Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházi időre elég a trikó...

A kórházi időre elég a trikó is hálóing helyett?

Figyelt kérdés

Feleslegesnek tartom a hálóinget. Nekem valamennyivel könyebb megoldás lenne a spagetti pántos trikó. Volt aki trikót vitt be hálóing helyett? Alulra mit vett fel? És arra gondoltam,hogy egy bővebb buggyos nadrágot vennék fel alulra.

Áprilisban szülök.



2017. febr. 19. 18:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
29%

OFF

16/20-as! Az gáz! :O Minket minden reggel vizitkor megnéztek, van-e panasz stb... Pedig nem fogadott doki volt..

2017. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:)

Úgy döntöttem,hogy viszek mindenből. Egy db hálóinget, 2db trikót,és alulra pedig buggyos nadrágot. :)

2017. febr. 20. 18:53
 23/28 anonim ***** válasza:
75%
Már miért lenne gáz? Én meg azt nem értem miért kéne vizsgálgatni minden nap panasz nélkül.
2017. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
54%
Én sem értem miért lenne gáz. Engem sem vizsgálgattak soha. Vizitkor bejöttek megkérdezték hogy vagyok, de ennyi. Hazajövetel napján a saját dokim megvizsgált, ennyi.
2017. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az a gáz ha minden nap vizsgálgatnak panasz nélkül.
2017. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem kötelezhet a kórház semmire, egyszerűen sérteni az önrendelkezési jogot.

Műtét esetén természetesen mondhatják, hogy csak kórházi (hátsóvillantós) hálóingben lehet menni a műtőbe a sterilitás miatt. A gyermekágyas részen viszont nem szólhatnak bele. Ennyi erővel a frizurát is előírhatnák, hogy csak 2 centis hajjal lehet ott tartózkodni.


Amikor szültem, utcai ruhában mentem be. Farmer, póló. Alul értelemszerűen levetkőztettek, a pólót feltűrték mell alá. Mivel hidegkedvelő vagyok, eleve egy férfi boxert és trikót vittem magammal. Nagyon durva szülésem volt, vizsgálgattak is a sok komplikáció miatt. Egyszer került szóba, hogy vegyek hálóinget - mondtam, hogy köszönöm, nem kérem, én ebben érzem jól magam. Nem tukmálták.


Tehát "dress code"-ot csak tervezett műtétnél írhatnak elő (és megtehetik, hogy nem végzik el a műtétet, ha nem működsz együtt), de egy hüvelyi szülésnél csak annyit követelhetnek meg, hogy alul légy meztelen. Ez meg érthető, mert nadrágot keresztül nehéz szülni :)

Ha pedig sürgősségi császár van, akkor maximum levetkőztetnek, vagy feltolják a felsőruházatot, hogy hozzáférhessenek a műtéti területhez.


Nemrég nőgyógyászati műtétem is volt. Szintén utcai ruhában mentem be. A műtét előtt 10 perccel hoztak egy hálóinget. Azt felvettem, lekísértek a műtőbe. Utána egy-két órát volt rajtam, mert az altatástól kissé kába voltam még. Amint magamhoz tértem, átöltöztem póló-nadrág kombóba. Ha vizsgáltak, akkor letoltam a nadrágomat és ennyi.



De a beöntésnél is gyakran csinálják ezt szülés előtt. Kötelezőnek tüntetik fel, miközben kizárólag olyan esetben kötelező (nem visszautasítható) bármilyen beavatkozás, ha életmentő vagy ha nem vagy beszámítható, illetve járványügyi okokból. A törvény ennyi mozgásteret ad a kórházaknak, minden egyéb helyzetben a te önrendelkezési jogod felülírja az ő KÉRÉSÜKET. Mert kérni lehet, kötelezni nem.

2017. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
50%
Most komolyan ezért lekell pontozni???? Igen megnézte, hogy hogyan húzodik vissza méh, a sebet stb!!! MÁSKOR MEG AZ A BAJOTOK, HOGY FELELŐTLEN ORVOSOK!! Komolyan nem értem ezt a mai társadalmat!!!!!
2017. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Első szülésemkor belémbeszélték, hogy csak hálóingben lehet a kórházban lenni. Utáltam minden percét, nem éreztem jól magam benne.


A másodiknál úgy voltam vele, hogy nem érdekel, én nem leszek egész nap hálóruhában, nem vagyok beteg. Éjjelre vittem összesen két darab hálóinget, egyébként hosszú felsőben és cicanadrágban voltam, meg trikóban és melegítőnadrágban, rajta egy bővebb inggel (szoptatás miatt nekem így volt kényelmes, hogy a trikót felhúzom, de mégis van rajtam valami).

Senki nem szólt egy szót sem, a másik három szobatársam meg ott irigykedett, hogy nekik ez nem jutott eszükbe, és abban a béna gombos hálóingben voltak egész nap, ráadásul egyikük már másfél hete bent volt.


Vizsgálatoknál sem szólt senki, hogy miért nincs hálóing rajtam, mivel ezek egy külön vizsgálóban zajlottak, ott egyszerűen levettem a nadrágot és a bugyit, és felültem a vizsgálószékre, ennyi.


Ez amúgy a pécsi szülészeten volt, lehet, hogy máshol más a szokás, itt nincs kikötve, hogy mit kell viselni.

2017. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!