Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mesélnétek extrém, gyors...

Mesélnétek extrém, gyors villám szüléseitekről?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 15. 11:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Extrémnek és ritkának számít talán, hogy fájások nélkül tágultam. Hajnal 5-kor elkezdett folyni a magzatvíz, 7-kor megvizsgált az orvos. Azt mondta, teljesen zárt vagyok, jó ha éjszaka megszülök, esetleg másnap hajnal császár.

8-kor elfoglaltam a vajúdót, testvérem is beért, apát elküldtük dolgozni. Aztán óránként tágultam 1 ujjnyit, végig járkáltam és nem fájt semmi. 10:30 körül rátelefonáltunk apára, hogy jöjjön vissza, mert ha így folytatódik, mindjárt szülök. Dél körül ctg-re tettek, vízszintesen fekve viszont már éreztem fájásokat, nagyon gyakoriak voltak, de az is elviselhető. Az összes szülőszoba tele volt, majdnem a vajúdóban szültem:) Orvos megvizsgált 12:45-kor, mondta, még 2 óra és megvan a baba. 10 perc múlva szóltam a szülésznőnek, hogy nézzen meg, meg úgy érzem tolni kell. 13:15-re kiürítettek egy szülőszobát, én átsétáltam és 13:40-re meglett a kislányunk. Mire ráéreztem volna, hogy kell tolni, már meg is született.

Nagyon lazák az izületeim, szerencsés alkat vagyok. Biztos vagyok benne, ha állva, vagy guggolva vagy valamilyen függőleges pózban maradhatok végig, biztos nem érzek semmit.

A kitolási fázis tényleg feszítő, arra készülj fel.


A másik exrtémitás talán, hogy nem tudtam megszülni a méhlepényt. 50 percet vártak, utána egy 5 perces műtéttel távolították el. Nagyon nem bántam a műtétet, mert tuti jobban fájt volna, ha kitépi az orvos, miután már megnyugodott a hasam.


Ja, és gátmetszésre sem volt szükség szerencsére. Mondjuk végig a terhesség során mantráztam és beszéltem a babánkhoz, hogy fájdalom nélkül és szakadás nélkül szüljek. Megkértem a kislányunkat, hogy amint betölti a 38. hetet, jöhet, lehetőleg átlagos súllyal, hogy ne is szakadjak.:)


Nekem bejött. Első baba, 42. évemben.


Nagyon könnyű szülést kívánok Neked!

2016. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Nővérem esete. Hétfőn reggel vizsgálat, a doki mondta, hogy jól érzi magát a baba, még fogja várni a hétvégét. (Szombatra volt kiírva.)

Hazaért 11-re, dél körül elfolyt a magzatvíz. A kocsiban kezdődtek a fájások, rögtön a 3 percesekkel. 13:10- kor felvették őket a kórházban, 13:35- kor megszületett az unokahúgom. :)

Szerintem ez elég villámszülés. Ráadásul első baba volt. :)

2016. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Elso baba, ejfelkor kezdodott, mensiszeru fajdalommal, en ekkor mar bent fekudtem tulhordassal. Ejjel kettore mar elegge fajt, egy ujjnyibol teljesen kitagultam, es 4.40-kor meg is szuletett. Gyorsabb lett volna szerintem, ha beken hagynak. :)
2016. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Reggel CTG-re kellett mennem, de már fájásaim voltak, így inkább felmentem a szülőszobára. Szétrámoltam, sétálgattam egy órát, majd burokrepesztés. Onnantól számítva 2.5 óra alatt megszületett, burokkal együtt. 39 voltam.
2016. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a mellettem levő anyuka szülését láttam, nem éltem át. Velem együtt vették fel szülőszobára, de mivel teljes nyugalommal viselkedett, ezért ráérősek voltak vele, pedig szólt, hogy nagyon sűrűn jönnek a fájások. Ez volt fél 8 felé. Nekem 8 körül repesztették a burkot, és rá 5 percre hallottam a nővérke az orvosért kiabál, mivel az említett anyuka babája már kifelé kukucskált. :)

Mondjuk ő szólt időben... :) De utána mondta, hogy nem mutatta ki a ctg sem az erős fájásokat, azért voltak vele ráérősek.

