Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Másfél hetes a kisfiam és...

Másfél hetes a kisfiam és nagyon le van neki csipásodva mind a két szeme. Mit tehetek vele?

Figyelt kérdés

Olvastam interneten,hogy az anyatej jó rá. Cseppentettem mind a két szemébe anyatejet egy kevéskét, illetve kamillát főztem le. Kis vattakorongra tettem kamilla főzetet és bentről kifele át töröltem a szemét.

Kinek melyik vállt be? Valaki próbálta az anyatejes verziót? Azt hogyan tette? Azt is vattakorongra csepegtetve törölgetve? Napi hányszor ismételted a törölgetést?

A páromat holnap beküldöm a gyerekdokihoz, hogy mondja neki és írjon fel valamit biztos ami biztos...



2017. ápr. 18. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
doki ad ra szenseppet de latatlanba nem irjak fel legalabbis nalam nem, be kellett vinnem a babat mindig akkor is ha tuti volt hogy huzatot kapott..
2017. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
amugy tesomnal az anyatej is bevalt 1.5 het alatt mult el tole...en is probaltam de 3 nap utan mar olyan randa volt hogy inkabb dpki...a kamillas viz is jo torulgetni vagy steril forralt vizet megjobb mert a kamilla allergizalhat...de az sak tisztan tartas. el nem mulik tole legalabbis nekunk nem mult el
2017. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Kamillát ne, mert az allergizálhat. A védőnő nekünk is ajánlotta az anyatejes verziót, bár én nem próbáltam, inkább megmutattam a gyermekorvosnak. Ő írt fel rá szemcseppet, amit napi 2x kellett cseppenteni, és napi párszor masszíroznom kellett az orrnyereg belső részét, hogy a könnycsatornája ne "duguljon" el.

Orvosnak mindenképp mutasd meg, mert látatlanban ő sem fog tudni sokat mondani.

2017. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jobb, ha megmutatod a gyerekorvosnak, hogy kizarja a kotohartyagyulladast, mert arra pl szemcsepp kell. Az en fiamnak siman magatol csipasodott neha, nem kotohartyagyulladas volt, azt mondta az orvos, hogy kamillateaval, vagy fiziologias sooldattal torolgessem le neha.
2017. ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Koszonom a valaszokat. Holnap akkor elviszem gyerekorvoshoz inkább. Nem szeretném,hogy komolyabb baja legyen!
2017. ápr. 18. 18:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is nehezen múlt el már betöltötte a 6 hetet és a 3. féle szemcseppet használtuk mire a szemészeten felírták neki a legerősebbet amit lehet. Két nap alatt elmúlt. De ne bentről kifelé töröld hanem kintről befelé az orra felé
2017. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is eltartott pár hétig.felhivtam a dokit h áll a szemében a könny meg csipotos és felírt szemcseppet.az anyatejet nem mertem kipróbálni(így is a Férjem csppentett a szemébe)forralt lehűtött vízzel törölgettem.a kamilla allergizalhat meg szárít!
2017. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy mindenképp doki (akár telefonon), mert hallottam olyat, hogy ez lehet könnycsatorna elzáródás is.

Nem nagy probléma, könnyen megoldják, csak azért mondtam, hogy inkább dokit kérdezz :)


A fiam a kamillától például kiütéses lett..

2017. ápr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hüvelyi szülés volt? Ha igen, akkor nem volt valamilyen fertőzésed még terhesen? Akkor előfordulhat conjuctivitis, de általában azt már a kórházban észreveszik és kezelik. Nem szerepel valami a kórházi zárón?

Amúgy a mi babánknak is ilyen volt az egyik szeme, egy-egy szemcseppes kúra után másfél, két hét múlva kezdődött ugyanúgy, a harmadik kiújulás után elvittük magunktól gyermek-szakorvoshoz, aki megállapította, hogy nem nyílt meg a könnycsatornája. Átöblítette, az egész 5 perc volt, utána még egy hétig kellett szemcsepp naponta ötször, azóta semmi baja a szemének, most 8 hónapos.

Sajnos a gyermek-háziorvosunk nem jött erre rá, ő mindig csak antibiotikumos szemcseppet írt fel, ezért léptünk önállóan a kicsink kb. 2 hónapos korában.

2017. ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első lányomnak elmúlt a szemcsepptől. Másodiknak nem, 4 hós koráig szemcseppeztük megszakításokkal, utána kezelték csak a szemészeten, az egyik szemén 2x csináltak könnycsatorna átmosást, a másikon 4x, úgy tűnik most már rendbe jön az is. Azért a mi esetünk elég ritka, hogy ennyiszer kell.

Ahogy előttem is írták, vízzel mosd neki. Ha visszajön neki, akkor érdemes masszírozni, kérdezd meg az orvost hogyan kell.

2017. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!