Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy kérjem-e fel az orvosomat szülésre, vagy sem?

Figyelt kérdés

Magán úton járok terhesgondozásra (nálunk lakcím szerint megy amúgy, jobbnak láttam, nem a lakcím szerinti dokihoz menni, aki nem is ott dolgozik, ahol szülni lehet).

A kötelező UH-kat a dokim csinálja a kórházban ahol szülni fogok, laborba, stb. is oda járok.

A terhesgondozásra a magánrendelőjébe kell mennem.


Most már ideje lenne szólnom neki, ha felakarom kérni a szülésre is, 31 hetes vagyok.

Meg vagyok vele elégedve, de azért annyira eldőlve sem vagyok tőle.

Nem tudom, hogy "érdemes-e". Azért mégiscsak közel 100.000Ft-ról van szó, az errefelé 1 havi fizetés, (bár ő az árat nem mondja meg állítólag, de tudtommal a tízszeresét illik adni, mint amennyibe a vizsgálat kerül). De ugyanakkor félek is, nehogy valami béna, bunkó, stb. orvos kezei közé kerüljek.


Szülésznőt mindenképp szeretnék fogadni, hiszem ő van ott velem végig, nem a doki. Pont emiatt agyalok/agyalunk rajta már jó ideje, mert a doki csak néha-néha benéz, nem úgy, mint a szülésznő, max. ha probléma van, akkor aktivizálja magát igazából.



2017. ápr. 18. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges, én is magánba jártam, ügyeletesnél szültem, mind a kétszer, nem bántam meg, pedig az első szülésemnél nem túl kedves dokit fogtam ki, de őszintén szólva kisebb bajom is nagyobb volt annál, úgyhogy nem nagyon érdekelt az a 10-15 perc amíg jelen volt. Csak burokrepesztésnél láttam a dokit, meg a végén.

Másodszor meg pont az az orvos volt ügyeletes akihez jártam.

2017. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
ha gondot okoz a 100.000 Ft akkor ne kérd fel. a terhesgondozás sokkal fontosabb mint a szülés, mármint nyilván a szülés a cél, de mint írtad azt az ügyeletes be-be nézés után is levezényeli, míg hónapról hónapra a precíz vizsgálatok, az hogy mindig elérd a dokit ha kérdésed van, hogy ne kelljen órákat várni a rendelőben stb az sokkal fontosabb..ha van szülésznőtök is, és nincs rá lóvé, akkor ne kérd fel, ilyen egyszerű :)
2017. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Meglenne rá a pénz, félreraktuk erre is, de most vettünk nagyobb lakást, be kell rendezni, stb... nyilván másra is jól jönne.

2017. ápr. 18. 13:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát azért ezt csak te tudod, milyen érvek szólnának esetedben mellette vagy ellene. Általában azért szoktak fizetni a nők, hogy jobb ellátást kapjanak. Ez persze aztán vagy bejön, vagy sem, mert a választott orvosról is kiderülhet, hogy mégsem annyira jó vagy nem is volt rá szükség, ahogy az ellenkezője is előfordulhat. Egy barátnőm nagyon elégedett volt végig az sztk-val, ezért így is szült, kétszer is. Én meg azért fizettem másodszorra, mert semmiképp nem akartam még egyszer a területileg illetékes kórházban szülni és tudtam, hogy jó eséllyel császár lesz (így is lett, így én meg szülésznőt nem láttam). Egyébként meg az én dokim azt mondta, annyit adok, amennyit gondolok, így hát annyit adtam.

Még ezerféle szüléstapasztalatot elolvashatsz, de célravezetőbb tán az illető orvosokra, kórházra rákeresni fórumokban - ám tuti biztonsággal sajnos akkor sem fogod tudni előre, mit fog hozni nektek a jövő.

2017. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mérlegelni kell.. a pénznek mindig van jobb helye. ha van egy jó állapotú kanapén, csak azért nem cserélném le hogy még szebb legyen, akkor inkább orvost fogadnék. de ha nincs pénzen mosogatógépre, akkor inkább azt venném meg, mert ezzel időt spórolok amit végül a gyerekemre fordíthatok majd. szóval ezt nem tudjuk megválaszolni helyetted, neked kell tudni. egy biztos, semmi gond nem lesz akkor sem, ha ügyeletesnél szülsz, míg ha bármi komplikáció adódik, valószínű a fogadott orvos se lenne körültekintőbb mint egy ügyeletes
2017. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Annyit "illik" adni, amennyi a számlán szerepel, amit kapsz.
2017. ápr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó :D ezen most jót nevettem
2017. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne magadon spórolj. Egy szülő nőn nem spórolunk. Kérdezd meg a férjed: ha neki kellene szülnie, fel sem merülne benne, hogy ne fogadjon orvost jó előre, szükség esetére.


Ne spórolj magadon.

2017. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2017. ápr. 19. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!