Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyivel másabb, hálapénz...

Mennyivel másabb, hálapénz nélkül szülni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 24. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Halapenz nelkul semmivel, mivel azt a szules UTAN adjak.

Fogadott orvos nelkul mas, errol volt mar ezer kerdes jo kis osszecsapasokkal.

2017. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ... az első gyereket az épp ügyeletesnél szültem. Reggel 8 és délután 2 között összesen 40 percet nem ült mellettem. Nagyon aranyos és kedves volt, a szülésznő szintén.2 nap múlva találkoztunk újra, húsvét volt és kaptam tőle egy csokinyuszit, egy hétig voltunk a kórházba és mindig nagyon aranyos volt,de pénzt azt nem kapott. A másik 2 gyereknél viszont már pénzt is kapott mert felfogadtam. A második gyereknél is minden szép és jó volt. A harmadik gyereknél viszont egy nagyon bunkó lekezelő szülésznőt fogtam ki,de amint megjelent a dokim mintha kicserélték volna,egyből mosolygós és kedves lett velem. Vannak akik még pénzel is le sz.rják az embert és vannak akik pénz nélkül is szívvel lélekkel stb Kérdés,hogy milyet fog ki az ember.
2017. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha az ügyeletesnél vagy, akkor is vigyázni fognak rátok, mivel nem akarnak maguknak sem problémát pl. egy esetleges komplikáció, majd per miatt. Talán annyi, hogy akkor a törődést kevésbé érzed majd, kevésbé hallgatják meg a kéréseid. Itt olyanokra gondolok, hogy EDA-át kérsz, adnak-e, vagy ha ők úgy gondolják, hogy beadják az oxitocint, akkor kérheted-e mégis, hogy várjanak vele, stb. De az biztos, hoogy a baba biztonságos megszületését fogják szem előtt tartani. AZtán nem biztos, vannak akik pénztől függetlenül is rendesek mindig. Tehát ez se alap.
2017. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oxitocint adhatnak külön beleegyezés nélkül, ha nem indokolt egészségügyileg, akkor is?
2017. márc. 24. 10:35
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Általában úgy csinálják, hogy indokolt legyen. :-) 3-szor szültem ügyeletesnél. Jobban jártam, mint a barátnőim, pnt azért, mert engem békén hagytak, senki nem sietett sehová. Harmadjára már a férjem is beleszólt, " ó, ráérünk még azzal a burokrepesztéssel". Békés volt, kevrsebb beavatkozással.
2017. márc. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Oxitocint nem adhatnak, ha nem indokolt. Általában semmilyen beavatkozást nem végezhetnek, ha nem indokolt, csak az a baj, hogy ezek a kérdések sokszor nem fekete-fehérek.

A magzatvíz elfolyása után valahány órával jelentősen megnő a felszálló fertőzések kockázata, emiatt igyekeznek befejezni a szüléseket, pl. oxitocinnal erősítik a méhösszehúzódásokat. Azt sose fogod megtudni, fellépett volna-e fertőzés, ha az anya még hat órán át vajúdik. Lehet, hogy nem, de ha igen, abból elég nagy baj lehet.

Azt se lehet mindig előre megmondani, hogy egy farfekvéses, lábtartásos vagy más trükkös módon elhelyezkedő magzatot sikerülne-e hüvelyi úton világra segíteni, illetve szenvedne-e közben oxigénhiányt vagy más sérülést. Ha elvégzik császármetszést, utólag senki nem mondja meg, mi lett volna, ha kockáztatnak.

2017. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha akarják, akkor meg fogják tudni indokolni, pl. azt mondják, hogy fájásgyengeséged van. Közben meg lehet, hogy teljesen szépen halad a szülés, csak te ott nem tudod megítélni... Ez benne a rossz. Ugyanakkor még az is ott van, hogy ezt a fogadott orvos is megcsinálhatja. Csak talán azért ha kifejezetten kéred, hogy ne, akkor jobban hajlandó elfogadni.
2017. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Végül is. Ez is egy szempont, 5. válaszoló, hogy az ügyeletes nem fog úgyse haza sietni. (de ironikus az egész) Na erre még nem is gondoltam. Mert én is épp ebben a dilemmában vagyok, hogy legyen-e fogadott orvosom, vagy se
2017. márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

3x szultem ugyan annal a dokinal.hozza jartam vegig.az elsonel kapott 70ezret(10 eve) de nem akarta elfogadni.parom ugy csempeszte a kopenye zsebebe sokadjara.

A masodiknal a terhesseg vegen o maga szolt,hogy nem fogad el boritekot.

Nem is eroltettem,ha nem hat nem.ugyan olyan szintu ellatast kaptam mindharomszor.mindgarom csaszar volt.1 husvet vasarnap,1 pedig husvet elotti csutortokon szuletett.mindket alkalommal bent volt minden nap.csak a kismamait megnezni is bejott.m8nden kismamajat,nem kivetelezett.

A stulesek ota is hozza jarok,ugyan olyan kedves,figyelmes.

Keves ma mar az ilyen orvos.halas vagyok,hogy hozza sodort az elet.

2017. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt választott, fizetett orvosom / szülésznőm.

Hajnalban mentünk be, egy fitt csapat "várt". 1 szülésznő kísérte végig a 12 órás szülésem, 3 doki mutatkozott be a váltások miatt és mindenki kedves volt.

Minket is sokat hagytak kettesben párommal - nekünk jó volt így.


Ha választott doki lett volna, gondolom többet jelen lett volna, kevesebbet kellett volna várni a szülés előtti vizsgálatokon. De nekünk minden jó volt így..


A hála pénz számomra egy nagyon fura kérdés.. Akkor inkább magánklinika. A pénzzel elismered az orvost, de a helyszín és az eszközök akkor is "államiak". Ahogy a szobák és a kiszolgálás is. Ha fizettünk volna, akkor lehet még a 3 nap alatt találkoztunk volna a dokival, megkérdezte volna minden oké-e. Így a szülés után már senkivel sem beszéltem csak a csecsemősökkel.

2017. márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!