Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az otthonszülést pártolók azt...

Az otthonszülést pártolók azt mondják, hogy egy nőnek igenis joga van eldönteni, hol hozza világra gyermekét. És a babát ki kérdezi meg?

Figyelt kérdés
SZERINTEM felesleges kockázatot vállal, aki nem kórházi körülmények között szül. Az otthonszülés egy divattá lett baromság
2017. ápr. 6. 18:47
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is butaság, de a gyerek helyett a szülők döntenek 18 éves koráig.


Ha a gyámügy ezt jóváhagyja, mert a törvény jóváhagyja, akkor nincs mit tenni, mehetsz tüntetni az otthonszülés ellen, hátha egyszer más lesz.


Én nem érzem közelinek és sajátomnak a problémát, mindenki úgy teszi tönkre az életét, ahogy neki tetszik.


Ennyi erővel az extrémsport ellen is lázadhatnék, vagy a gyermekek öltöztetèse, fenéktörlése, lakóhelye, neveltetése, életmódja, gyógyszerezése, etetése ellen, de még a kövérség ellen is.

2017. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
67%

Ameddig orvosi felügyelet mellett teszik, addig semmi problémám vele.


Én mondjuk nem érezném teljesen biztonságban magam. Jobb ha tudom, hogy a kórházban teljes felszereltség van, és azonnal tudnak lépni ha bármi baj van.

2017. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
62%

Igen, van jogunk eldönteni, szerencsére.

Szinte biztos, vagyok benne, hogy a kórházban szülők sem kérdezik meg a gyereküket, hol akar világra jönni. Legalábbis a többség biztosan nem kérdezi meg tőle. Maximum az "ezo" anyukák.

2017. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
65%

Egyetértek veked, Kérdező.

Nem otthon kell szülni, hanem a kórházat kell otthonossá tenni. Érdemes megnézni az Istvàn szülőszobáit: madeira csipkés függöny az ablakon, fenyőfa komódban az eszközök, csodaszép képek a falakon. Viheted a saját párnád, gyertyád, zenéd, nincs megkötve, hogy ki, vagy hányan vannak benn veled. És akkor az alternatív, franciaágyas szülőszobáról még nem is írtam, ahogyan a személyzet anya és babaközpontúságàról sem.

Azért kellene lobbizni, hogy minden kórház ilyen legyen, mert bár biztosan nagyon szép az otthonszülés, de nem árt egy mūtő a szomszéd szobában.

2017. ápr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
69%
Én csak akkor engedném meg, ha aláírják, hogy ha meghal a gyerek vagy bármi baja lesz (aminek nagy az esélye) akkor csakis őket csukják börtönbe gyilkosságért, senki mást.
2017. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
57%
Ha kórházban hal meg a gyerek, ki is megy börtönve? Sorold már a precedenseket, kérlek
2017. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
10%
Hát nem is tudom, ki unatkozik itt nagyon... Reméljük, nem nyal vissza a fagyi!
2017. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, de a kórházban ott vannak az orvosok, a szakszerű segítség, nem a nő sodorja veszélybe a gyerekét saját akaratából..ami ugye otthonszülésnél bekövetkezik, tehát csakis ő tehető felelőssé egy haláleset vagy károsodás miatt. Bár ilyenkor könnyebb a bábára, orvosra mutogatni, de az az igazság, hogy csakis nő a hibás, mivel ő választotta ezt.
2017. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
37%
Aki otthon szul, hazardirozik a gyereke eletevel, nem valo anyanak. Tomoren ennyi a velemenyem, undorito megvetendo noszemely aki kar, hogy terhes lett.
2017. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
61%
Biztos jobban alusztok ettől a rosszindulatú fröcsögéstől, egészségetekre. Lassan körül nézhetne mindenki a sajàt portàjàn...
2017. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!