Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lett valaki szülés után...

Lett valaki szülés után pánikbeteg?

Figyelt kérdés

Terhességem alatt nagyon-nagyon aggódtam, de gondoltam elmúlik, ha egészségesen megszületik a baba. Azóta ez megtörtént, de szülés óta konkrétan halálfélelmem van. Vannak jobb napok, akár hetek is, de mindig kiújul. Különösen éjszaka tör rám, majd kiugrik a szívem a helyéről. Elkezdtem félni az egyszerű autóutaktól is, tudom h röhejes, de ha pl úgy van, hogy jövő héten valahová kocsival kell mennem, egyszerűen egy hétig rettegek.

Az emberektől is elkezdtem félni, komolyan ha arra gondolok h találkoznom kell valakivel, rosszul leszek.

Az utcán is félek, nem tudom megmondani mitől, van egy olyan érzésem, hogy figyelnek, követ valaki...És ezt nem csak úgy mondom,hogy rosszul vagyok, iszonyú magas a pulzusom, néha nem kapok levegőt...

Terhesség előtt SOHA nem voltam ilyen, sőt, a leg vagányabb ember voltam. Kicsit le is sajnáltam az embereket akinek vmi fóbiájuk van vagy depressziósak, mindig azt mondtam, hogy biztos csak hisztiznek.

Csak gyógyszerekkel, nyugtatókkal tudnék jól aludni, de havonta csak 1-2 szer szedek mert félek a rászokástól. Hogy van innen kiút?


2017. febr. 13. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichologus?
2017. febr. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetben , enyhe szülés utáni depresszióm viszont volt. Pszichológus segített. Édesanyám viszont pánik beteg, tudom milyen ez az állapot. Én azt javaslom keress fel egy pszichiátert aki segít neked ebben. Magad miatt ès a kicsi miatt is. Neki segít nagyon sokat. Kedély javítót szed és nyugtatót éjszakára hogy pihenni tudjon. De ahogy javul az állapota folyamatosan csökkenti neki az orvos az adagját. Nem most újult ki neki először de volt hogy teljesen tünet mentes lett és kb 2 évig tünet mentes volt semmilyen gyógyszer nem kellett. Kérj segítséget minél hamarabb orvostól.
2017. febr. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pár évvel ezelőtt ugyanezeket éltem meg, de én nem a szüléstől, hanem egy nagyobb személyes traumától.

Mindentől rettegtem, menekültem az emberek elől is. Aztán felkerestem egy pszichiátert, akinek miután felvázoltam a tüneteket, és úgy tudtam magamról beszélni, mint egy kívülálló (tisztán átláttam, hogy mi történik velem), úgy gondolta nincs szükség kezelésre, egyedül is megbírkózom vele, mert már tudatában vagyok a problémát illetőleg.

Életemben nem csalódtam akkorát.

Az emberek nem látják rajtam,de még ma sem vagyok a régi. Komoly erőfeszítésembe kerül normálisnak tünni, gyakran alig várom, hogy hazaérjek, mert elfáradok benne.

Persze vannak tünetmentes napjaim is. Szóval én is várom a válaszokat a kérdésedre.

2017. febr. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Rettegek az autópályától, hogy a férjem eltűnik az életemből, hogy mond valami rosszat az orvos... és ez mind szülés után. Mivel nem akartam gyógyszert szedni, pszichológus meg 50km-re van, így az egy idő után rájöttem a legjobb módszerre. Nyáron kapáltam, télen futottam, és a természetes adrenalin megoldotta a dolgot. Persze van hogy ezek előjönnek, de akkor a gyereket apa kezébe nyomom és rajt :) Persze ez én vagyok, mucsaröcsögéről, szóval ha neked könnyebb akkor irány az orvos.
2017. febr. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én is pont ugyanígy jártam.Az előző válaszoló jókat írt.A sport is segít.Nekem pl.a pszichológus nem vált be.Hiába beszélgettünk.Csak odalett a sok pénz rá.Mindenkinek más szerintem,hogy mi segít.Nekem pl.a Biblia.Persze nem ismerlek,nem tudom mennyire vagy vallásos.Rábeszélni nem akarlak,ez a saját tapasztalatom.Elkezdtem igazán keresni Istent.És azóta egyetlen egy darab nyugtatóra sem volt szükségem és egyszer sem jött vissza a pánik.Remélem tudtam segíteni.
2017. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is pánikbeteg lettem szülés után. Így szoptatni sem tudtam sajnos 1 hónapnál tovább, mert gyógyszert írt fel a pszichiáter. 1 évig szedtem, rendbe jöttem, de nem 100 %-ig. Esténként még néha jönnek a félelemérzetek, de megtanultam kezelni gondolateltereléssel.
2017. febr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hat en nem tudom, mit csinaljak.

Barati koromben tobb pszichologus van, annyira szerencsetlenek, h a sajat eletuket nem tudjak megoldani, sosem mennek hozzajuk a gondjaimmal, kicsit kiabrandultam beloluk.

Sportolni nincs idom, illetve valamennyi van, de a magas pulzus miatt nem esik jol mert eleve is iszonyu magas.

Mostanaban is hol jobb, hol rosszabb. Van, hogy egyik oraban majd kicsattanok a boldogsagtol, masikban meg remegek az idegtol. A babaval valo kapcsolatomra nem hat ki, de belul ugy erzem osszeroppanok. Allandoan migrenem van, sokat gondolok arra h milyen borzaszto volt szulni, mennyire visszamennek es beolvasnek az undoritoan viselkedo orvosnak es szulesznonek...

2017. febr. 17. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!