Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kellemetlen kérdés: hüvelyi...

Kellemetlen kérdés: hüvelyi szülés után maradandó a tág hüvely?

Figyelt kérdés

Még nem szültem azért kérdezem. Akik szültek esetleg, lehetséges hogy olyan tágak maradtak lent hogy mondjuk a párjukat már megse érezték együttlétkor?


Tudom buta kérdés de akkor úgy számolok a császárral.. nekem nincs szükségem hogy tág legyek mint az ól ajtó meg gátmetszés/ varrás, esetleges aranyér stb... :)

26/L


2017. ápr. 13. 18:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is fontos volt, hogy szülés után is szűk maradjak. Ettől függetlenül meg sem fordult a fejemben, hogy csak ezért császárt akarjak. Hála égnek sikerült szépen megszülnöm a babámat, gátmetszéssel, miközben vart a dokim, közölte, hogy jobb lesz, mint valaha. :)

Szülés után gyakran csináltam intim tornát, párom a tanú rá, hogy észre sem lehet venni, hogy valaha is szültem. Gondolom sokat számít, hogy 23 évesen adtam életet az első gyermekemnek.

2017. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
38%
Azt gondolod hogy a császármetszés könnyebb út? Belegondoltál abba hogy ott felvágnak és jó pár hétig szenvedni fogsz utána? És az esetleges fertőzés, komplikáció? Nyilván ha egészségileg vagy orvosilag indokolt nem tud mást tenni az anyuka. De hogy a puncid esetleges tágulása miatt császár... Ezt gondold át mielőtt babát vállalsz. És több milliárd ember született meg természetes úton... A női test úgy van kitalálva hogy gyermeket tudjon szülni, a gyerkőcnek pedig az a természetes hogy kibújik magától mikor megérett rá. Ha nem indokolt nem kell ebbe beavatkozni kényelmi és egyéb őrült okok miatt.
2017. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
42%
Nekem van ismerősi körben ilyen. Én is rettegtem ettől egész terhességem alatt. Úgy gondolom pont ennek köszönhettem, hogy császár lett. De én nem bánom. Az első pár nap nehéz, de én még mindig könnyebben mozogtam, mint a természetesen szült nők. Le leszek pontozva, de ha választhatsz én a császárt javaslom.
2017. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy kellemetlen a császár sokak szerint még rosszabb is de engem mégis jobban vonz. Lehet hogy van kockázata de azért sok jó érv is szól mellette. A hüvelyi szüléskor és több órás vajúdáskor sok rossz dolog megtörténhet mint pl.: székelés az erölködéstől (és hiába van beöntés előtte)...főleg ha ott van az apuka is az még borzasztóbb. Márpedig én jó emlékekkel szeretnék vissza gondolni a szülésemre nem pedig szégyenkezve. A császár utáni szenvedést én előbb beválallnám mint ezeket a kellemetlen dolgokat.
2017. ápr. 13. 22:54
 15/22 Carragher_x ***** válasza:
100%

Az egy tök jó dolog, hogy magaddal, a saját jövőddel, szexuális életeddel is törődsz, nem pedig azt a butaságot követed, amit számos nő, hogy a gyerektől elveszted nő jellegedet.

Ugyanakkor a császár sokkal veszélyesebb és sokkal károsabb lehet a jövődre nézve, mint a hüvelyi szülés. A szüléstől ritka esetben leszel ólajtó, ha mégis, akkor viszonylag rövid idő alatt tudod orvosolni intim tornával a problémát. Ezzel szemben egy császárral ottmaradhatsz az asztalon, összeszedhetsz egy rakat fertőzést, sérülhetnek a belső szerveid és ezekkel jóval komolyabb problémákat szedhetsz össze, jóval nagyobb valószínűséggel, mint hogy életed végéig "ólajtó" maradj, amit ugyebár intimtornával relatíve könnyen lehet orvosolni. Míg mondjuk egy méheltávolítást, hólyag/vastagbélsérülést, sérvet nem lehet ilyen sitty-sutty kikezelni. És még egyszer: ezeket jóval nagyobb valószínűséggel fogod összeszedni, mint azt, hogy egy hüvelyi szülés után intim tornával tág maradj.

A másik félelmedre reagálva: császár után igen gyakori pl a székrekedés és a fájdalmas székelés. Nem igazán látom be, hogy mitől lehet csodálatosabb, nőiesebb, harmonikusabb élmény beöntésért visszajárni a kórházba, mert bekeményedett a széklet, vagy épp fél órát szenvedni otthon a wc-n ülve, mert rettentő nagy fájdalmaid vannak az erőlködéstől.


