Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki termeszetes uton szult,...

Aki termeszetes uton szult, gondolkodik azon, hogy a kovetkezo csaszar lesz?

Figyelt kérdés
En majdnem belehaltam a szulesbe, pedig elvileg erzestelenites is volt, eletem legpocsekabb elmenye!! A csaszaros ismerosom meg odakat zeng arrol hogy milyen jo elmeny volt neki az egesz csaszaros szules. Persze utana o is szenvedett a sebbel, de nekem is fel ev kellett mire rendbejottem testileg. Lelkileg teljesen kivagyok tole azota is. Minden nap amikor eljon az ora amikor szultem, iszonyu panik jon ram azota is, neha mar nyugtato kell. Szoval kizarolag csaszar johet szoba, ha lesz kovetkezo.
2017. márc. 17. 15:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Első császár volt, de előtte vajúdtam 10 órát szülésznő zárt méhszájról kézzel tágított, iszonyúan fájt. (Csak azért mert utána szabira ment, ő akarta a pénzt.. fogadott volt. Azóta is bánom, hogy nem rúgtam akkor fejbe amikor ezt csinálta. Engem teszilegg ott és utána lelkileg megviselt.) Az orvosom mondta, hogy menjek el pszichológushoz, ha ennyire nem tudom feldolgozni. Nem is részletezném inkább ezt az egészet. A lényeg, hogy sokat beszélgettem a dokival (a nőgyógyászom, aki egy nagyon kedves doktornő), mondhatjuk rábeszélt a következő természetes szülésre (császárt akartam), és nem bánom. Helyre került a lelkem is. Ezért úgy gondolom, válaszd azt, amelyiket te szeretnéd!
2017. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%
29 éves vagyok és egyke. Anyám mindig sok gyereket akart, de olyan pokoli volt a természetes szülése, hogy soha, de soha nem vette rá magát újabb gyerekre utána. Akkoriban nem lehetett választani sehogy.
2017. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, az első szülésem után úgy voltam vele, hogy ilyet még egyszer nem akarok átélni, és ha lesz még egy gyerekem, akkor császárt akarok.

Aztán mégsem így lett, pedig a 7. hónapig nagyon azon voltam, hogy valahogy elintézzük, hogy mégis császározzanak meg. De mondjuk lefizetni a dokit egy indok néküli császárért nagyon nem az én világom, de megfordult a fejemben azért.

Aztán valahogy a 8. hónapban megbékéltem vele, hogy hüvelyi szülésem lesz, és hogy majd kibírom valahogy. Fejben sokkal tudatosabban készültem rá, elkezdtem pozitívan hozzáállni, sokat olvastam róla, hogy mi hogy zajlik ilyenkor valójában. Végül tök jó élmény lett, fájni fájt persze, de szívesen emlékszem vissza rá, és most, hogy a harmadik gyereket tervezzük, már úgy vagyok vele, hogy ha csak egy mód van rá, őt is hüvelyi úton szeretném megszülni.


Na igaz mondjuk, hogy nálunk az első és a második gyerek között több, mint 8 év telt el, szóval volt időm túltenni magam az első szülésemen.

2017. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
26%

Szules nem mukormos kezeles se nem fodraszat.

Uj eletet adsz komoly fajdalmas munka es ez igy van jol.

Az uj eletnek ara van ami elol nincs kibuvo vagy csalas.

Ha nem akarsz szulni ennyit nem akarsz a gyerekedre aldozni akkor nem vagy kesz az uj babara nem eleg eros a gyerek utani vagyad.

Ajanlom keress egy jo szakembert aki szulesi trauma feldolgozasaval foglalkozik.

Sajat keresre csaszar etikatlan es veszelyes dolog.

2017. márc. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%

Én fél éve szültem természetesen, én rettegtem a szüléstől, végig császárt akartam, aztán nem úgy alakult. Nekem nagyon pozitív élmény volt, tervezünk második babát pár év múlva, igazából mindegy hogy alakult, de örülnék, ha ismét természetes lenne, át szeretném élni mégegyszer! :)



Mindkét oldalról van rengeteg pozitív és negatív példa, próbáld meg feldolgozni a szülésélményedet szakember segítségével.

2017. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!