Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit mondjak erre, ha ezt...

Mit mondjak erre, ha ezt vágják a fejemhez? Többi lent.

Figyelt kérdés
Te még nem szültél, azt se tudod milyen az a fájdalom, te még nem voltál terhes, te még nem élted át ezt, vagy azt..ilyen beszolásokra mit lehet mondani?Sajnos van egy ilyen hölgyike a családban, aki nemrég szült és én fiatalabb is vagyok töle, meg persze nincs gyerekem és állandoan a baba a téma, meg ilyenek és elöbb utobb minden beszélgetésben megejelnik egy ilyen beszolás felém..
2017. febr. 4. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Hát igen, nekem még nyugodt boldog életem van
2017. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én már három gyereket szültem és soha nem jutott eszembe ilyeneket mondani.

Ne foglalkozz vele, valószínűleg többnek akar látszani. Úgy gondolja legalább ezt csak ő tudja és te nem.

Mond azt, hogy nem baj, hogy még nem tudom. Ha itt lesz az ideje megtudom.

2017. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Második vagyok. Elsőnek üzenem, hogy biztos nincs még gyereke...

Akkor pedig ne tegyen buta kijelentéseket!!!!

A gyerek a világ legnagyobb boldogsága!!! Remélem megtudod!

2017. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én helyzetem kicsit más, de át tudom érezni. Igaz én már szültem. 3hónapja volt császárom. De egy-két ,,kedves,, rokonomtól mindig megkapom, hogy óó nekem császárom volt én nem is szültem. Legyen még gyerekem, hogy megtudjam milyen is az igazi szülés, az igazi fájdalom. Legalább 10szer elmondják, hogy nem szültem. Mintha a császár egy leányálom lenne. Borzasztóan idegesít és rosszul esik, de már tojok rájuk. Egyszerűen ha szóba kerül, próbálom meg sem hallani és csak bólogatok. Elmondtam nekik, hogy megszenvedtem így is rendesen.

Próbáld meg elengedni a füled mellett, vagy találj ki valami frappáns beszólást.

2017. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tény és való,hogy ezeket a dolgokat addig nem fogod tudni milyen,míg át nem éled.De ettől függetlenül roppant bunkó megjegyzések.Én is szültem már,de sosem mondanám ezt senkinek.Sajnos vannak olyanok,akik többnek érzik magukat ezálltal,pedig a világ egyik legtermészetesebb dolga.
2017. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon figyelek erre, hogy ne mondjam. Eddig egyetlen egyszer mondtam a barátnőmnek, amikor kioktatott, hogy neveljem a 2 évesem, hogy ne legyen irigy a játékaira. Tőle sem volt ez fair. Ha nem oktatod, márpedig gondolom nem, akkor ha jóban vagytok, mond, hogy ok, de ez már unalmas. Ha tudod, próbálj nem tudomást venni róla. Ha nem vagytok olyan viszonyban, akkor lazán közöld vele, hogy mindennek megvan a maga ideje, majd ha te is ott tartasu, akkor úgyis megtudod. Vagy simán beszélj másról, ez szitu fuggő.
2017. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki h meg szulhetsz és majd meglátod h milyen lesz, amúgy se ő az első és utolsó de aki szült !!
2017. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Istenem, hát igen, van akinek ez élete legnagyobb teljesítménye... félreértés ne essék, egy gyerek (és egy szülés) nagy dolog mindenki életében, nade azért b..szogatni meg lenézni másokat, mert ők még nem szültek... hát nem véleményezném.

Én valószínűleg csak szépen, nyugodtan mosolyogva megmondanám neki, hogy nyugi, ez nem verseny. Nagyon ügyes, hogy szült, biztos nagyon fájt meg minden, de ezzel nem tudok mit kezdeni, nyilván ennyi idősen ő sem esett még át rajta. Ennyi.

Vagy csak simán, mosolyogva nyugtáznám, hogy "Igen, tudom, már mondtad." - szerintem ezzel jössz ki a legjobban a dologból, ill. ha kétszer-háromszor mindenki füle hallatára ezt elmondod, az elég hatásos lehet, hogy észrevegye magát.

Vagy érdeklődnék a beöntésről, és egyéb figyelemelterelő, kellemetlen dologról, ami a szüléssel kapcsolatos.

Vagy ha gonoszabb lennék, odaszúrnék valami ilyesmit, hogy "Hát igen, szegény macskám/kutyám/akármim is nyöszörgött szülés közben, látszott, hogy nagyon fájt neki... ráadásul 5 kiscicát szült, sajnáltam nagyon" - szóval valami egyértelmű utalást, miszerint még az állatok is szülnek...

Több ötletem nincs. x)

2017. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudjuk az elozmenyeket.


Ex-sogornom es 1-2 gyermektelen kolleganom mindig mindent jobban tudnak a gyereknevelesrol es terhessegrol. Siman beszolnak a kismamakra hogy puhanyok meg kenyesek meg oo a hanyinger nem lehet olyan veszes, illetve a regi sogorno meg a gyereknevelesben tartja magat etalonnak (gyerek nelkul..) mindig jobban tudta hogy sirni kell hagyni a babat meg amelyik ket eves nem uli vegig a csaladi ebedet az neveletlen. Na neki en is megmondtam: "Nezd, nincs jogsim es eletben nem vezettem meg autot, ezert nem szolok bele ki hogy vezessen. Fogalmad sincs a gyereknevelesrol szoval ne szolj bele"


Nem tudjuk mire szokta mondani neked szoval csak az egyik fel sztorijat ismerjuk.

2017. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük a szövegkörnyezetet, nem tudjuk, te mit mondasz, amire ő így reagál. Kerüld a témát, vagy védd meg magad.

Tény, hogy tényleg nem tudod. Ha mégis mondasz róla valami furát, mintha tudnád, az hülyén veszi ki magát. El is engedhezed a füled mellett, de lehet, hogy elég lenne csak egyszer tisztázni, hogy téged ne piszkáljon. Te ismeted, te tudod, mi válik be.

2017. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!