Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a váci kórházban szült...

Aki a váci kórházban szült válaszolna néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Hány napig kell bent maradni szülés után?

Hány személyes szobák vannak?

Mit kell vinni a babának? (ruhát kell minden napra, vagy kórházi ruhában kell lennie, pelenka?, stb..)

Kórházi hálóingben kell szülni vagy sajátban?

A baba egész nap veled lehet?

Mikor van látogatás? Hogyan zajlik? Az apuka bejöhet a babához?

Van esetleg babafotózás? :)

Köszönöm :)


2017. márc. 3. 18:07
 1/3 Snorri ***** válasza:

Sima szülés 3 nap, császár 5. Ha reggel szülsz, vagy talán a délelőtt is, akkor az aznap is számít, ha később, akkor nem. A hazamenetel napja is számít.

Kb 6-7 ágyas szobák vannak, de figyelnek az elosztásra, mi 3-an voltunk, aztán 2-en. Szobában fürdő.

Ruhát kap a baba, textilpelus, pelus, popsitörlő kell. Kis pokrócot, takarót is vihetsz.

Szüléshez kórházi hálóing, utána saját.

Egész nap veled van a baba, esetleg szülés után viszik el éjszakára, vagy pár órára, de azt sem feltétlenül. Első pelusozást megmutatják, köldököt ápolni el kell vinni, fürdetni elviszik. Elviheted a nővérekhez, ha mondjuk zuhanyzol, vagy látogatód van.

Látogatás kb egész nap van, de az osztályra senki nem mehet be. Az osztály előtt le lehet ülni, és egy üvegfalon keresztül megnézni a kicsit. Te bentről odatolod, kivehetetd, megmutathatod. Szülés után, a megfigyelésnél, a szülőszobán ott lehet apuka, megfoghatja, de utána ő sem mehet be.

Van babafotózás. Elviszik, megmutatják a képeket, választasz, fizetsz.

Papírokat is segítenek intézni, és fülbelövés is van.

:-)

2017. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Ha esetleg még olvasod azt elfelejtettem kérdezni, hogy szülés után rámteszik a babát?

2017. márc. 5. 08:14
 3/3 Snorri ***** válasza:
Szerintem igen. Baba-mama barát, szóval alap. :-) van fogadott szülésznőd? Nekem sürgősségi császár volt, szóval rögtön elvitték megvizsgálni. :-( csak felöltözve láttam, tisztán, pólyában, de utána is elvitték. A megörzőben tették rám. Éppen ma van 3 éve! :-):-):-D
2017. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!