Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell a szülés előtt...

Miért kell a szülés előtt beöntés? És az hogy történik?

Figyelt kérdés

2017. márc. 31. 00:14
1 2
 11/18 anonim válasza:
76%
Első gyermekem inditott szülés volt.Akkor kaptam beöntést.Vékony csövet dugnak be és langyos vizet fecskendeznek a végbélbe.Össze kell szorítani a feneked,hogy nehogy hamarabb kijöjjenek a dolgok,mint eléred a wc-t.Nem kellemes,de ki lehet bírni.Utána második gyermeknél már nem volt idő rá,mert 5cm-re nyitva voltam.A harmadiknál megkérdezte az orvos,hogy mikor voltam wc-n,mondtam,hogy nem rég és így nem adtak beöntést.Az orvosok,szülésznők nem csinálnak abból problémát ha egy kis pisi vagy más oda kerül.Nem is ez a lényeg olyankor.
2017. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem csak a kaka miatt adják, hanem azért, mert segíti a tágulást.
2017. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
Szülésznőtől kapott info alapján az a lényege, hogy a baba nehogy kakis legyen, ne fertőződjön meg.
2017. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A Tengerész ***** válasza:
82%
Ne foglalkozz vele, eszedbe ne jusson görcsölni ilyen apróságon! Én ugyan férfi vagyok, de kisgyerekként rettenetesen szorulásos voltam és akkoriban még csak egyetlen segítség létezett a beöntés. Utáltam, de segített és nem fáj szóval nem kell félni tőle. Gondolom ma se csinálják másképpen mint 70 évvel ezelőtt, bedugnak a kipufogódba egy kis csövecskét, ami egy vizes edényhez csatlakozik, az edényt felemelik úgy 1 m magasra amitől a víz beáramlik a 2-es számú nyílásodba és meghigítja ami esetleg még benne van. Kimész a WC-re és kiengeded, kész, ennyi, bocs hogy így mondom, "nem kell besz...rni tőle". Amúgy meg nyilván azért csinálják, nehogy képennyomd az anyaggal a szülészt, meg összekend vele a kis jövevényt, mit fog szólni ha így fogadod? :-)) Ne görcsölj rajta, fel a fejjel és könnyű szülést!
2017. ápr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14-es: :D :D :D
2017. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Dudok Andrásné ***** válasza:
53%
Miért kell?? Ugyanaz az érzés a tolófájás, mint ha épp nagyon kellene a wc re menned!Ha ki vagy ürülve és azt érzed, hogy bef...l az már a baba és ha mondják hogy nyomj, nyugodt lehetsz a baba !! Meleg szappanos vizet csövön a fenekedbe öntik,mondják hogy végy nagy levegőt, tarts bennt és irány a wc. Nekem mind a 4 gyerekkel más volt.Elsőre emlékszem a többinél nem is volt.Gyorsabbak voltak a szülések is. 3. al már tolofájással ébredtem a wc be kapaszkodtam,a mentősők az ajtóban álltak hogy csak pár lépést!!Nyugi had öntsék, sokkal jobb lesz, mert utána sem kell napokig aggodnod hogy repedni fogsz a wc n !!
2017. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz.
2017. ápr. 12. 00:27
 18/18 A kérdező kommentje:
Hashajtót, pl Tisasent szabad bevenni? Vagy Dulcolacot?
2017. ápr. 12. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!