A császár egy alhasi műtét, aki azt hiszi, hogy alapjáraton az "kényelmesebb" meg "jobb", az egyszerűen tájékozatlan. Természetesen lehet indokolt a császár, de alapvetően a hüvelyi szülés minden szempontból jóval kockázatmentesebb és jóval kevesebb komplikációval jár a jövőre nézve.

2017. ápr. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
38%
Azt azért tudjátok ugye,hogy hüvelyi vagy császár ide vagy oda,a hüvely egy idő után így is úgy is valamennyivel tágabb lesz.Egy 40 éves puncija,hiába császáros volt,már nem olyan mint egy 20 évesé,de azért ez ideális esetben nem zavarja meg a szexualitást.Én mindig azt mondom akinek a pi.ája körül forog az élet,az még nem alkalmas arra,hogy anya legyen...
2017. ápr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%

Hüvelyi szülésem volt. 1 hét után már semmi gondom nem volt. Más akkor még szenved a varratok miatt (császáros). Sőt! Rokonomnak még fél évesen is fájt, érzékeny volt a varrat..

Nem tágultam ki, sőt. 4 hónapos a fiam és még óvatosan kell indítanunk a szeretkezést, hogy "táguljon". Hülyén hangzik, de igen.

A gátmetszést meg nem érzed, segíteni fog, és utána a helyét se fogod látni. Ha nincs metszés, akkor lehet kívül belül varrni kell mert szétszakadsz.

2017. ápr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

17.

Ez teljesen egyéni, én császáros voltam és hamarabb rendbe jöttem a császáros másik anyukával, mint akik hüvelyi módon szültek. Szerintem ez is adottság kérdése, hogy mennyire tud visszaállni.

2017. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kegel tornanak is hivjak, en kulfoldon elek, nekem mar javasoltak, hogy kezdjem is el, mert magaban a szulesben is segithet, ha jo kondiban vannak ott az izmok, illetve hamarabb regeneralodik. Ugyhogy ha eddig nem csinaltad soha, lehet meg feszesebb leszel, mint valaha :-)


Kulon keresre itt is lehet csaszart valasztani, megmondom oszinten en is elgondolkodtam rajta, mondjuk nem huvelytagulas miatt, hanem mert volt nemregen egy mehszaj mutetem, es konnyen lehet, hogy igy is-ugy is az lesz a dologbol, es en meg szeretek elore tervezni. De aztan nagyon sokat gondolkoztam rajta, es most foleg, hogy terhes vagyok veszem eszre, hogy milyen egy osszetett es okos szerkezet a mi testunk, es minden apro kis sejtnek, hormonnak megvan a maga feladata, es ha valaszthatok, akkor nem akarok lemaradni a gyermekem szuleteserol, pont a sajat testem es a baba elmenye miatt sem. A csaszarmetszes egy hasi nagymutet, akarmilyen pozitiv elmennyel jar is (megszuletik a baba), ott fekszel kiszolgaltatottan, nem tudsz mozdulni es az egesz dolog az orvosra van bizva, teljesen a te kontrollodon kivul. A szulesnel pedig te is reszt veszel legalabb annyira, ha nem jobban, mint orvos. Pszichikailag nekem az egy sokkal kellemesebb helyzetnek tunik, jobban viselnem, mint a kiszolgaltatottsagot a mutoasztalon.


Metszes/varras igy is - ugy is lesz, amugy a csaszarmetszes hege sokkal jobban latszik, mint a gatmetszese, ha mar divatozunk ;-) Terhesseg alatt is kijohet az aranyered, rendes szules es csaszarmetszes utan is, ugyhogy azt nem elozne meg.


Mellesleg meg nehogymar az legyen a legnagyobb problemad a szulessel kapcsolatban, hogy veletlenul osszeszarod magad a parod elott szules kozben :-D Ha szerinted ettol nem fog rad tekinteni nokent, akkor vagy belole nem nezel ki tul sokat vagy a kapcsolatotokbol... Mellesleg kerhetsz/adhatsz magadnak beontest elotte, hogy elkeruld ezt a helyzetet, ha tenyleg annyira kellemetlenul erint.


Az mas kerdes, hogy veszely eseten persze semmi gond nincs a csaszarral, felesleges kockazatot azert nem vallalnek a termeszetes szulesert. Otthon sem szulnek, se sehol mashol, csak korhazban.

2017. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
45%

Volt császárom is, meg hüvelyi szülésem.. 100-szor inkább szülnék hüvelyi úton, mint egy újabb csm..


És nem lettem tágabb, vagy legalábbis nem szólt még erről az uram :)

2017. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!