Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a beöntéstől, és...

Rettegek a beöntéstől, és attól, hogy szülés közben jön ki kaki is! Ti kaptatok beöntést?

Figyelt kérdés

2016. febr. 16. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem. És szülés közben jött ki. De nekem nem tűnt fel. Nem is tudok róla, ha utólag nem mondja a férjem. Ő premier plánba nézte végig a szülést.

De azt mondta, 1 mozdulattal rutinosan távolították el a szülésznők.


Hidd el, nem te leszel az első.

2016. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Igen, kaptam mindkétszer.

Elsőnél semmiprobléma nem volt, de a második szülésemkor ennek ellenére kitolás közben jött egy kis kaki is. Pedig kb 1 órát töltöttem a wc-n.

Nem kellemes a beöntés, az tény. De nem fáj.

Miért rettegsz tőle?

2016. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

A beöntés egyáltalán nem fáj. Kellemetlen.

De mondjuk egy szüléshez képest semmi!

2016. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nem adnak, ha a kismama volt az elmúlt 24 órában wcn (Vác).

A szülésznő úgy fogalmazott: aminek ki kell jönni, az úgyis kijön.

Egyébként én indulás előtt voltam wcn, és mégis jött egy kicsi, amikor burkot repesztettek, annyira erős fájdalom volt...utána már nem jött. túl sok nem lehetett mert egy törléssel elintézték.

Az az igazság hogy ott annyira ki vagy szolgáltatva a vajjúdás utolsó fél órájában - fél meztelenül fekszel, hol a vizeleted jön, hol a véred, és fogalmad sincs épp melyik, közben izzadsz mint egy ló, próbálsz küzdeni stb...hogy tényleg ez nem lesz egyáltalán kellemetlen...az orvosoknak meg főleg nem az, fel vannak készülve.

2016. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kúpot kaptam, az kihozta. Szülés közben én csak bepisiltem. Féltem én is a dologtól, de amikor kiszaladt a pisi, teljesen természetesen kezelték, utána meg már nem foglalkoztatott. Kisebb gondom is nagyobb volt annál. :)
2016. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

kaptam beöntést, mégis jött, aminek jönnie kellett.


szülni nem lehet úriasszony módjára. nyugi ;)

2016. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kaptam beöntést, nem volt még különösebben kellemetlen sem, sőt nekem utána lévő fél óra nagyon gyors tagulassal telt. Én azzal nyugtattam magam, hogy annyira nem lehet rossz, vannak akik élvezik is a beöntést, valami fétisük, múltkor láttam egy műsorban a tv-ben, hogy van olyan pár, aki napi 5-6 alkalommal.ad magának kávés beöntést. Akkor én egyszer csak kibírom, de tényleg nem volt semmi, közben beszélgettünk a szülésznővel, amíg le/befolyt a víz, utána meg fél órát q WC-n és a zuhanyzóban töltöttem.
2016. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem beöntést hanem kúpot kaptam az első kettőnél. Nem tudok róla, hogy kijött volna más is.

3-diknál ahogy beértem a kórházba úgy jött is a baba, se kúp, se borotva se se kórházi ruha a dokinak :) Semmi nem jött a babán kívül. Bár előtte 3 órával voltam wc-n 2-szer is. Gondolom kitisztultam.

2016. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Tőlem senki nem kérdezte a beöntést szóval nem kaptam és persze sikerült is kitolás közben. :/

Akkor másra figyeltem, igazából nem is tudatosult bennem egész esti vajúdás után.

2016. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam beöntést, ki is jött, aminek kellett, viszont 6 órányi vajúdás után sürgősségi császárom lett, és a spinális érzéstelenítéstől elernyedtek a záróizmok, így a maradék kijött (anélkül, hogy én ebből bármit is éreztem volna) miközben áttoltak a műtőből az őrzőbe. A nővérek szidták a szülésznőt (nem engem), mert szerintük ha megfelelő lett volna a beöntés, ez nem fordulhatott volna elő. Állítólag az adott szülésznőnél rendszeresen fordult elő ilyen gond, a többieknél nem.

Az egészben az volt kellemetlen, hogy ott voltam teljesen kiszolgáltatott helyzetben, gyakorlatilag lebénulva, és a nővéreknek kellett tisztába tenni. Nem éreztem belőle semmit, de maga a helyzet kellemetlen volt.

2016. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!