Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gyerek születési súlyát,...

A gyerek születési súlyát, hosszát, stb befolyásolja a szülők magassága?

Figyelt kérdés
Én 170 cm vagyok, az apuka is 170 cm. Ebből úgy gondolom h átlagnál kisebb lehet a baba. Itt sok olyan kérdés van, ami azért lett kiírva mert az orvos a magzat méreteivel riogatja a szülőket. Persze 99 %-ban teljesen normális súlyú baba születik. Nem tudom mire jó ijesztgetni egy kismamát, amikor köztudott hogy várandósan ártalmas a stressz, idegesség a babára, mamára. 😟🤔
2017. ápr. 14. 12:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát, ez egyénileg változó. Én tudtam, hogy kicsi babám lesz, a 36 hetes UH-n mondták, hogy nem lesz 3 kg, és 50 centi alatti lesz valószínűleg. Senki nem lepődött meg, én 156 centi vagyok 46-47 kilóval, tehát nagyon pici, a férjem átlagos, 180 cm 80 kilóval. A születésénél viszont volt meglepi már ránézésre is, hogy mennyire kicsi, pláne, mikor a csecsemős nővér közölte, hogy 2200 gramm és 44 cm (38 hét 4 napra született). Eléggé megijedtünk, hogy valami nem oké, de semmi baja nem volt. Most már 21 hónapos elmúlt, jól látható, hogy olyan alkat, mint én: kb 8-10 centivel alacsonyabb, és 2-3 kilóval kevesebb a vele egykorú gyerekeknél. Nincs 9,5 kiló, és 76-78 centi körül van. Önmagához képest arányos, csak a többieknél kisebb. Születésekor is valószínűleg azért volt olyan mini, mert az én genetikám érvényesült.
2017. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A szuletesi sulya nem valoszinu, hogy kicsi lesz, atlag magasaagod van, a ferjede kicsit atlagon aluli, de ez esetleg majd kesobb lehet kihatassal a gyerek magassagara.
2017. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi befolyásolja de nekünk nagy babáink születettek.

Én 167cm ,születtem 2850g 48cm

Férjem 180cm,született 3600g 52cm

Gyermekeink:

Fiú 4000g 54cm

Lány 3600g 52cm

Fiú 4000g 51cm

2017. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!