Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell a szülés előtt...

Miért kell a szülés előtt beöntés? És az hogy történik?

Figyelt kérdés

2017. márc. 31. 00:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Mert a nagy erőlködésben nem csak a baba jöhet ki.

A hogyanról nem tudok nyilatkozni.

2017. márc. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És ha az ember lánya tudott előtte otthon rendesen k...ni? Meg még az a kérdés merült fel bennem, hogy hashajtót szabad bevenni, pl Tisasent ha babát várunk?
2017. márc. 31. 00:28
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Először is nem kell, nagy valószínűséggel felajánlják, de nem muszáj kérned. Én első szülésnél kértem, mert aggódtam, hogy odakakilok majd. Meleg vizet öntenek egy pici csöv9n keresztül a végbélbe, aztán pár perc múlva kikakálsz mindent. Amúgy nem volt gáz. Második szülésnél nem kértem, mert már nem aggódtam és előtte voltam wc-n. Persze jött ki szülés közben, szülésznő letörölte, nem érdekelt senkit, engem sem :-)
2017. márc. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell,d ajánlott ha nem akarsz befosni.Nem fáj egyáltalán.
2017. márc. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekem mondjuk epp az ellenkezo hatast valtotta ki.

Az elso gyerek szuletese elott nem kaptam, mert abban a korhazban nem rutin a beontes, ahol o szuletett. Nem volt baleset szules kozben, de egyebkent egesz nap hasmenesem volt, mielott beindult a szules, valoszinuleg a szervezetem mar "keszult".

A masodik gyereknel ugyanez, hasmenesem volt, bementunk a korhazba, de beontest kaptam. Nem ajanlottak fel valasztasi lehetoseget. Persze eredmenye nem volt, kinlodtam csak, de szerintem a testem mar nagyjabol kitakaritotta magat addigra.

Ennek ellenere kitolaskor meg jott ki viz es mosott ki mast is.

Szeirntem ha nem kaptam volna beontest, akkor meguszham volna a "balesetet", igy en ertelmet nem lattam.

2017. márc. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Beöntéssel sokkal több salakanyag jön ki, mint normál wc-zés közben. Elsőnél nekem se volt idő hiányában, de előtte ment a hasam. Második indított volt, ott kaptam. Biztos, hogy vagy fél órát a mosdóban töltöttem.
2017. márc. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is volt beöntésem, sokkal "kellemesebb" volt mint amire számítottam...

De végül úgymond mindegy volt, mert 12 óra alatt kettőre lett volna szükség :D A végén sajnos nyomott a baba kifelé mást is..

2017. márc. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem kértem. Jött némi egyéb, de akik ilyen területen dolgoznak, annyira hozzá vannak szokva mindenhez, ami egy emberből ürülhet, hogy egy törléssel elintézték.

Sőt, mivel megakadt a baba, az orvos egy rövid katéterrel csapolgatta a hólyagomat is. Ott, a szülőágyon. Azon se húzta senki a száját, még ő kért bocsánatot a kellemetlenségért, elmagyarázva, hogy meg akarták előzni, hogy esetleg megrepedjen a hólyagom.

2017. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Indított szülésem volt, kaptam beöntést, de mint utóbb kiderült, nem megfelelő adagban. Hiába "ürültem ki", később kellemetlen helyzetbe kerültem emiatt, és NEM szülés közben, az nem lett volna gond, ott hozzászoktak ahhoz, hogy jön minden. Viszont sürgősségi császár lett a vége, és az érzéstelenítés miatt elengedtek a záróizmok, a műtét után, mikor áttoltak az őrzőbe, akkor jött ki a salakanyag, ami korábban nem. Hiába nem tehettem róla, azért nem egy kellemes érzés, mikor kakis fenékkel tesznek át a hordágyról a kórházi ágyra és a nővéreknek kell tisztába tenni a szobatársak előtt, mert én akkor ugye deréktól lefelé le voltam bénítva. Ezt az "élményt" szívesen kihagytam volna.
2017. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Bebibaba86 válasza:
60%
Normálisabb helyeken nem parasztba' nyomják ezeket a dolgokat, és alapból egy kúpot adnak és a wc-n intézed el a dolgodat.
2017. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!