2016. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

3. gyerek: legelső fájás 3:15-kor (elötte semmi jel nem volt), utána rögtön 2 percenként. 4-re kezemben volt a baba - szóval 45 perc volt az egész cakk-pakk :) Még szerencse, hogy közel laktunk a kórházhoz.


[azóta messzebb költöztünk, így kicsit aggódok, hogy azért a negyedik gyerekemmel is beérjünk a kórházba]

2016. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Első gyerek:

Hajnal 1kor 5 perces fájásokra keltem.3kor bementünk a kórházba.Ügyeletes megvizsgált.Méhszáj 2000-es,menjek haza.Jaaa?Hogy már terminus túllépés van?Akkor csinál egy amnioscopiát ne kelljen reggel visszajönnöm.Ekkor jött a meglepi:magzatvíz már elfolyt,valószínű még az este folyamán (talán zuhany közben),mégse menjek haza.Beöntés,mehetek sétálni.Fél5kor már nem birtam menni.Szülésznő elküldött zuhanyozni.5kor megvizsgált:méhszáj teljesen elsimult nyomhatok (2óra alatt 0ról teljes tágulás).Azt mondták az orvosom már nem fog beérni...hát beért.9kor császár .Igaz már könyörögtem érte egy ideje,mert a kitolás nem akart sikerülni.

Második gyerek:

38 héttől kórházban voltam.

40+6 hetesen könyörgés az orvosnak h indítson már!Orvos terel,végül felajánlja h leválasztja a buroksapkát és akkor így indít is meg nem is.Hát nem sikerült leválasztani mivel méhszáj olyan magasan hogy nem érte el!Valami mégis történt mert délutántól össze vissza fájások lettek.Éjszaka voltak 5 percesek is,de gondoltam csak jóslók,hajnalban még el is aludtam 1 órácskára.Reggel viziten szóltam h fájásaim vannak.Mondták majd megvizsgálnak.11körül néztek meg 3-4cm,így már sikerült leválasztani a buroksapkát.Mondták majd nézünk amnioscopiát.Délután 2 körül szóltak menjek amnioscopiára,mondtam h nem megyek,eszek.Hagytak.Rám bízták akarok menni.Nem akartam ctg-re kötve sokáig feküdni a szülőszobán így húztam amíg tudtam.15:30kor szóltam h Mostmár hajlandó vagyok szülőszobára menni.Vizsgálat 4-5cm,mégse amnioscopia inkább burokrepesztés.Szülőszoba,ctg.16:20-kor gondoltam szólok h nyomnom kell.Nem hitték el,míg meg nem vizsgáltak.Méhszáj elsimult nyomhatok!Beöntés,borotválás elmarad.Elkezdtek kapkodni,16:40kor már puszilgattam a babámat 😊

2016. ápr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Gyerek: Hajnali 4kor elfolyt a magzatvíz, 6körül kezdett fájdogálni és 9:20kor megszületett.


2. Gyerek: Reggel fél9kor kaptam a méhszájérlelőt túlhordás miatt. 12körül 2perces fájások kezdődtek, 1kor beért a párom a kórházba és átmentünk a szülőszobára és 14:15kor megszületett a kislányunk.

2016. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
13:00 oxy bekötése, fél óra múlva burokrepesztés, 15:32kor megszületett majdnem 4500 grammal a kislányom. Második baba, de 6 év van köztük. 31N
2016. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
1.baba: este 7kor kezdtem erezni barmilyen fajast,mensiszerut. 1 ora mulva mar a korhazban voltunk,addigra 3-4 percesek voltak. 22:00re megszuletett:) 26 voltam.
2016. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!