon kellemes, barátságos félhomály volt, csak egy sólámpa világított. A kitoláskor felkapcsolták a lámpát, hogy lásson a doki, de ahogy a fiam kint volt, megint lekapcsolták, és rögtön mellre is tehettem. Utána kb. egy órát voltunk még bent hármasban, aztán vittek át minket a gyermekágyra. Szerettem volna egyágyas szobát, ezt elvileg akkor kell kérni, amikor megérkezel a szülőszobára, de akkor azt mondták, majd ha a baba megvan, akkor tudnak ezzel foglalkozni. Amikor meglett, akkor meg azt mondták, hogy mindegyik egyágyas foglalt. Másnap kiderült, hogy kamu volt, valami csókosnak foglalták az egyiket például. Amúgy nem volt rossz a négyágyasban sem (1. szoba rögtön), csak egyrészt rögtön a bejáratnál volt, mindenki a mi ajtónk előtt jött-ment látogatóba, de mivel irgalmatlanul fűtöttek, muszáj volt az ajtót is kinyitni, hogy kicsit kiszellőzzünk; másrészt így csak a társalgóban fogadható látogató, ami oké is, de a nagyobb gyerekem így nem jöhetett be. Az egyágyasba bemehet gyerek is látogatni. Nekem csak emiatt lett volna fontos, és még mindig mérges vagyok miatta, hogy elvileg nem lehet szobát lefoglalni, de némelyeknek mégis lehet.

De maga a szülőszoba príma, azt imádtam :)

2017. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, előkészítő nem kell. Szülőszobalátogatásra viszont érdemes elmenni, azt hiszem, szerdánként van, apával együtt is mehettek, sőt, úgy a legjobb, akkor ott mindent el is mondanak, hogy pl. hány perces fájásokkal érdemes bemenni, vagy hogy hol kell jelentkezni, ne akkor bolyongjatok :) A kísérőnek kell ruha, amit ott meg lehet venni, vagy előre is megvásárolható gyógyszertárban.
2017. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. :)
2017. jan. 10. 15:03
 8/16 anonim ***** válasza:

szia. nekem császárom volt ott, de előtte oxival elindították a folyamatot, ez nagyon szimpatikus volt, hogy nem csak kikapják a babát.


Írtam kórházértékelést, ill szüléstörténetet is, belinkelem, ha van kedved, olvasd el. Írtam benne az ott töltött napokról, nővérekről, ect. Ha van kérdés, csak nyugodtan :)


A cím kicsit megtévesztő, az egyetlen negatívumot ragadták ki a mondandómból

[link]


szüléstörténet:

[link]

2017. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi, neked is. :)


Egyébként kinél szültetek/ki volt a fogadott orvosotok, szülésznőtök? Ha nem nagy titok. :)

2017. jan. 11. 16:20
 10/16 anonim ***** válasza:
nekem orvosom Dr. Várnagy Ákos, szülésznő Kárász Melinda, nyugodt szívvel ajánlom őket (dokinál szerencse kell, hogy tudjon vállalni, sokan vannak nála)
2017. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!